Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Січ 12, 2024

Чи є термін придатності у стіків, снюса, подів, паучів, сигарет і інших продуктів для курців?

Знайшов в кишені зимової куртки минулорічну пачку стіків і цікавишся чи можна їх використовувати? Багато товарів для курців (зокрема стіки, цигарки, рідини для електронних сигарет, тощо) не мають як такого терміну придатності та за правильних умов можуть зберігатися і бути придатними для вживання дуже довго. Тим не менше є термін, протягом якого ці вироби перебувають “на вершині” своїх смакових властивостей.

Ми перевірили інформацію з різних відкритих онлайн-джерел, а також з пакування різних виробів від різних виробників (якщо на них є зазначений термін придатності або рекомендований термін вживання). Тож розказуємо в деталях про термін придатності і правила зберігання різних продуктів для курців, щоб їхній смак був таким, як має бути, навіть після “літньої сплячки”.

P.S. Проте зауваж, що вся інформація є лише рекомендаційною. Радимо уважно вивчати упаковку та інструкцію (якщо така є), а також звертатись до виробника за детальною інформацією про терміни придатності і рекомендації щодо термінів і правил зберігання продукції.

Стіки: термін придатності, правила зберігання

Термін придатності стіків. На пакуванні стіків та сигарет скоріш за все ти не знайдеш терміну придатності, адже він не встановлений виробником. Відповідні вимоги також не містяться в законах чи інших нормативно-правових актах. На бічній частині пачки зазначена дата їхнього виготовлення. Більше про написи на пачках стіків: Що означають написи на пачках стіків HEETS? Як правильно читати інформацію з пачки.

Термін придатності

Орієнтовно, стіки смакують (мається на увазі інтенсивність смаку, насиченість аерозолю) протягом 1 року після виготовлення. Але загалом стіки можна використовувати і після року, проте, можливо, після тривалого зберігання ти помітиш, що тютюн став трохи сухішим та гірше віддає аерозоль при нагріванні. 

У відкритій пачці стіки швидше втрачають свої властивості. Тютюн починає пересихати (як результат, стік дає менше аерозолю), а аромат – слабшати. В ідеалі зберігати розпаковану пачку не довше тижня, максимум – кілька місяців. 

Правила зберігання стіків. Умови зберігання стіків прямо впливають на їхній смак і властивості. Свої найкращі якості вони зберігають у цілісній упаковці (тобто – у плівці) за правильних умов зберігання: 

Правила зберігання стіків

 • Не зберігай пачку стіків в умовах високих температур: під сонячними променями, біля батареї чи обігрівача, щоб не пересушити тютюн і фільтр. 
 • Не мочи стіки та не зберігай їх у занадто вологих умовах. Особливо важливо уникати контакту з вологою, якщо пачка стіків вже розпакована. 
 • Якщо пачка стіків вже відкрита, не залишай їх поряд з джерелами сильних запахів, інакше тютюн може увібрати в себе сторонні аромати.

Сигарети: термін придатності, правила зберігання

Сигарети: термін придатності

Термін придатності сигарет. Як правило, термін придатності на сигарети також не встановлений. Тож можеш орієнтуватись на дату виробництва, вказану на пачці, відраховуючи 1 рік – зазвичай, саме такий проміжок часу сигарети зберігають свої найкращі якості. Але звісно, курити сигарети можна і після року. 

Якщо пачка сигарет вже відкрита (або знята захисна плівка), то краще використати сигарети впродовж 3-4 місяців від дати відкриття. Через відсутність герметичного пакування тютюн вбиратиме вологу та сторонні запахи. Якщо сигарети ароматизовані, наприклад, з ментолом, то варто зберігати відкриту пачку ще менше, інакше аромат почне вивітрюватися. 

Правила зберігання сигарет. Найважливіше, що впливає на смак та властивості сигарет – це умови зберігання. Найкраще зберігати їх у цілісній заводській упаковці, а також:

 • Не зберігати пачку в умовах високих температур: під сонячними променями, біля батареї чи обігрівача, щоб не пересушити тютюн і фільтр. 
 • Не мочити сигарети та не зберігати їх у занадто вологих умовах. Особливо важливо уникати контакту з вологою, якщо пачка сигарет вже відкрита. 
 • Не залишати відкриту пачку сигарет поряд з джерелами сильних запахів, інакше тютюн може увібрати в себе сторонні аромати.

Електронні сигарети, системи нагрівання тютюну IQOS, lil та інші: термін придатності, правила зберігання

Термін придатності IQOS, lil та інших систем нагрівання тютюну. Як і будь-яка техніка, електронні гаджети для курців мають свій відведений час на справне функціонування, зазвичай зазначений на упаковці. Наприклад, IQOS DUO розрахований на 14600 циклів перезарядки. У кожного пристрою від IQOS є гарантія на 12 місяців від дня покупки. Протягом цього часу, якщо пристрій використовується правильно, він має працювати без збоїв. А якщо ж все-таки вийде з ладу, можеш звернутися до нас за гарантійним сервісом.

Якщо користуватися IQOS правильно та акуратно, а також дбати про нього (чистити, оновлювати прошивку, заряджати оригінальними зарядними аксесуарами, тощо), пристрій може справно працювати і після року використання. 

Правила зберігання (експлуатації) IQOS, lil та іншихсистем нагрівання тютюну. Догляд за пристроєм не потребує багато зусиль чи часу. Для кращого та довгого функціонування IQOS радимо: 

 • Не зберігати пристрій під прямими сонячними променями, щоб не нашкодити електроніці. 
 • Не використовувати пристрій поза межами оптимальної температури (від 0⁰C до +40⁰C). 
 • Уникати контакту з рідинами. 
 • Не задавати пристрою фізичних пошкоджень (не впускати, не розбирати його самостійно тощо). 
 • Чистити IQOS або lil після кожної пачки стіків. 
 • Щопівроку оновлювати прошивку. Це можна зробити у будь-якому фірмовому магазині IQOS Space або онлайн у IQOS App (тільки для IQOS). Як оновити прошивку IQOS до останньої версії.
 • Заряджати оригінальними зарядними аксесуарами. 5 прийомів, щоб подовжити термін служби батареї IQOS

Поди, рідини для вейпів: термін придатності, правила зберігання

Поди, рідини термін придатності

Термін придатності картриджів, рідин для електроних сигарет. Орієнтовно, свої найкращі властивості поди (VEEV та інші) та заправки для вейпів зберігають протягом 2 років з дати виробництва. А відкриту рідину чи розпакований под користувачі онлайн-платформ радять використати протягом 6 місяців після відкриття. Чи зіпсується рідина, якщо зберігати її довше? Ні, не зіпсується, якщо її зберігали за правильних умов, але смак може стати слабшим, а частина рідини може випаруватися.

Правила зберігання картриджів, рідин для е-сигарет. Якщо ти купив одразу декілька різних смаків подів чи рідин або просто зробив запас улюбленого смаку, не розпаковуй всі одразу. Свої найкращі якості рідкі суміші, заправки та поди зберігають у герметичній заводскій упаковці. Також важливо: 

 • Не зберігати поди під прямими сонячними променями або в занадто сухому приміщенні. 
 • Захищати поди від сильних перепадів температури. Коли под потрапляє з холоду у тепло чи навпаки, чутливі до перепадів температур елементи можуть трохи розширюватися чи звужуватися, що призводить до підтікання поду. 
 • Не зберігати поди та рідину для вепів за від’ємних температур. Рідина не має замерзати. 
 • Уникати перепадів тиску, наприклад, у літаку. Через перепади тиску на різній висоті, деякі елементи поду можуть трохи стискатися чи розширюватися. Под може почати протікати. 

Одноразові електронні сигарети (одноразки): термін придатності, правила зберігання

Одноразові електронні сигарети термін придатності

Термін придатності одноразок. На тривалість безпечного використання одноразки впливаються два фактори: придатність рідини та придатність електроніки (разом з батарейкою). Виробники, керуючись різною методологією, зазначають різні терміни придатності (при їх наявності) або рекомендовані строки використання одноразових е-сигарет на їхньому пакуванні. Найчастіше – від 1 до 3 років. Зазвичай, одноразка найкраще зберігає свої властивості протягом року з дати виробництва.

Після 1 року вона не зіпсується (якщо зберігалася за правильних умов), і її також можна буде використовувати. Але, ймовірно, така одноразка буде трохи швидше закінчуватися, оскільки за час зберігання рідина почне випаровуватися, а батарея втратить частину заряду. 

Правила зберігання одноразок. Щоб твоя одноразова е-сигарета зберегла свої якості якнайдовше, рекомендується купувати її там, де одноразки цілодобово зберігаються при кімнатній температурі.

При зберіганні купленої одноразки також уникай занадто низьких і високих температур, а також захищай пристрій від контакту з водою. 

Більше про правила експлуатації одноразок: 20 багів, з якими стикаються користувачі одноразок: чим викликані та як виправити

Нікотинові подушечки (паучі): термін придатності, правила зберігання

Нікотинові подушечки термін придатності

Термін придатності нікотинових подушечок (паучів). В середньому, за даними різних виробників, термін зберігання паучів (нікотинових подушечок) складає приблизно один рік. При цьому відкриту упаковку радять зберігати не довше одного тижня. 

Правила зберігання нікотинових подушечок (паучів). Зберігати нікотинові подушечки варто в оригінальній упаковці, в темному і прохолодному місці з вологістю повітря до 70%. 

Більше про паучі: Нікотинові подушечки (паучі): що це, які бувають, як використовувати

Снюс: термін придатності, правила зберігання

Термін придатності снюсу. В залежності від типу, виробника та умов зберігання снюсу його термін зберігання варіюється від 4 місяців до одного року. Зазвичай, відкрита упаковка розсипного снюсу може зберігатись до 16 тижнів, а порційного – до 20 тижнів. Проте врахуй, що снюс заборонений в Україні з липня 2023 року. 

Правила зберігання снюсу. Снюс потрібно зберігати у темному, сухому та прохолодному місці. Для тривалого зберігання варто взагалі покласти його в холодильник. 

Більше про снюс: Снюс: що це, як використовувати, що у складі, які види бувають.

Розсипний тютюн та тютюн для самокруток:термін придатності, правила зберігання

Розсипний тютюн термін придатності

Термін придатності розсипного тютюну, тютюну для самокруток. При правильному герметичному зберіганні тютюн для самокруток може зберігатись біля 2 років. Відкриті упаковки тютюну рекомендується зберігати не більше місяця. 

Правила зберігання розсипного тютюну, тютюну для самокруток. Найкраще зберігати тютюн герметично запакованим у оригінальному пакуванні. Якщо упаковка вже розкрита, то можна пересипати і зберігати тютюн у баночці чи контейнері, які щільно закриваються. Таким чином тютюн не вбиратиме вологу і сторонні запахи та довше зберігатиме свій аромат. 

При зберіганні тютюну варто уникати місць з підвищеною вологістю і перепадів температур. Не слід зберігати тютюн у холодильнику. 

Тютюн для кальяну: термін придатності, правила зберігання

Термін придатності тютюну для кальяну. Орієнтовний термін зберігання тютюну для кальяну, в залежності від виробника – від 1 до 3 років з моменту виробництва. Звісно, на це впливають умови зберігання. Тютюн з відкритої або не герметичної упаковки рекомендується використати впродовж місяця.

Правила зберігання тютюну для кальяну. Закриту упаковку з тютюном рекомендується зберігати у сухому, темному, прохолодному приміщенні. Проте, якщо упаковка вже відкрита, то варто слідувати таким правилам: 

 • Тютюн з відкритої упаковки варто пересипати у банку з щільною кришкою або у зіп-пакет. І краще, якщо ця ємність не буде занадто великою. 
 • Не зберігати тютюн під прямими сонячними променями або в занадто сухому приміщенні. 
 • Не мочити тютюн та не зберігати його у занадто вологих умовах. 
 • Чи можна зберігати тютюн для кальяну у холодильнику? Так. Проте в цьому разі особливо слідкуй за герметичністю пакування, інакше тютюн може увібрати в себе сторонні запахи. 

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.