Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лют 19, 2024

Як перевірити чи мій Айкос оригінальний?

Система нагрівання тютюну IQOS – девайс зі складною технологією, результат багаторічної роботи команди інженерів, вчених і дизайнерів. Підробити чи скопіювати такий пристрій дуже складно. Тому, на відміну від звичайних сигарет, ризик зіткнутися з підробками серед пристроїв IQOS – мінімальний.

Іноді, наприклад, купуючи вживані Айкос на вторинному ринку, можна зіткнутися з девайсами неоригінальної зборки – коли їх розбирали, ремонтували або замінювали якісь деталі. Якщо ти купував IQOS на ОЛХ, або отримав його у подарунок, і маєш сумніви щодо того, чи оригінальний він, розказуємо як це перевірити, та де купити Айкос, щоб він точно був оригінальним.

4 способи, як зрозуміти, чи оригінальний IQOS

1. Візуально оглянути IQOS

Для початку можеш візуально оглянути Айкос. Переконайся, що пристрій не має явних ознак того, що його розбирали. Бокові дверцята мають легко відкриватися та закриватися. Тримач має рівно лягати в зарядний пристрій. Ковпачок має щільно прилягати. Нагрівально лезо всередині девайса рівне, не викривлене. Девайс не має пластикового запаху. На усіх пристроях Айкос має бути вигравійований (не надрукований) логотип IQOS. На тримачі лого знаходиться над кнопкою, а на зарядному пристрої – на бічній панельці. 

Тобі також може бути цікаво: Чи варто купувати Айкос, що був у використанні? Яка альтернатива?

2. Перевірити серійний номер та зареєструвати пристрій на iqos.ua

Найпростіший спосіб зрозуміти чи у Айкос оригінальний – перевірити його серійний номер. Це 14-ти символьний буквено-цифровий код на пристрої. У всіх двокомпонентних девайсів (як IQOS ORIGINALS DUO) тримач і зарядний пристрій мають різні серійні номери. Серійний номер зарядного пристрою знаходиться під боковою панелькою (зніми її, щоб побачити), а тримача – під ковпачком або на самому тримачі (у Айкос Ілюма). У монодевайсів серійний номер вказаний під ковпачком або на корпусі пристрою. Якщо на пристрої немає коду, швидше за все, це не оригінальний Айкос, або він у використанні так давно, що серійний номер стерся.

Щоб перевірити чи оригінальний серійний номер, спробуй підв’язати його до свого кабінету на iqos.ua. Для цього залогінься на сайті за номером телефону. Якщо ще не маєш профілю, створи його. Це швидко. 

Тепер, коли ти маєш свій профіль, зайди у нього (іконка людини в правому верхньому куті екрану), перейди у розділ «Мої пристрої» та натисни «Додати новий пристрій». Введи серійний номер з Айкосу і натисни кнопку «Додати». Якщо IQOS оригінальний, він з’явиться в переліку пристроїв. Якщо ні – висвітиться повідомлення про те, що такого серійного номеру не існує.

Детальніше про те, як зареєструвати IQOS або lil, і навіщо це потрібно.

3. Звернутися у фірмовий магазин IQOS Space

Звернися до експертів IQOS в брендових магазинах або у службу підтримки за номером 4767. Спробуємо допомогти з будь-яких питань, що стосуються пристроїв Айкос. Просто принось девайс, який хочеш перевірити, у найближчий Айкос Спейс (адреси і графіки роботи магазинів).

4. Підключити пристрій до додатку IQOS App

Ми маємо власний додаток для Айкос – IQOS App. Пристрій підключиться до додатку, тільки якщо він оригінальний. Зауваж, що пристрої lil SOLID, lil HYBRID та BONDS не підтримуються додатком. Тому цей спосіб не підійде для перевірки девайсів цих моделей.

Щоб перевірити оригінальність Айкосу через додаток:

 1. Встанови додаток IQOS App на комп’ютер (Windows / Mac OS), або смартфон (для iPhone веб-версія). 
 2. Залогінься у додатку за номером телефону. 
 3. Підключи Айкос до додатку через Bluetooth (для смартфонів) або за допомогою USB-кабелю (для ноутбуків). 
 4. Далі спробуй зареєструвати там пристрій. Якщо додаток побачить твій пристрій, натисни «Підключити пристрій», вимкни і увімкни зарядний пристрій, і натисни «Далі». Якщо реєструєш через додаток на ноуті – після під’єднання Айкосу за допомогою кабелю, натисни «Зареєструвати пристрій» і зачекай кілька хвилин. 
 5. Зайди в Налаштування пристрою і обери “Про твій пристрій”. Там побачиш серійний номер зарядного пристрою. Звір його з кодом на зарядному пристрої. Серійний номер на зарядному пристрої (якщо це двокомпонентний девайс) і серійний номер в додатку мають співпадати. Якщо вони однакові, Айкос оригінальний. 

Де купити оригінальний Айкос?

1. Офіційний сайт iqos.ua або чат-боти в Viber і Telegram

Всі моделі пристроїв Айкос, стіки до них, аксесуари, та більшість сервісів можна замовити в офіційному інтернет-магазині або через чат-бот у Viber/Telegram. Отримати замовлення можна з експрес-доставкою кур’єром або доставкою Новою Поштою. Експрес-доставка працює у 23 містах України.

Безкоштовна доставка для замовлень від 425 грн. Для замовлень меншою вартістю доставка буде платною:

 • доставка Новою Поштою – за тарифами НП (зазвичай від 65 грн);
 • експрес-доставка – 99 грн;
 • самовивіз з брендових магазинів – безкоштовно.

2. Брендові магазини IQOS Space в Україні

Тут ти зможеш побачити пристрої вживу, потримати їх в руках і поставити всі питання про Айкос. Маємо більше 30 бренд-бутіків у 23 містах України. Знайти найближчий можна на інтерактивній карті: обирай своє місто та фільтр IQOS Space. 

Окрім того, що в Айкос Спейсі можна купити оригінальний девайс і стіки до нього, там також можна скористатися усіма сервісами і програмами (замінити пристрій за гарантією, апгрейднути пристрій до новішої моделі тощо) й отримати сервісне обслуговування Айкос. 

3. Магазини електроніки АЛЛО

Мережа магазинів електроніки АЛЛО – це офіційний партнер IQOS. В кожному магазині АЛЛО ти зможеш купити усі пристрої Айкос, стіки, аксесуари до них, а в більшості магазинів також отримати сервісне і гарантійне обслуговування. 

4. Інші мережі супермаркетів, заправок, магазинів електроніки

Пристрої IQOS та lil офіційно продаються більш ніж в 1200 магазинах по всій Україні. Це великі мережі супермаркетів, магазинів електроніки, вейп шопів, заправок:

 • магазини електроніки Алло, Rozetka, ЖЖУК;
 • мережі супермаркетів Сільпо, Фора, АТБ;
 • заправки Socar, WOG, Glusco, OKKO, SHELL, BRSM;
 • вейп шопи та магазини для курців Табакерка, Фортуна.

Гарантія та сервіси для оригінального IQOS 

З оригінальним Айкос ти матимеш доступ до усіх сервісів і програм, які пов’язані з пристроєм: обмін за гарантією, бонусної негарантійної заміни, програм IQOS Апгрейд та IQOS 360, екстра гарантії тощо. 

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.