Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лют 12, 2024

10 різних продуктів для курців: як правильно використовувати Айкос, одноразки, сигарети, снюс, кальян і інші.

Коли курці переходять на електронні альтернативи сигаретам (е-сигарети, системи нагрівання тютюну, вейпи) або замінюють їх іншими продуктами з нікотином, вони за звичкою намагаються використовувати їх у такий самий спосіб, як курили сигарети. Через це інколи стикаються з незадовільним досвідом, оскільки кожен продукт для курців має власну техніку правильного і безпечного використання. 

Нагадаємо: найкращий вибір – це відмовитися від споживання усіх без виключень нікотиновмісних продуктів, оскільки вони несуть ризики для здоров’я та містять нікотин, що викликає залежність. Але якщо ти у будь-якому разі плануєш продовжувати вживати продукти з нікотином, тоді ділимося інформацією про те, як правильно курити чи використовувати різні продукти для курців, та чим їхнє використання відрізняється від сигарет:

 1. Системи нагрівання тютюну →
 2. Одноразові електронні сигарети →
 3. Багаторазові електронні сигарети і под-системи →
 4. Вейпи →
 5. Нікотинові подушечки →
 6. Снюс →
 7. Сигарети →
 8. Самокрутки →
 9. Сигари →
 10. Кальян →

Зауваж, ці інструкції з використання жодним чином не мають сприйматися як рекомендації, що схиляють до вживання нікотиновмісних продуктів, оскільки вони несуть ризики для здоров’я. Інструкції взяті з публічних джерел в Інтернеті. Радимо уважно вивчати упаковку та інструкцію (якщо така є), а також звертатись до виробника за детальною інформацією про рекомендації щодо використання продукції.

Як використовувати системи нагрівання тютюну

Використання систем нагрівання тютюну за ритуалом має відтворювати звичний курцям сигарет ритуал і навіть робити його гігієнічнішим і комфортнішим. Один сеанс системи нагрівання тютюну розрахований на 12-14 затяжок (або 3-6 хвилин). Тривалість куріння сигарети приблизно така ж. Але оскільки IQOS (та інші) не спалюють тютюн, а нагрівають, користувач отримує смак справжнього тютюну без диму та попелу. Також із системами нагріву тютюну не знадобляться запальничка та попільничка, тільки сам пристрій і стіки. Більше про відмінності систем нагрівання тютюну від сигарет: Перше знайомство з IQOS та чим відрізняється від сигарет?

Як запустити систему нагрівання тютюну (на прикладі IQOS)

Системи нагрівання тютюну працюють зі спеціальними стіками, які підходять лише для них. Не можна вставляти в Айкос сигарету, і, навпаки, не варто намагатися підкурити стік для систем нагрівання тютюну. Стік вставляється рівним рухом, без тиску, до лінії на фільтрі. Затискаємо кнопку на кілька секунд до вібрації та чекаємо, поки девайс нагріє стік (на це знадобиться 15-25 секунд, в залежності від моделі). Можна використовувати.

Як затягуватися Айкосом

Оскільки аерозоль від IQOS сильно відрізняється від сигаретного диму, іноді користувачі інтуїтивно намагаються зробити сильнішу і глибшу затяжку. Насправді, сила затяжки має бути схожою до сигаретної. Також між затяжками потрібно робити невеликі паузи у 4-5 секунд, щоб тютюн встигав прогріватися. При такій техніці використання смак стіка найкраще розкривається в аерозолі.

Розгорнута інструкція з використання: Як користуватися IQOS.

Як використовувати одноразові електронні сигарети правильно

Одноразки вважаються одним з найпростіших гаджетів для курців. Більшість одноразок не потрібно вмикати чи вимикати кнопкою чи якось інакше. Вони оснащені датчиком затяжки. Тобто, коли затягуєшся, одноразка автоматично запускається, а коли перестаєш – вимикається.

Як затягуватися одноразкою

Одноразки (або як їх ще іноді називають – ашки) мають так званий сигаретний тип затяжки. Тобто використовують їх схоже до того, як курити сигарети – в затяг чи не в затяг. Єдине, що потрібно врахувати – у одноразці сила затяжки регулюється електронікою. Якщо затягувати занадто сильно чи робити задовгі затяжки, одноразка може «заглючити». А якщо робити дуже швидкі і короткі затяжки, практично без пауз, одноразка даватиме зовсім мало пари, бо нагрівальна спіраль не встигатиме прогрівати і випаровувати рідину. Найкраще робити паузи в 4-5 секунд між затяжками.

Більше про одноразові електронні сигарети:Все про одноразки: що це, які бувають, як працюють, плюси та мінуси.

Як правильно використовувати поди (под-системи)?

Под-системи разом з одноразками – це найпоширеніший сучасний формат електронних сигарет, що працюють на рідинах. Под-системи такі ж прості та інтуїтивно зрозумілі у використанні як і одноразові електронні сигарети. Головна відмінність: под-система призначена для багаторазового використання, а єдиним одноразовим елементом є змінний «розходник» – картридж з рідиною.

Як вставити под

Розпакований под потрібно оглянути на предмет наявності захисних заглушок. В залежності від виробника вони можуть мати вигляд клапанів, ковпачків, накладок тощо. Прибираємо захисний елемент і вставляємо картридж у под-систему. В залежності від типу пристрою правильне закріплення пода у пазах може супроводжуватися характерним кліком, вібрацією чи світловими сигналами.

Як включити под-систему

Деякі под-системи запускаються автоматично (як одноразки): коли затягуєшся, девайс активується, коли перестаєш тягнути – вимикається. Деякі – потрібно спочатку запустити натисканням кнопки. 

Як затягуватися под-системою

Под-системи мають відносно тугу затяжку сигаретного типу. Тому затяжка з пода має бути досить сильною, але плавною. Саме так отримуєш оптимальну кількість пари. Не варто робити різкі сильні затяжки, щоб рідина з пода випадково не потрапила на губи. Також не варто затягуватися подом у положенні лежачи.

Деякі под-системи, як міні-вейп IQOS VEEV, мають зручну функцію – віброзатяжки. Наростаюча легенька вібрація пода дозволяє розуміти і контролювати силу затяжки.

Як парити вейп правильно

Вейпи вважаються одним з найскладніших гаджетів для курців, але при цьому й таким, що дає найбільший контроль над використанням. З вейпом можна контролювати склад, смак і міцність рідини, кількість і жорсткість пари, режими підсвітки, тощо.

Як затягуватися вейпом

При затяжці варто тримати вейп не горизонтально, а трохи під нахилом, щоб не зіпсувати випаровувач. Вейпи не оснащені датчиком затяжки, як одноразки чи електронні сигарети. Тому щоб затягнутися вейпом, потрібно одночасно затискати кнопку і робити затяжку. Затягуватися вейпом можна декількома способами: пропустити дим з повітрям одразу в легені (вільна затяжка, схожа на кальянну) або набрати пар в ротову порожнину, а потім пропустити у легені (туга або mouth to lung затяжка, схожа на сигаретну). Під тугу затяжку вейпери зазвичай ставлять спеціальний бачок (верхня частина вейпу). Не варто робити занадто довгу тягу, це може призвести до перегрівання випаровувача. Затяжки потрібно робити плавно і розмірено, з паузами. 

Як заправляти вейп

Вейпи, на відміну від под-систем, потрібно перезаправляти. Кількість рідини, що залишилася, можна перевірити через прозору вставку на бачку. Жижу до вейпів можна купувати вже готовою або змішувати самостійно, міксуючи різні смаки та регулюючи міцність. Вейпінгові рідини складаються з компонентів, які легко можна знайти у будь-якому вейп шопі – гліцерину, пропіленгліколю, концентрату нікотину і ароматизаторів. 

В залежності від типу випарника, вейпи можуть заправлятися по-різному. Щоб заправити вейп з атомайзером-дріпкою, який не має резервуару для рідини, потрібно просто потягнути верхню кришку, накрапати всередину жижу, і закрутити. Щоб заправити вейп з атомайзером-бачком, потрібно відсунути резинову заглушку, накрапати рідину, і закрити. 

Як вживати нікотинові подушечки (паучі) правильно

Нікотинову подушечку потрібно покласти між яснами та верхньою губою. Далі жодних додаткових дій здійснювати не потрібно. При контакті зі слиною з пауча буде поступово виділятися нікотин та всмоктуватися у кров крізь слизові оболонки ротової порожнини. Нікотиновий пауч тримають під губою 10-15 хвилин, але не більше 30 хвилин, орієнтуючись на власне відчуття насичення.

Нікотинові подушечки не можна ковтати, смоктати, жувати, розривати оболонку та вживати вміст пакетика. Також не рекомендується використовувати паучі повторно.

Більше про Нікотинові подушечки: що це та як ними користуватись.

Як використовувати снюс правильно

Зверни увагу, з 11 липня 2023 року снюс в Україні заборонений.

Інструкція з використання буде дещо відрізнятися, в залежності від того, який вид снюсу (розсипний чи пакетований) було придбано.

Використання пакетованого або порційного снюсу дуже нагадує нікотинові паучі.

Як вживати порційний снюс в пакетиках:

 1. Легенько розім’яти пакетик, щоб тютюн рівномірно розподілився всередині. Але так, щоб не надірвати.
 2. Закласти збоку під верхню губу.
 3. Якщо пакетик під губою заважає та спричиняє дискомфорт, можна спробувати меншу порцію. Пакетики снюсу бувають різними за розміром.

Як вживати розсипний снюс:

 1. Чистими сухими пальцями потрібно взяти дрібку тютюну.
 2. Скачати чи зім’яти його у кульку та трохи сплюснути, щоб було зручніше закладати під губу.
 3. Розташувати під верхньою губою. Зазвичай снюс розміщують трохи збоку, щоб тютюн не забруднював передні зуби.
 4. Залишати під губою до відчуття нікотинового насичення. Використання снюсу може тривати від 5 до 30 хвилин, варто орієнтуватися на відчуття насичення.

Більше про снюс та як його використовувати.

Як курити сигарети: інструкція з правильного використання

Сигарети – це найбільш поширений, звичний і традиційний тютюновий виріб. Більшість курців палять сигарети інтуїтивно правильно, але іноді намагаються перенести цей досвід і техніку на використання інших електронних альтернатив (спойлер – це не дуже ефективно). Тому пояснюємо через порівняння з сигаретами, як правильно курити чи використовувати різні види продуктів для курців, та показуємо чим відрізняється куріння сигарет порівняно з використанням електронних альтернатив.

Як прикурюють сигарету

На відміну від електронних пристроїв, сигарету спочатку треба прикурити. Найчастіше, курці тримають сигарети між вказівним і середнім або вказівним і великим пальцями. Щоб прикурити сигарету, запалюють сірник або запальничку (у безвітряному місці або прикривши вогник від вітру), підносять цигарку до джерела вогню та одночасно затягуються. Якщо в цей момент не зробити легеньку затяжку, без тяги кисню папір і тютюн не розгоряться.

Як затягуються сигаретою

В електронних сигаретах, системах нагріву тютюну, подах схожий до сигарет тип затяжки, тому зупинимося на цьому детальніше. Курці найчастіше кажуть, що можна курити двома способами «в затяг» і «не в затяг» або «не в тягу». У першому випадку робиться глибокий вдих так, щоб дим пройшов у легені, а потім видихається через рот або ніс. Якщо курити «не в затяг», то дим потрапляє тільки до роту, затримується там на кілька секунд і видихається. В середньому сигарета викурюється за 10-15 затяжок. Чим сильніше і частіше затягуєшся, тим швидше згорає тютюн.

Базова техніка безпеки при курінні сигарети

Бути обережним з вогнем: не підносити запальничку до волосся чи одягу, не викидати незагашені недопалки у смітник, не палити в ліжку, не робити різкі рухи рукою з сигаретою біля людей, тварин, меблів, тощо. Слідкувати за тим, щоб випадково не забруднити попелом чи не обпалити оточуючих. А також – себе.

Якщо курити у приміщенні, то регулярно провітрювати його: Як позбутися сигаретного запаху вдома.

Як курять самокрутки

Самокрутка – це по суті сигарета, яку згортають самостійно. З самокрутками можна обирати тютюн (сорт, міцність) і папір (розмір, матеріал, з ароматом чи без), додавати фільтр чи ні. Процес створення сигарети-самокрутки відрізняється від ритуалу використання електронних гаджетів, тому курцям буває незвично переходити на останні. Скрутити самокрутку можна самостійно або за допомогою спеціальної машинки. Машинки для самокруток бувають різних видів: інжекторні, класичні (з роликами) і автоматичні (з кнопкою). Незалежно від того, використовувати машинку для самокруток чи ні, також знадобляться тютюн, фільтр і сигаретний папір для самокруток. 

Щоб скрутити самокрутку, папір кладуть клейкою стороною догори і складають вдвічі між середнім і великими пальцями, а вказівними пальцями формують дугу. Всередину ближче до краю кладуть фільтр. Потім насипають дрібку тютюну на папір в одну лінію так, щоб він був рівномірно розподілений по всій довжині самокрутки. Тютюн утрамбовують пальцями для легшого скручування. Скручують у трубочку, не докручуючи до самого краю, клейкий край папірця змочують язиком і докручують до кінця. 

Якщо самокрутку скручують за допомогою машинки, то щіпку тютюну кладуть у машинку між двома валиками так, щоб розподілити тютюн по всій довжині. Кладуть фільтр і, притиснувши валики один до одного, великими пальцями прокручують пластикову стрічку до себе кілька разів. Далі вставляють папір для самокрутки клейкою частиною назовні і змочують язиком. Знову прокручують стрічку до себе 2-3 рази. 

Підкурювати самокрутку, як і сигарету, потрібно за допомогою запальнички/сірників, підпалюючи і одночасно затягуючись нею. Затягуються самокруткою так само як сигаретою: «в затяг», роблячи глибокий вдих таким чином, щоб дим одразу потрапив в легені, і видих через рот, або «не в затяг», набравши дим в рот, затримавши його і видихнувши. 

Як курять сигару

Куріння сигари – більш складний і менш очевидний процес, ніж куріння сигарет чи використання одноразок і подів. 

Як обрізати сигару

Спочатку потрібно обрізати кінчик сигари з того боку, з якого затягуватимешся, по лінії обрізки (зазвичай десь 3 мм від кінчика). Можна зробити це ножицями або за допомогою спеціальних сигарних аксесуарів – гільйотини чи сигарного ножа. Головне, не обрізати сигару звичайним ножем і не відкушувати кінчик зубами. Відрізати кінчик потрібно швидким рухом, щоб тютюн не розкришився.

Як прикурювати сигару

Сигару, на відміну від сигарет, не беруть двома пальцями – вказівним і середнім – вона заважка для цього. Сигару тримають між великим пальцем з одного боку та всіма – з іншого. На відміну від сигарет, коли прикурюють сигару, не затягуються. Замість цього тримають її біля джерела вогню та навіть обертають різними боками достатньо довго, щоб кінчик сигари почав рівномірно тліти по периметру. Важливо, саме тліти, а не горіти. До речі, сигарний тютюн швидко вбирає запахи, тому по класиці для прикурювання використовують дерев’яні сірники замість картонних та газові запальнички замість бензинових.

Як затягуватись сигарою

На відміну від сигарет, дим від сигар не вдихають у легені. Він занадто гарячий і міцний, оскільки сигари не мають фільтрів. Тому сигарний дим просто набирають у рот, тримають якийсь час і видихають. Затяжки роблять не надто часто, але й не відкладають сигару надовго, щоб вона не погасла. Зазвичай на куріння сигари в такому режимі відводять від 30 хвилин до 2 годин.

Як курити кальян: інструкція з правильного використання

Куріння кальяну – це окремий ритуал з цілою культурою навколо нього, що суттєво відрізняється від вейпінгу, куріння сигарет та використання Айкос і електронних сигарет. Курці кальяну цінують його саме за особливу атмосферу під час куріння, велику кількість диму та найрізноманітніші поєднання смаків.

Як забити кальян правильно

Традиційно кальян курять в кальянних закладах або забивають самостійно вдома. Щоб забити кальян самостійно, окрім самого кальяну знадобляться кальянне вугілля, тютюн для кальяну і фольга. Забивка кальяну – не швидкий процес, адже спочатку потрібно підготувати тютюнову суміш та достатньо прогріти вугілля, інакше від кальяну буде мало диму, а смак відчуватиметься слабко.

Те, як куритиметься кальян, найбільше залежить від обраного тютюну. Це впливає не тільки на аромат, а й на «димність» кальяну. Як підібрати тютюн для кальяну? Відштовхуватися від своїх смакових уподобань і досвіду куріння кальяну. Новачки зазвичай купують готові суміші тютюну, надаючи перевагу легшим смакам, або покладаються на рекомендацію кальянщика. 

Перед курінням потрібно вставити в кальянну трубку одноразовий мундштук, щоб потім не торкатися її губами.

Як затягуватися кальяном

Кальян має принципово відмінний тип затяжки від сигаретної. Її так і називають – кальянна затяжка або каліфорнійська, вільна, DTL (direct to lung). При кальянній затяжці повітря з димом заходить одразу в легені. Тому затяжка з кальяна має бути більш плавною, глибокою і сильною, ніж сигаретна.

Для початку кальян потрібно «розкурити», зробивши кілька глибоких затяжок. Буває, коли курці вперше пробують кальян, то починають кашляти під час першої затяжки. Це означає, що затяжка була надто сильною, або тютюн виявився заміцним. 

Під час куріння кальяну не потрібно поспішати, краще робити глибоку і повільну затяжку, у ритм дихання в спокійному стані. Не потрібно через силу затягувати якомога більше диму. Якщо дихання не вистачає, варто робити меншу тягу. Між затяжками можна робити невеликі перерви, тоді тютюн тлітиме не так сильно, тож кальян буде довше куритися.

Процес куріння кальяну тривалий за часом (якщо порівнювати з сигаретами чи системами нагріву тютюну), приблизно 1-1,5 години, в залежності від інтенсивності затяжок і техніки куріння. За цей час тютюн вже практично повністю пересихає і обвуглюється. Після цього кальян починає гірчити і стає практично бездимним.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.