З 11 липня 2024 року в Україні заборонено продавати ароматизовані одноразки, поди, рідини для електронних сигарет та вейпів (безнікотинові теж). Якщо раніше ти використовував одноразки, можна спробувати IQOS ILUMA — це девайс з новою технологією та стіками з арома капсулами, що дає зовсім інший смак, ніж попередні покоління систем нагрівання тютюну, ближчий до електронних сигарет. Можеш взяти Ілюму на тест-драйв на 7 днів, щоб точно впевнитись, що вона тобі підходить.
Одноразова електронна сигарета, як і випливає з її назви, розрахована на один цикл використання — поки не закінчиться рідина, або не сяде батарея. У одноразок з перезарядкою — поки є рідина.
Хоча більшість виробників позначає кількість затяжок, на яку розрахована одноразка, насправді, те, наскільки вистачить одноразки, насамперед залежить від трьох чинників:
- ємність батареї;
- об’єм рідини;
- манера використання.
Різні виробники одноразових електронних сигарет використовують різну методологію підрахунку кількості затяжок, тож одноразок з однією кількістю затяжок може вистачати на різний час. Зазвичай використовують машину для вимірювання кількості затяжок. По суті, ця машина робить серію дуже коротких затяжок та підраховує максимальну кількість, якої вона може досягти, перш ніж закінчиться рідина або сяде батарея. В реальності при користуванні затяжки можуть бути сильнішими і глибшими, тож одноразки вистачить на меншу їх кількість.
Також існують лайфхаки, які можуть продовжити “життя” одноразки:
1. Робити легші затяжки з одноразки
Від інтенсивності затяжки залежить наскільки вистачить одноразки: чим сильніше і глибше затяжка, тим більше рідини випарюється й, відповідно, тим швидше закінчується одноразка. Відповідно, якщо затягуватися не так сильно, рідини у одноразці вистачить на більшу кількість тяг.
2. Уникати “ланцюжкових” затяжок із одноразки
Часто користувачі електронних сигарет, що перейшли на одноразки з традиційних сигарет, схильні робити так звані ланцюгові затяжки — ланцюжок з кількох затяжок поспіль, зовсім без пауз. Технічно одноразки також дозволяють робити такі затяжки. Проте при цьому акумулятор і нагрівальна спіраль перегріваються, внаслідок чого батарея розряджається швидше, а отже одноразка прослужить менше.
Оптимально робити невеликі паузи між затяжками — хоча б 2-5 секунд. Це потрібно для того, щоб рідина встигала просочити гніт, а нагрівальний елемент — згенерувати достатньо пари. До речі, правильна техніка затяжок не лише може продовжити термін роботи одноразки, а й захистити від появи “гаріка” — затяжок з горілим присмаком. Більше про те, як правильно затягуватися одноразовою електронною сигаретою: 10 різних продуктів для курців: як правильно використовувати Айкос, одноразки, сигарети, снюс, кальян і інші.
3. Правильно використовувати одноразку
Варто дотримуватись базових правил використання одноразки. Наприклад, стежити за тим, щоб випадково не перекрити пальцями повітропровід — це отвори на нижній частині або збоку девайсу, крізь які втягується повітря під час затяжки. Якщо їх перекрити, одноразка не буде тягнутися або тяга буде зовсім слабкою. При цьому не отримуєш достатньо пари, а тільки садиш батарею.
4. Поставити одноразку вертикально та залишити на деякий час
Якщо смак одноразки слабшає — це свідчить про те, що у ній закінчується рідина. Користувачі іноді пропонують такий лайфхак, щоб отримати кілька додаткових тяг з одноразки, яка майже закінчилася: поставити електронну сигарету вертикально, догори мундштуком, і залишити так, мінімум на 10 хвилин. Так залишки рідини перерозподіляться всередині ватного наповнювача та потраплять до нагрівального елемента. Відповідно, вдасться отримати ще кілька затяжок.
5. Перевіряти дату виробництва, коли купуєш одноразку
При покупці нової одноразки краще одразу перевірити, коли її виготовили – чим вона новіше, тим більша вірогідність, що батарея має максимум потужності, а рідина не почала вивітрюватися. У середньому, термін придатності одноразок складає 1-3 роки, але маленькі акумулятори гірше тримають заряд, якщо зберігалися довше 1 року. Крім того, при тривалому зберіганні, просочений рідиною наповнювач, може пересихати. Особливо, якщо електронну сигарету зберігали за неналежних умов. Більше про термін придатності у стіків, снюса, подів, паучів, сигарет і інших продуктів для курців.
6. Дотримуватися правил зберігання одноразки
Одноразову електронну сигарету слід оберігати від екстремального перепаду температур – це погано впливає на літій-іонний акумулятор, що знаходиться всередині, і скорочує термін його роботи. Краще дотримуватись базових правил використання одноразових електронних сигарет:
- зберігати одноразку за кімнатної температури: не у холодильнику, подалі від прямих сонячних променів, нагрівальних приладів та інших джерел тепла;
- не використовувати одноразку на морозі: низькі температури скорочують термін служби батарейки. Також на морозі може загущуватися рідина, що впливає на смак пари;
- стежити, щоб на девайс не потрапляла вода. Якщо так сталося, що одноразка намокла, слід насухо витерти її серветкою або сухою тканиною. Якщо ж рідина потрапила в трубку подачі пари, потрібно взяти девайс за нижню частину та різко струсити кілька разів, щоб краплі рідини вилетіли;
- уникати механічних пошкоджень – вони також можуть впливати на роботу одноразки, найчастіше це призводить до проблем із затяжками.
7. Купувати одноразки у надійних магазинах
Виходячи з перших двох пунктів, краще купувати одноразові електронні сигарети у офіційних продавців (так вищий шанс, що одноразки везли в Україну від місця виробництва, а потім розвозили по магазинах з дотриманням умов транспортування) та
у магазинах, де більш ймовірно товар зберігають належним чином, із захистом від перепаду температур. Наприклад, у великих мережевих супермаркетах, магазинах всередині торгівельних центрів, або на заправках.
8. Не намагатися розбирати одноразку
Хоч в інтернеті й повно порад, як розібрати та перезаправити одноразку, робити цього точно не варто. Дуже ймовірно, результат буде зворотній — одноразка перестане працювати взагалі. Та й використовувати перезібраний девайс може бути небезпечно, не варто ризикувати.
9. Зробити ремонт одноразки
Трапляється й таке, що одноразка погано тягнеться не через те, що закінчується, а через засмічення в трубці подачі пари. Як це впливає на термін використання? Навіть коли одноразка слабко тягнеться її акумулятор все одно працює, а отже поступово розряджається. У такому випадку, слід подути у неї кілька разів — це має допомогти.
Більше про помилки у роботі одноразок та як їх виправити: 20 багів, з якими стикаються користувачі одноразок: чим викликані та як виправити.
10. Обирати ємність одноразки під свої потреби
Іноді відчуття, що одноразка швидко закінчується, є суто суб’єктивним. І скоріше вказує на те, що, можливо, користувачу просто потрібна одноразова електронна сигарета більшої ємності або под-система зі змінними картриджами.
Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».