Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лип 9, 2023

10 фактів про новий закон щодо IQOS, стіків, електронних сигарет, сигарет з капсулами та інших продуктів з нікотином

11 липня 2023 року набули чинності деякі положення нового законодавства про охорону здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну (Закон України 1978-IX), які запроваджують суворіші правила регулювання продажу та комунікації продуктів для курців. Зокрема, зміни у законодавстві стосуються IQOS (та інших систем нагрівання тютюну), стіків, електронних сигарет і рідин до них, сигарет, тютюну для самокруток, тощо.

Отримали багато запитань, тож розповідаємо простими словами про зміни у законодавстві та те, як вони вплинуть на користувачів IQOS, електронних сигарет і курців.

1. Заборонені сигарети з ароматизованими капсулами, ментолом та іншими ароматизаторами.

ВАЖЛИВО: на стіки заборона не поширюється!

Що це означає для користувачів IQOS:

Нічого. Ця норма законодавства не поширюється на стіки для систем нагрівання тютюну. Вибір стіків TEREA, HEETS і Fiit залишиться незмінним, з усіма смаковими варіаціями: актуальний асортимент смаків стіків для Айкос


Що це означає для курців: у продажі залишаться лише сигарети з кнопками (арома-капсулами) чи доданими ароматами, що були вироблені чи ввезені в Україну до 11 липня. Коли залишки зі старих партій закінчаться (але не пізніше ніж 11 липня 2024 року), можна буде купити лише сигарети з класичними тютюновими ароматами. 

Також, ця заборона не поширюється на сигарили.

2. Заборонений тютюн для самокруток з додавання ментолу чи інших ароматів.

Що це означає для користувачів IQOS:

Нічого. Ця норма законодавства не поширюється на стіки для систем нагрівання тютюну.


Що це означає для курців: у продажі залишиться лише ароматизований тютюн, вироблений чи ввезений в Україну до 11 липня. Коли залишки зі старих партій закінчаться (але не пізніше ніж 11 липня 2024 року), можна буде купити лише чистий тютюн. 

На тютюн для кальянів ця заборона не поширюється, окрім видів тютюну, які можуть використовуватися і для самокруток, і кальянів. 

3. Заборонені рідини для електронних сигарет і вейпів, поди, одноразки з додаванням будь-яких ароматизаторів. Дозволені лише рідини з тютюновим смаком.

Що це означає для користувачів IQOS VEEV:

Ми продовжимо продавати поди VEEV з різними смаками, поки не закінчиться продукція, завезена до України до вступу в силу законодавства, але не пізніше ніж 11 липня 2024 року. Тобто, поки що ти без проблем зможеш знайти свій смак. Коли залишки старих партій закінчаться, у продажі будуть лише тютюнові аромати VEEV (маємо 7 таких).


Що це означає для користувачів одноразок і под-систем: те саме, що й для користувачів Айкос Вів – картриджі для под-систем, одноразки і готові рідини для вейпів з різними смаки будуть у продажі, поки не закінчаться залишки зі старих партій, але не пізніше ніж 11 липня 2024 року. Після цього можна буде купити лише рідини з тютюновими ароматами.

Ці обмеження стосуються також і безнікотинових рідин для електронних сигарет. 

Заборона не поширюється на рідини для вейпів, які змішуються самостійно (самозаміс). Тобто, можна купити окремо нікотинову базу, гліцерин та ароматизатори, і змішати жижу для вейпа. 

4. Максимальний дозволений вміст нікотину в одноразових і багаторазових електронних сигаретах – 20 мг/мл (2%).

Що це означає для користувачів VEEV:

Ми заздалегідь почали приводити вміст нікотину у картриджах Вів до стандартів ЄС. Тому зараз більшість подів VEEV (15 смаків) мають вміст нікотину від 0 до 1.6%. Поди, що містять 3.5% нікотину будуть продаватися, поки не закінчаться залишки старих партій , завезених в Україну до вступу нового закону в силу (але не пізніше ніж 11 липня 2024 року).


Що це означає для користувачів одноразок і под-систем: те саме, що й для користувачів Айкос Вів – одноразові та багаторазові електронні сигарети, поди і рідини до них із вмістом нікотину більше за 20 мг/мл будуть у продажі, поки не закінчаться залишки зі старих партій (але не пізніше ніж 11 липня 2024 року). Після цього можна буде купити лише рідини, що містять менше 2% нікотину.

5. Максимальний дозволений об’єм рідини в одноразках і змінних подах – 2 мл.

Що це означає для користувачів VEEV:

Нічого. Об’єм рідини у подах VEEV становить 1.5 мл, тобто відповідає вимогам.


Що це означає для користувачів одноразок і под-систем: одноразки і поди об’ємом більше 2 мл, можна буде купити, допоки не закінчаться залишки партій (але не пізніше ніж 11 липня 2024 року). Після цього у продажу залишаться лише електронні сигарети з об’ємом до 2 мл.

Також, вводиться додаткове обмеження на продаж ємностей з рідиною для заправки електронних сигарет і вейпів. Максимально допустимий об’єм – 10 мл.

6. Заборонені вітамінні електронні сигарети.

Що це означає для користувачів IQOS VEEV:

Нічого. Ми не виробляємо картриджі VEEV, що містять вітаміни чи інші добавки, які створюють враження, що виріб має переваги для здоров’я.


Що це означає для користувачів вітамінних електронних сигарет: протягом деякого часу в Україні ще можна буде купити так звані вітамінні електронні сигарети (але не пізніше ніж 11 липня 2024 року). Коли залишки зі старих партій будуть розпродані, вони зникнуть з обігу.

7. Заборонені сигарети із вмістом нікотину 1 мг і більше та із вмістом смол 10 мг і більше.

Що це означає для користувачів IQOS:

Нічого. Ця норма законодавства не поширюється на стіки для систем нагрівання тютюну.


Що це означає для курців: у продажі залишаться лише сигарети з вмістом нікотину до 1 мг та смол – до 10 мг. Протягом деякого часу ще, ймовірно, можна буде купити найміцніші сигарети зі старих залишків.

Також, згідно нового законодавства, у нових партіях із сигаретних пачок зникне інформація про вміст смол і нікотину.

8. Заборонені знижки на системи нагрівання тютюну, стіки, електронні сигарети і рідини.

Що це означає для користувачів IQOS:

Знижок на Айкос до Різдва чи Чорної п’ятниці більше не буде. Також перестануть діяти промокоди зі знижками на покупку IQOS.


Що це означає для користувачів інших електронних альтернатив курінню: те саме. Для стіків, подів, одноразок, електронних сигарет і систем нагріву тютюну більше не буде знижок, акцій, промокодів, наборів зі знижками та інших спеціальних пропозицій. 

9. Заборонено використовувати системи нагрівання тютюну та електронні сигарети у закладах і на терасах, окрім відкритих літніх майданчиків.

Що це означає для користувачів IQOS, VEEV і електронних сигарет:

Як і раніше, використання гаджетів для курців заборонене в приміщенні закладів, але дозволене на деяких видах терас і літніх майданчиках. Єдина зміна – вимоги до терас, де можна використовувати Айкос і електронні сигарети, стали суворішими. Фактично, використовувати Айкос тепер можна лише на відкритих літніх майданчиках, що не є частиною будівлі (наприклад – столики на вулиці біля закладу).


Детальніше:

Де в Україні дозволено, а де заборонено використовувати IQOS?

Де дозволено, а де заборонено використовувати електронні сигарети, одноразки та вейпи

Що це означає для курців: по суті те саме. Палити у закладах можна лише на відкритих літніх майданчиках, що не є частиною будівлі (наприклад – столики на вулиці біля закладу). Звісно, за умови, що це не суперечить правилам самого закладу і не заважає іншим гостям. 

10. Заборонена реклама і стимулювання до вживання систем нагрівання тютюну, стіків, електронних сигарет і рідин до них.

Що це означає для користувачів IQOS, IQOS VEEV та інших гаджетів для курці:

Користувачі IQOS не мають відчути суттєвого дискомфорту через заборону реклами. Айкос юзери та курці зможуть отримати усю важливу для них інформацію про продукцію (ціни, властивості і характеристики, інструкції з використання, тощо) згідно Закону України Про захист прав споживачів.


Поширені питання та відповіді: як новий закон вплине на курців, користувачів IQOS, електронних сигарет і інших продуктів з нікотином.

Чи будуть заборонені стіки для Айкос з ментолом і іншими ароматами?
Ні, не будуть. Нове законодавство не має обмежень щодо продажу стіків для систем нагрівання тютюну з різними ароматами. Заборона стосується лише ароматизованих сигарет і рідин для електронних сигарет.

Чи будуть заборонені стіки з капсулами?
Ні, не будуть. Нове законодавство не має обмежень щодо продажу стіків для систем нагрівання тютюну з капсулами. Заборона стосується лише сигарет з кнопкою.

Чи будуть заборонені електронні сигарети з усіма смаками крім тютюнових?
Так, нове законодавство забороняє електронні сигарети будь-яких видів (одноразові, багаторазові, под-системи, вейпи) з рідинами, які мають будь-який смак, відмінний від тютюнового. Проте ароматизовані поди, одноразки і рідини ще залишатимуться у продажі, поки не закінчаться залишки старих партій, ввезених в України до вступу в силу змін у законодавстві (але не пізніше ніж 11 липня 2024 року). 

Чи будуть заборонені сигарети з кнопкою (ароматизованою капсулою)?
Так, нове законодавство забороняє сигарети з арома-капсулами та ароматами, доданими іншим шляхом (наприклад, ароматизований тютюн чи фільтр). Проте такі сигарети ще залишатимуться у продажі, поки не закінчаться старі партії, ввезені в Україну до вступу в силу змін у законодавстві (але не пізніше ніж 11 липня 2024 року). 

Чи будуть заборонені сигарети з ментолом?
Так, нове законодавство забороняє сигарети з ментолом і будь-якими ароматами, доданими іншим шляхом (наприклад, ароматизований тютюн, фільтр або капсулу). Проте такі сигарети ще залишатимуться у продажі, поки не закінчаться залишки старих партій, ввезених в України до вступу в силу змін у законодавстві (але не пізніше ніж 11 липня 2024 року). 

Чи буде заборонений Айкос?
Ні, не буде. Хоча нове законодавство і забороняє рекламу і стимулювання продажів систем нагрівання тютюну, проте не обмежує продаж, асортимент і сервіс для IQOS та інших пристроїв для курців. Продаж та покупка Айкос і стіків в інтернеті також не заборонена.

Чи правда, що IQOS прирівняли до сигарет?
Законодавство не оперує поняттям прирівняння до сигарет. У актуальній редакції з’явився ряд змін, що вводять додаткові обмеження щодо систем нагрівання тютюну та електронних сигарет. Деякі з цих змін роблять регулювання Айкос та аналогів схожим до сигаретного (наприклад, заборона реклами), деякі – навпаки, суттєво відрізняються.

Чи можна буде замінити несправний IQOS на новий за гарантією?
Так, можна. Оновлений закон забороняє обмін пристроїв для нагрівання тютюну та електронних сигарет. У даному контексті йдеться про різні промо акцї, наприклад, “принеси будь-яку використану електронну сигарету та обміняй її на нову”. Але це не стосуються гарантії. Тож, усі наші гарантійні зобов’язання щодо пристроїв Айкос в силі!

Чи буде заборонений ароматизований тютюн для кальяну?
Ні, не буде. Новий закон вводить обмеження лише для ароматизованого тютюну для самокруток та тютюну, що може використовуватися і для самокруток, і для кальяну.

Чи будуть заборонені снюс, нікотинові паучі і подушечки?
Так, буде заборонено виробництво і продаж жувального тютюну (снусу). Обмеження не стосуються нюхательного тютюну, а також замінників тютюну, що мають схожий вплив на здоров’я, проте не містять тютюну (наприклад, нікотинові паучі і подушечки).

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.