Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лист 9, 2023

Нікотинові подушечки (паучі): що це, які бувають, як використовувати

Нікотинові подушечки або паучі (з англ. — pouch) — це бездимні продукти, створені для того, щоб курці могли отримувати смак і нікотин без необхідності вдихати дим чи пару, та, звісно, без горіння, диму та попелу. Нікотинові паучі мають вигляд невеличких пакетиків чи подушечок, наповнених мікрогранулами целюлози з додаванням нікотину та ароматизаторів.

Наприкінці XIX столітті шведські фермери почали змішувати сухий жувальний тютюн з сіллю та водою. Так з'явився новий різновид тютюну — снус. З часом, щоб зробити вживання снюсу зрічнішим, придумали пакувати тютюнову суміш у маленькі мішечки (сучасний порційний снюс). У 2000 році був розроблений перший зразок «нікотинових подушечок» або так званого безтютюнового снюса. Найбільшою популярністю нікотинові паучі користуються у скандинавських країнах і США.

Ми не випускаємо нікотинові паучі під брендом IQOS, але у портфелі бездимних продуктів нікотинові подушечки представлені марками ZYN і Shiro. Деякі з них можна придбати в Україні у мережах вейпшопів Табакерка і Фортуна.

З чого зроблені нікотинові паучі: склад

Нікотинові подушечки складаються з оболонки (зазвичай целюлозної, біорозкладної) та наповнювача. Якщо розрізати пакетик пауча, то всередині побачиш білий або кольоровий порошок. Нікотинові подушечки, на відміну від снюсу, взагалі не містять тютюну. Тому деякі користувачі навіть називають їх безтютюновим снюсом.

У складі наповнювача нікотинових паучів:

 • мікрокристалічна целюлоза,
 • вода;
 • нікотин (синтетичний або виділений з тютюнового листа);
 • харчові ароматизатори;
 • харчові добавки (регулятори pH, підсолоджувачі та стабілізатори).

Нікотинові подушечкиЯк використовувати нікотинові подушечки?

1. Покласти пауч під губу

Потрібно взяти одну подушечку і помістити на ясна під верхньою губою. Банку з паучами потрібно щільно закрити, щоб вони не пересихали та не втрачали аромат. Паучі мають невеликий розмір та таку форму, щоб залишатися непомітними та не заважати, коли ти говориш або посміхаєшся.

2. Просто зачекати

Більше нічого робити не потрібно, слід просто зачекати. Можна спокійно продовжувати займатися своїми справами, розмовляти, сміятися, чи навіть співати, використовуючи нікотиновий пауч, оскільки він цьому не заважає.

Нікотинову подушечку не потрібно та не можна жувати чи смоктати. Вже за пару хвилин при контакті зі слиною з пауча буде поступово виділятися нікотин та всмоктуватися у кров крізь слизові оболонки ротової порожнини. При цьому користувачі паучів іноді можуть відчувати легке пощипування чи печіння в яснах.

Зазвичай, один пауч використовують 10-15 хвилин, але не більше 30. Якщо пробуєш нікотинові подушечки вперше, краще обрати пауч з нижчим вмістом нікотину та залишати його під губою не довше ніж на 5-10 хвилин.

3. Викинути пауч або покласти у спеціальне відділення в банці

Більшість виробників паучів передбачають в упаковці окреме відділення для використаних нікотинових подушечок. Або можеш одразу викинути його у смітник.

Нікотинові подушечкиВиди нікотинових паучів

Існує багато видів нікотинових паучів за розміром, смаком та вмістом нікотину.

Найчастіше зустрічаються нікотинові подушечки з такими смаками:

 • ментолові й м’ятні;
 • фруктові (манго, вишня, цитрус, інші);
 • пряні (ваніль, кориця, інші);
 • тютюнові.

За вологістю подушечок:

 • Сухі — ці паучі сухі на дотик, майже не містять рідини. Нікотин вивільняється з них повільно у міру того, як пауч взаємодіє зі слиною. Зазвичай, ці паучі мають менший вміст нікотину. Завдяки плавному і поступовому насиченню нікотином їх часто обирають курці, що пробують паучі вперше.
 • Вологі — оболонки цих паучів вологі на дотик. Завдяки додатковому зволоженню, нікотин вивільняється з них майже миттєво. Тож користувач одразу відчуває нікотинове насичення.

За розміром розрізняють такі види нікотинових подушечок:

 • Міні — тоненькі, мініатюрні паучі шириною до 1,5 см та довжиною близько 3 см.
 • Слім — подовжені паучі довжиною близько 3,5 см, але так само тоненькі за товщиною.
 • Великі — вдвічі більші за міні, можуть містити до 1 г суміші.

За вмістом нікотину можна поділити паучі на такі типи:

 • Легкі (до 3 мг нікотину);
 • Середня міцність (3-6 мг нікотину);
 • Міцні (6-9 мг нікотину);
 • Дуже міцні (10+ мг нікотину).

Часто на упаковки нікотинових подушечок наносять маркування з поділками чи кружечками, що позначають рівень міцності. Як підібрати паучі з оптимальним вмістом нікотину?

Легкі та дуже легкі паучі з вмістом нікотину 1,5-3 мг, ймовірно, краще підходять тим, хто зазвичай викурював до 5 сигарет на день або використовував низьконікотинові одноразки чи поди з вмістом нікотину до 3 мг/мл.

Середні паучі з концентрацією нікотину 3-6 мг, радше, підходять тим, чия норма складала до пів пачки сигарет на день. Або тим, хто звик до одноразок чи вейпінгових рідин із 5-6 мг/мл нікотину.

Міцні паучі, що містять 6-9 мг нікотину створені для курців, що зазвичай викурюють до пачки на день, або парять електронні сигарети з високою концентрацією нікотину в рідині.

Дуже міцні — для дуже активних курців, які звикли викурювати більше пачки сигарет на день та надавати перевагу сигаретам із високим вмістом нікотину.

Плюси та мінуси нікотинових подушечок

За що користувачі цінують нікотинові подушечки?

 • По-перше, через зручність. Паучі можна використовувати де завгодно та коли завгодно. Навіть там, де заборонено курити сигарети: у літаку чи потязі, в офісі, у громадських місцях.
 • По-друге, паучі — це, мабуть, найпростіший і найзручніший у використанні продукт для курців. Для використання не потрібні жодні девайси. Подушечку просто закладають під губу та залишають на деякий час.
 • По-третє, використання паучів значно гігієнічніше за куріння сигарети. Більш того, вони не залишають запаху диму на волоссі та одязі, на відміну від сигарет.

Недоліки нікотинових паучів:

 • Як і більшість інших продуктів для курців, паучі містять нікотин, який викликає залежність.
 • Не замінюють ритуал, до якого звикли курці та користувачі електронних сигарет.
 • Можуть викликати дискомфорт у яснах при закладанні під губу — поколювання, печіння, відчуття подразнення.
 • Не можна пити і їсти під час використання паучів.
 • Деякі користувачі почуваються некомфортно з паучем під губою.

Поширені питання про нікотинові подушечки

Чи можна використовувати нікотинову подушечку двічі?

Кожен нікотиновий пауч розрахований на одне використання. При повторному використанні ти не відчуєш ні смаку, ані нікотинового насичення, на які розраховував. Дехто помилково вважає, що окремі відділення у баночках від паучів призначені саме для того, щоб використані подушечки можна було зберігати та використовувати повторно. Насправді це просто місце для зберігання використаних паучів, коли поряд немає смітника.

У чому різниця між нікотиновими паучами та снюсом?

Хоч зовні снюс та нікотинові паучі подібні, всередині вони різні. Снюс складається з тютюну, а нікотинові паучі взагалі не містять тютюну. 

У складі нікотинових паучів: отриманий з тютюну нікотин, змішаний з наповнювачами (такими як мікрокристалічна целюлоза), вода, регулятори pH, харчові стабілізатори та ароматизатори. Суміш упакована в пакетики, які зазвичай виготовляються з органічної целюлози.

Тим часом пакетики снюсу містять дрібний тютюновий порошок, змішаний з водою, сіллю та харчовими ароматизаторами. Крім порційного снюсу буває також розсипний снюс без поділу на порції. Більше про снюс: що це, як використовувати, що у складі, які види бувають.

У чому різниця між нікотиновими паучами та нікотиновою жуйкою?

Різниця полягає у тому, що нікотинова жуйка — це жувальна гумка, що містить нікотин, призначена допомагти кинути палити. Курці використовують її (іноді й за призначенням лікаря), щоб контролювати потребу в нікотині на шляху до повної відмови від сигарет. 

Своєю чергою нікотинові паучі не є допоміжним засобом, щоб кинути курити. Вони призначені для дорослих курців, які в іншому випадку продовжували б палити, але шукають бездимну альтернативу сигаретам.

Чи може оболонка нікотинового пауча порватися?

У паучів міцні оболонки, які складно розірвати навіть руками. Тож, при правильному використанні вони не мають порватися. Але якщо раптом таке сталося, слід дістати пауч і прополоскати рот.

Чи є у нікотинових паучах тютюн?

Ні, на відміну від снюсу, у паучах немає тютюну, але вони містять нікотин.

Чи допомагають нікотинові подушечки кинути курити?

Нікотинові паучі не є альтернативою та допоміжним засобом для відмови від куріння. Вони призначені для повнолітніх, які все одно продовжували б палити або використовувати інші нікотинові продукти. Нікотинові паучі не виключають усіх ризиків та містять нікотин, який викликає залежність.

Чи можна їсти та пити під час використання нікотинових паучів?

Не рекомендовано їсти або пити під час використання нікотинового пауча, оскільки ризикуєш випадково проковтнути або прокусити його.

Чи можна використовувати нікотинові паучі одночасно з сигаретами, стіками чи електронними сигаретами?

Використовуй лише один нікотиновий продукт за раз — пауч не можна комбінувати з іншими нікотиновмісними продуктами.

Чи нікотинові паучі менш шкідливі за сигарети?

При курінні сигарети утворюються високі рівні шкідливих хімічних речовин. Це відбувається за рахунок горіння сигарети. У нікотинових паучів горіння відсутнє, відповідно, вони виділяють набагато нижчі рівні шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами. Нікотин не виключає усіх ризиків та викликає залежність. Однак, для повнолітніх курців, які не планують кидають палити, нікотинові паучі є кращою альтернативою продовженню куріння.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.