Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лип 16, 2023

20 багів, з якими стикаються користувачі одноразок: чим викликані та як виправити

Розберемо 20 найпоширеніших помилок у роботі одноразок та проблеми, з якими найчастіше стикаються користувачі. Розглянемо, які з них викликані браком під час виробництва одноразової електронної сигарети, а що можна полагодити самостійно.

 1. Проблеми зі смаком одноразки: слабшає, віддає гаром, гірчить, відчувається пластик, втратила смак, не холодить. →
 2. Лампочка на одноразці: блимає, горить, не світиться. →
 3. Проблеми з парою: мало пари, не тягнеться, швидко закінчується. →
 4. Інші помилки у роботі одноразок: не працює, шипить і видає звуки, нагрівається, протікає, швидко розряджається, не вимикається. →

1. Слабшає смак по мірі використання одноразки

Одна з найпоширеніших проблем, з якими стикаються користувачі одноразових електронних сигарет — затяжки по мірі використання втрачають смак.

Чому: на відміну від под-систем у одноразок немає резервуара з рідиною. Всередині одноразки знаходиться вата, просочена ароматизованою рідиною. По мірі того, як вата підсихає, пара стає все менш насиченою, і смак одноразки слабшає до того, що взагалі перестає відчуватися. Також по мірі того, як сідає батарея одноразки, температура нагрівання опускається, і пари теж стає менше, а смак слабшає. Більше про те, як влаштовані одноразові електронні сигарети: Все про одноразки: що це, які бувають, як працюють, плюси та мінуси.

Що робити: з цим нічого вдіяти не вийде. Через конструкцію та технологію смак будь-якої одноразової електронної сигарети буде слабшати по мірі використання. Якщо хочеш, щоб кожна затяжка зберігала насиченість смаку, можна спробувати електронні сигарети з подами замість одноразових електронних сигарет.

2. У пари одноразки з'являється горілий смак

Користувачі одноразових електронних сигарет і вейпів часто стикаються з тим, що у пари з'являється горілий смак. Це явище зветься «сухі затяжки» або «гарік» на вейперському жаргоні.

Чому: коли рідина в одноразці закінчується або майже закінчується, нагрівальний елемент продовжує нагрівати сухий ґніт, що вже не змочений ароматизованою рідиною. В результаті пара (точніше, вже не пара, а просто повітря, яке проганяється через одноразку) віддає гаром від вати, що пригорає.

Що робити: стежити за тим, коли в одноразці закінчується рідина і припиняти використовувати одноразову електронну сигарету при першій появі гіркуватого присмаку, а краще — ще раніше, як тільки відчуєш, що затяжки втратили смак. Якщо з'явився горілий присмак, все, одноразка закінчилася, потрібно брати нову.

ЛАЙФХАК

Якщо в одноразці закінчується рідина, переверни її вгору дном і залиш в такому положенні до 10 хвилин. Залишки рідини перерозподіляться всередині ватної вкладки і потраплять до нагрівального елемента. Так ти, ймовірно, отримаєш ще з десяток затяжок.

Якщо ж горілий смак відчувається, але ти впевнений, що до закінчення рідини в одноразці ще далеко, спробуй робити паузи в 3-5 секунд між затяжками, щоб рідина встигала якісно просочити ґніт.

3. У одноразки з'являється смак пластику

Пластиковий присмак у пари одноразки — це нечаста проблема, але іноді трапляється. Присмак пластику може найвиразніше відчуватися при перших затяжках з нової електронної сигарети або на останніх затяжках, коли одноразка майже закінчилася, основний смак став слабшим і перестав заглушувати присмак пластику.

Чому: пластиковий присмак у смаку пари практично завжди свідчить про низьку якість одноразки. Швидше за все, корпус зроблений з низькоякісного пластику або в збірці одноразки був допущений брак, в результаті якого пластик гріється або плавиться в процесі використання.

Що робити: в ідеалі перестати використовувати одноразку, яка віддає пластиком, і купити іншу. Або взагалі перейти багаторазову електронну сигарету. Ризик зіткнутися з низькоякісною одноразкою буде нижчим, якщо орієнтуватися на відомі бренди та виробників, краще — у ціновій категорії вище за середню. Купувати одноразки краще у перевірених спеціалізованих магазинах, фірмових магазинах або офіційних сайтах виробників. Так більше шансів купити оригінальний пристрій, для якого були дотримані правила зберігання та транспортування.

4. Одноразка гірчить

Сама собою рідина в одноразці не повинна давати гіркоту. Якщо пара одноразки почала гірчити, проблема, швидше за все в тому, що рідина майже закінчилася, і вата почала підгоряти.

Чому: коли рідина в одноразці закінчується, нагрівальний елемент, по суті, продовжує гріти суху вату. А та під впливом температури обгорає та дає гіркий, горілий та димний присмак.

Що робити: все, ця одноразка закінчилася. Час брати нову. Якщо гірчить нова, тільки розпочата одноразка, проблема може бути у виробничому браку та неправильному укладанні вати. Таку електронну сигарету не варто використовувати, краще взяти нову.

5. Одноразка надмірно холодить або недостатньо холодить

Іноді користувачі одноразок скаржаться, що пара занадто або недостатньо холодить.

Чому: холодок або його відсутність у смаку одноразки визначається вмістом ментолу у рідині. Що більше ментолу, то більше холодить одноразка. Чим менше, тим слабше відчувається холодок і свіжість. В ароматах без ментолу холодка немає зовсім.

ЛАЙФХАК

Обирай одноразові електронні сигарети з позначкою «Ice», іконкою сніжинки чи іншими значками, що вказують на вміст ментолу, якщо хочеш, щоб у смаку відчувався ментоловий холодок.

Що робити: звертати увагу на маркування на одноразках. Якщо воно є (зі сніжинкою, Айс чи іншими символами), то в парі, незалежно від основного смаку, відчуватиметься ментоловий холодок.

6. У одноразки блимає лампочка

Багато моделей одноразок мають дуже просту конструкцію — без кнопок, індикаторів, датчиків та прозорих вставок. Деякі, більш просунуті, оснащені світлодіодними індикаторами або, як найчастіше називають їх користувачі, лампочками. Індикатор- може розташовуватися на різних частинах одноразки: по центру корпуса, в нижній частині або на дні. Лампочка на одноразці сигналізує про активну затяжку (загоряється в момент затяжки і гасне одразу після неї) або про збої в роботі.

Чому: за миготінням одноразки синім, зеленим або іншим кольором (залежно від бренду та моделі) можуть стояти різні причини.

 • Якщо лампочка на одноразці блимає безперервно, можливо, пристрій перегрівся від занадто інтенсивного і тривалого використання або через те, що довго знаходився на сонці або в спекотному місці.
 • Якщо одноразка блимає кілька разів (від 2 до 10) після затяжки, це найчастіше сигнал того, що у одноразці закінчується рідина або сідає батарея. 
 • Іноді одноразки з лампочками можуть блимати кілька разів, якщо зробити занадто сильну та довгу затяжку.
 • Одноразка також може блимати через збій електроніки.

Що робити: якщо одноразка перегрілася і безперервно блимає синім або зеленим, дай їй охолонути і не використовуй хоча б півгодини-годину. Якщо одноразка блимає через те, що сідає акумулятор або закінчується рідина, можна продовжувати використовувати її до тих пір, поки вона не сяде остаточно і перестане давати пару або зовсім не вмикатиметься.

7. Світиться індикатор одноразки

При коректній роботі одноразової електронної сигарети лампочка загорається в момент затяжки і гасне, коли затяжка закінчується. Але іноді користувачі стикаються із ситуацією, коли після затяжки одноразка продовжує світитися.

Чому: якщо лампочка одноразки безперервно світиться синім або зеленим (або іншим кольором, залежно від бренду та моделі), швидше за все вийшов з ладу датчик затяжки. При цьому горіння лампочки може супроводжуватися безперервною подачею пари, легким шипінням і свистом.

Що робити: датчик затяжки не підлягає ремонту. У цьому випадку залишається лише взяти нову одноразку.

8. Одноразка не світиться

Зіткнувся з тим, що одноразка із вбудованим світлодіодом перестала світитися? Розберемо причини.

Чому: якщо одноразка не світиться, але при цьому працює і дозволяє робити затяжки, з ладу вийшов сам індикатор. Якщо лампочка на одноразці не горить, і сама одноразова електронна сигарета не працює, не парить, не тягнеться, це може бути одна з причин нижче:

 • повністю розрядилася батарея,
 • закінчилася рідина,
 • одноразка зламалася через заводський брак, низьку якість, збій електроніки, необережну експлуатацію, під впливом води або перепадів температури.

Що робити: якщо одноразка не світиться і не працює, допомогти їй не вийде, залишиться лише взяти нову. Одноразки, як і інші товари масового споживання (на відміну від електроніки), зазвичай не мають гарантії, сервісної підтримки та ремонту від виробника.

9. Одноразка не тягнеться

Зіткнувся з тим, що одноразка погано тягнеться чи не тягнеться зовсім?

Чому: найчастіше одноразка не тягнеться, якщо ти в момент затяжки випадково закрив пальцями отвори для забору повітря. Рідше слабка тяга може бути спричинена потраплянням рідини в трубку подачі пари.

ЛАЙФХАК

Не закривай пальцями отвори для забору повітря в момент затяжки, тоді одноразка буде добре тягнутися і даватиме достатню кількість пари.

Що робити: стеж за тим, щоб не перекривати отвори для подачі повітря під час затяжки. Зазвичай вони розташовані у нижній частині або по боках одноразової електронної сигарети. Якщо це не допомогло, спробуй продути одноразку — просто подуй у неї кілька разів, щоб прибрати засмічення в трубці подачі пари.

10. Одноразка дає мало пари

Одноразка дає менше пари, ніж зазвичай, чи пара здається не такою насиченою, як має бути?

Чому: одноразка може давати мало пари у трьох випадках: у неї закінчується рідина, сідає батарея або ти перекрив рукою отвори для забору повітря.

Що робити: якщо в одноразці закінчується рідина, можна перевернути її догори дном і потримати в такому положенні хоча б 10 хвилин. Залишок рідини підніметься та розподілиться більш рівномірно. Це дасть додатково деяку кількість затяжок із нормальною кількістю пари. Якщо ж в одноразці сідає батарея, то тут уже нічим не допоможеш. Просто час брати нову. Також впевнись, що ти не перекриваєш пальцями прорізи, через які в гаджет надходить повітря.

11. Одноразка швидко закінчується

Коли кажуть, що одноразка закінчилася, зазвичай мають на увазі один із двох факторів — у ній закінчилася рідина або розрядилася батарея. Навіть якщо по мірі використання смак пари у одноразки слабшає, повністю закінчуватися вона повинна після кількості затяжок, заявленої виробником.

Чому: є кілька причин, чому одноразка швидко закінчується.

 • У одноразки закінчився термін придатності, і батарея більше не тримає заряд. Багато виробників зазначають, що термін придатності одноразок становить до 2 років з дати виробництва. Маленькі батарейки в одноразках будуть гірше тримати заряд, якщо зберігалися довше 1 року (максимум, до 2-х років) у неправильних умовах. Отже, якщо одноразка надто довго лежала на складі до того, як ти її купив, батарея могла частково розрядитись, і тому одноразка швидко закінчилася. Також при тривалому зберіганні в неправильних умовах вата, просочена рідиною, може пересихати.
 • Так буває, якщо ти порівнюєш одноразку із пристроєм тієї ж ємності, але іншого виробника. Важливо пам'ятати, що різні виробники розраховують кількість затяжок, що вказують на упаковці, за різною методологією. Тому фактичний запас пари одноразок з однаковою ємністю, але від різних виробників, може відрізнятися.
 • Можливо, ти купив одноразку меншого об’єму, ніж зазвичай, і не звернув на це уваги.
ЛАЙФХАК

При виборі нової одноразки краще орієнтуватися на об’єм рідини в мл, а не на кількість затяжок. Кожен виробник рахує затяжки за власною методологією. А кількість мілілітрів рідини — це універсальний та чесний показник.

Що робити: перевір дату виробництва на упаковці. Якщо одноразці більше ніж 2 роки, ймовірно, краще не використовувати її, а купити нову. Також, при виборі одноразової електронної сигарети варто орієнтуватися не на кількість затяжок, а на об'єм рідини в мл — це чесний та об'єктивний показник, який не залежить від того, за якою методикою виробник рахує затяжки.

12. Одноразка шипить

Іноді при затяжці з одноразової електронної сигарети чується легке шипіння. Цей симптом часто зустрічається у вейпів й іноді в електронних сигарет, коли рідина на ґноті досягає максимальної температури і точки випаровування. З одноразками таке трапляється рідко. У нормі одноразки не повинні видавати шипіння при затяжках.

Чому: ледве вловиме шипіння одноразки в момент затяжки або відразу після, швидше за все, викликане нерівномірним контактом рідини на ґноті з нагрівальною спіраллю. Але якщо після затяжки одноразка шипить або свистить і продовжує парити, значить, вийшов з ладу датчик затяжки.

Що робити: якщо одноразка шипить ледве чутно тільки в момент затяжки або відразу після нього, але в іншому електронна сигарета працює коректно (не тріщить, не продовжує парити), можна нічого робити, це варіант норми. Якщо одноразка після затяжки шипить і продовжує випускати пару, це означає, що вийшов з ладу датчик затяжки. У такому випадку потрібно перестати використовувати цю одноразку і взяти нову.

13. Одноразка видає дивні звуки: свистить, булькає, тріщить

У нормі одноразова електронна сигарета має працювати безшумно. Але іноді користувачі стикаються з дивними звуками при використанні одноразки: свист, потріскування, булькання, шипіння та інші.

Чому: у кожного звуку може бути причина.

 • Деякі звуки викликані нерівномірним просоченням ґноту і, отже, нерівномірним контактом рідини з нагрівальним елементом. У цьому випадку в момент затяжки або відразу після чується ледь-ледь вловиме шипіння або потріскування (як при попаданні води на розпечену поверхню).
 • Якщо одноразка булькає, ймовірно, до каналу подачі пари потрапила рідина. У цьому випадку одноразка навіть може плюватися жижею і текти. У нормальному стані одноразка не булькає, бо жижа в ній йде не в рідкому стані, а у вигляді вати з ароматичним просоченням.
 • Якщо після затяжки одноразка не вимикається, а продовжує випускати пару і при цьому свистить або шипить, зламався датчик затяжки.
 • Якщо одноразка в тебе вже досить давно, легке потріскування може свідчити про те, що рідина майже закінчилася, і нагрівальний елемент почав просмажувати ґніт. У цьому випадку звук супроводжуватиметься горілим присмаком пари.

Що робити: якщо одноразка булькає через потрапляння рідини в трубку подачі пари, потримай її в перевернутому положенні. Потім візьми за дно і різко струси кілька разів (як термометр), щоб краплі рідини вилетіли з неї. Якщо одноразка свистить, тому що зламався датчик затяжки, краще перестати використовувати її та взяти нову.

14. Пара від одноразки обпікає губи

З цією проблемою іноді стикаються користувачі будь-яких електронних сигарет — від одноразок до вейпів.

Чому: пара одноразки може обпікати у двох випадках. Перший — ніжна шкіра губ пошкоджена (пересохла, розтріскалася, подразнена). У цьому випадку губи чутливі до високих температур, ароматизаторів та мікрокрапельок вейпінгової рідини в парі. Другий — одноразка «плюється» і виплескує гарячу рідину на губи.

Що робити: у першому випадку потрібно перестати використовувати одноразки, доки губи не прийдуть у норму. У другому — можна спробувати прочистити трубку подачі пари, в яку потрапила рідина. Для цього можна взяти одноразку за дно і кілька разів різко струсити, щоб рідина вийшла назовні. Потім акуратно прочистити мундштук від залишків рідини за допомогою серветки та зубочистки.

15. Одноразка тече

На відміну від под-систем, користувачі одноразок рідко стикаються з проблемою протікання. Це пояснюється різницею в конструкції. Якщо в подах ароматизована рідина знаходиться в рідкому стані, то в одноразових електронних сигаретах замість чистої рідини укладена вата, просочена ароматизатором.

Чому: якщо все-таки твоя одноразка почала текти, плюватися і бризкатися, причин може бути кілька. Можливо, одноразка перегрілася. Або вона занадто довго перебувала в перевернутому положенні, і рідина з вати почала затікати в трубку подачі пари.

ЛАЙФХАК

Якщо одноразка плюється рідиною, постав її вертикально і дай їй охолонути. А потім візьми одноразку за дно і різко струси кілька разів (як термометр), щоб рідина вийшла з трубки подачі пари. Потім видали залишки рідини серветкою та зубочисткою.

Що робити: У першому випадку дай одноразці охолонути, відклавши її хоча б на півгодини. У другому випадку поверни одноразку в правильне положення, щоб рідина рівномірно розподілилася по ваті. А потім прочисти трубку подачі пари. Для цього візьми одноразку за дно і кілька разів різко струси (як ртутний термометр), щоб залишок рідини виплеснувся назовні. Потім протри мундштук від бризків за допомогою серветки та зубочистки.

16. Одноразка швидко розряджається

У нормі одноразки має плюс-мінус вистачати на заявлену виробником кількість затяжок. Зрозуміло, що в реальному житті ніхто не рахує, чи вистачило одноразки на 500 тяг, 800 або 1500. Користувачі зазвичай орієнтуються на звичний запас використання та суб'єктивне порівняння з попереднім досвідом використання одноразок. Що робити, якщо ти впевнений, що батарея в новій одноразці сідає набагато швидше, ніж у попередніх з такою ж місткістю акумулятора?

Чому: батарея одноразки може передчасно (тобто до того, як буде використана вся рідина) розряджатися в декількох випадках:

 • з моменту виробництва твоєї одноразової електронної сигарети минуло більше, ніж 1-2 роки,
 • у тебе чи до того, як потрапити до тебе, одноразка зберігалася в неправильних умовах (наприклад, зі значними перепадами температур),
 • одноразка довго перебувала на холоді (при температурі нижче -5°С),
 • виробничий брак або низька якість конкретної одноразки,
 • цю одноразку розбирали, дозаряджали або замінювали акумулятор, тим самим порушивши її цілісність, безпеку та якість роботи.
ЛАЙФХАК

Купувати одноразки краще у магазинах, де товар захищений від перепаду температур. Наприклад, у великих мережевих супермаркетах або на заправках, магазинах всередині торгівельних центрів. Якщо одноразка довго пробула на холоді або зазнавала перепадів температур, вона слугуватиме тобі менше, ніж має.

Що робити: якщо у одноразки сіла батарея, нічого виправити вже не вийде. Залишається лише взяти нову. На майбутнє, щоб уникнути швидкої втрати заряду, варто перевіряти дату виробництва на упаковці перед покупкою, купувати одноразки тільки в перевірених магазинах (обирати ті, що ніколи не попадалися на торгівлі підробками або перезаправленими одноразками, не купувати одноразки у приватних осіб) і у магазинах з правильними умовами зберігання (надавати перевагу великим мережам, магазинам всередині ТРЦ, де товар захищений від перепадів температур).

17. Одноразка нагрівається в процесі використання

У нормі одноразові електронні сигарети не нагріваються під час використання. Нагрівальний елемент усередині одноразки — це невелика спіраль, розміру та конструкційних особливостей якої достатньо, щоб генерувати пару, але недостатньо щоб нагріти весь пристрій. Тому якщо помітиш, що корпус одноразки відчутно нагрівся — це проблема.

Чому: одноразка може нагріватися під час використання, якщо у неї некоректно працює акумулятор чи якісь із контактів. Нагрівання може навіть супроводжуватися здуттям корпусу (через здуття батареї).

Що робити: якщо одноразка почала сильно нагріватися, а тим більше, якщо корпус почав здуватись, негайно перестань її використовувати (це може бути небезпечно!) і утилізуй.

18. Одноразка не вимикається після затяжки

Іноді користувачі одноразових електронних сигарет стикаються з тим, що після затяжки одноразка продовжує випускати пару. Це може супроводжуватися легким шипінням або потріскуванням. Цей ефект у одноразок і вейпів називається автофаєр (autofire). Ефект автофаєру — це однозначно відхилення від норми. Датчик затяжки має активувати одноразку в момент затяжки і відключати відразу, коли тяга слабшає.

Чому: у одноразки вийшов із ладу датчик затяжки. Можливо, на нього потрапила рідина або замкнуло контакти. Краще не використовувати далі таку електронну сигарету, а дочекатися, доки вона вимкнеться, та утилізувати. Деякі користувачі діляться досвідом, що, якщо пара продовжує йти протягом кількох секунд після затяжки, а потім перестає (тобто, датчик затяжки просто запізнюється), таку одноразку вони продовжують використовувати.

Що робити: не використовувати одноразку з датчиком затяжки, що не працює.

19. Не працює нова одноразка

Щойно розпакована нова одноразка не включається, не парить і не подає ознак життя?

Чому: нова, щойно куплена одноразова електронна сигарета може не працювати у кількох випадках.

 • брак виробництва,
 • неоригінальна або використана одноразка, яку вже перезбирали та перезаряджали,
 • з моменту виробництва одноразки пройшло більше 2 років, тому акумулятор розрядився, або рідина повністю вивітрилася,
 • одноразка зберігалася у неправильних умовах (наприклад, на холоді, з великими перепадами температур, за високої вологості).
ЛАЙФХАК

Вважається, що одноразки функціонують оптимально протягом 1 року (деякі виробники зазначають термін придатності — 2 роки) після дати виробництва. Якщо одноразка зберігалася довше 2 років, батарея може розрядитися, а рідина — вивітритися.

Що робити: нова одноразка, що не працює, не підлягає ремонту. Теоретично, якщо зберігся чек, можна спробувати повернути товар продавцю. За законом «Про захист прав споживачів» покупець має право повернути товар, який не відповідає заявленим характеристикам (наприклад, неробочий) та вимагати відшкодування його вартості. На практиці, швидше за все, буде складно довести, що повертаєш саме ту одноразку, купівля якої пробита у чеку. І, дуже ймовірно, продавець відмовить у заміні.

20. Одноразка перестала працювати після перезаправки

Незважаючи на те, що вище описано два десятки різних збоїв та проблем у роботі одноразових електронних сигарет, більшість із них зустрічаються рідко. Найчастіше користувачі стикаються з багами одноразок після того, як намагаються розібрати, перезаправити або перезарядити їх.

Чому: розбір, перезаправка або повторна зарядка одноразової електронної сигарети з великою ймовірністю призведе до порушення якості та безпеки її роботи. Перезібрана одноразка може перестати вмикатися та давати пару. Батарея швидко розряджатиметься. Датчик затяжки може западати, внаслідок чого одноразка безперервно паритиме, не вимикаючись наприкінці затяжки.

Що робити: не намагайся розібрати, перезібрати, перезаправити чи зарядити одноразку. Сама назва «одноразова електронна сигарета» говорить про те, що вона не призначена для повторного використання після того, як закінчилася рідина або сіла батарея. Якщо хочеш девайс, який можна перезаряджати або дозаправляти, краще використовувати поди, наприклад, IQOS VEEV.

Зіткнувся з проблемами у роботі VEEBA — одноразки, представленої Philip Morris International? Інструкція щодо можливіх багів та поради, як їх виправити, перевіряй тут: ремонт несправностей VEEBA.

Ця стаття носить інформаційний характер та не є офіційною інструкцією з використання одноразових електронних сигарет. За точною інформацією краще звернутися до виробника або офіційного продавця одноразових електронних сигарет конкретного типу.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.