У готелях ти, певне, помічав у номерах попередження — не курити. Це не просто забаганка, адже сигаретний запах дуже стійкий. Він буквально в’їдається у шпалери, фіранки, меблі, усі тканини, що є у кімнаті та може триматися по кілька місяців. А якщо у приміщенні багато курили, то й до кількох років.
За своєю природою запах — це молекули речовини, що потрапляють у повітря та поширюються шляхом дифузії. Людські нюхові рецептори починають відчувати запах, щойно концентрація молекул речовини-джерела у повітрі навколо сягне певного рівня.
Сила запаху визначається насамперед кількістю молекул та природною інтенсивністю запаху речовини. На стійкість запаху в першу чергу впливає кількість молекул речовини, що залишилися у приміщенні — у повітрі або осіли на поверхні.
При викурюванні сигарети утворюється дим, що містить близько 6000 різних хімічних сполук. Запах, який відчувається при цього — це запах продуктів горіння тютюну і паперу. Тверді частки у сигаретному димі швидко осідають та «вбираються» у поверхні навколо. Найбільше у пористі матеріали — текстиль, шкіру, папір. У приміщеннях де протягом тривалого часу багато палили можна навіть візуально помітити жово-коричневий смолянистий і липкий наліт на поверхнях.
10 порад, щоб позбутися стійкого запаху сигаретного диму у приміщенні, в квартирі, вдома
Підхід до усунення запаху сигаретного диму такий сам, як і до усунення будь-якого іншого стійкого запаху — потрібно зменшити концентрацію молекул речовини, що є джерелом запаху, до такого рівня, коли нюхові рецептори перестануть його вловлювати.
- Провітрити приміщення. Найперше, що потрібно зробити — це прибрати залишки диму з повітря до того, як він встигне осісти на поверхні навколи. Підійдуть всі засоби — витяжка, вентиляційна система, очищувач повітря, тривале провітрювання.
- Позбавитися джерела концентрованого запаху. Якщо у приміщенні залишилися недопалки, потрібно їх викинути та винести сміття, а брудні попільнички — вимити.
- Випрати речі, що увібрали сигаретний запах. Після прання одяг, штори, рушники, постіль, пледи, тощо, перестануть поширювати сигаретний запах.
- Зробити хімчистку тканинних поверхонь, які не можна виправити. Наприклад, замовити професійну чистку м’яких меблів, подушок, ковдр і килимів.
- Якісно прибрати. Протерти усі поверхні з відповідним миючим засобом, пропилососити. Важливо по максимуму прибрати пил та часточки сигаретного попелу, що могли залишитися у кімнаті.
- Вимити усі поверхні, зокрема вертикальні. Так, у приміщеннях, де тривалий час палили, на стелі, стінах, вікнах, дзеркалах збирається наліт зі смол і інших продуктів горіння. Через це стійкий запах «курилки» може не вивітрюватися роками.
- Перефарбувати стіни чи переклеїти шпалери. Це крайній захід, якщо покриття стін настільки просякнути сигаретним димом, що генеральне прибирання не допомогло усунути запах. Або, якщо матеріал шпалер чи фарби, не дозволяє вимити стіни.
- Замінити очисні фільтри. Якщо у приміщенні встановлені очисники чи зволожувачі повітря, витяжки, кондиціонери, тощо, потрібно замінити фільтри на нові або ретельно вимити їх, якщо це передбачено конструкцією.
- Вимити, випрати або замінити обладнання для прибирання. Ганчірки, губки, щітки для підмітання найлегше вбирають сигаретний запах. Також запах може увібрати пластикова поверхня смітника чи совка, у який протягом тривалого часу змітали недопалки та попіл.
- Скористатися поглиначами запахів. Йдеться саме про нейтралізатори запахів, а не про ароматизатори та освіжувачі повітря, які не здатні прибрати запах сигаретного диму. Деякі субстанції можуть абсорбувати запахи. Наприклад, активоване вугілля чи сода. Зараз можна знайти великий вибір різних видів поглиначів і нейтралізаторів запахів — у вигляді порошків, гелів, текстильних вкладок та інших.
Як запобігти появі стійкого сигаретного запаху вдома?
- Звісно ж, не курити сигарети, сигари, люльки у приміщенні. Якщо немає можливості влаштувати перекур надворі чи на балконі, тоді — хоча б курити у відкрите вікно. Чим менше диму потрапить до кімнати, тим менше відчуватиметься запах.
- Розглянути можливість перейти на IQOS, електронні сигарети чи іншу електронну альтернативу для курців, при використанні якої залишається значно менше запаху ніж від сигарет.
IQOS залишає менше запаху на меблях та тканині, ніж сигарети. Тютюновий аерозоль, що виділяється при використанні IQOS, розсіюється швидше ніж сигаретний дим. Та оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, попелу при використанні теж немає.
Більше про те, чому IQOS можна використовувати вдома та в авто. - Підтримувати циркуляцію повітря. У приміщеннях, де повітря застоюється, запахи накопичуються, вбираються у поверхні і відчуваються сильніше. Регулярне провітрювання, використання витяжок, вентиляції, кондиціонерів стане у нагоді.
- Усувати надлишок вологи з повітря. Або не курити у приміщення, де вологість вища — наприклад, у ванній чи на кухні. За підвищеної вологості запахи просочують усе навколо швидше та тримаються довше.
Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».