Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Бер 19, 2024

20 неочевидних запитань про нікотинові паучі та відповіді на них

Нікотинові паучі — це доволі новий продукт як в Україні, так і по всьому світу. Тож не дивно, що у користувачів є багато запитань про них. Розбираємося із найпоширенішими із них, а також розвінчуємо міфи, що вже встигли утворитись навколо нікотинових подушечок!

В Україні вони представлені ZYN — брендом нікотинових подушечок № 1* у світі.

*За даними Філіп Морріс Інтернешнл про глобальні обсяги поставок та ринкову оцінку продажів нікотинових паучів з січня до червня 2023 року.

1. Тютюнові подушечка (снюс) і нікотинові паучі – це одне й те саме?

Ні, це совсім різні продукти, хоча обидва містять нікотин, призначені для курців і вживаються шляхом закладання під губу. Але снюс — це суміш тютюну з водою, сіллю та ароматизаторами. У нікотинових паучах взагалі немає тютюну. Це мішечки чи подушечки, наповнені мікрогранулами целюлози, яка просочена нікотином і ароматизаторами. Більше про нікотинові паучі та снюс.

2. Чи можна ковтати слину під час використання або після нікотинових паучів?

Так, слину після нікотинових подушечок можна ковтати. 

3. Чи допомагають нікотинові подушечки кинути курити?

Нікотинові паучі, як і снюс, не є допоміжним засобом, щоб кинути палити, оскільки вони містять нікотин, який викликає залежність. Вони призначені для повнолітніх, які все одно продовжували б палити або використовувати інші нікотинові продукти. Нікотинові паучі не виключають усіх ризиків для здоров’я та містять нікотин, який викликає залежність.

4. Що робити, якщо проковтнув нікотиновий пауч?

Нікотинові паучі не призначені для того, щоб їх ковтати або жувати. Якщо таке сталося, варто уважно поставитися до самопочуття і симптомів та за необхідності звернутися до лікаря. Не вживай нові паучі або інші продукти з нікотином, поки пауч не вийде з організма природним шляхом. Якщо якимось чином ти проковтнув декілька паучів, слід негайно звернутись до лікаря.

5. Що робити якщо прокусив нікотиновий пауч або він порвався в роті під час використання?

Це малоймовірно, що пауч порветься під час використання. У нікотинових подушечок міцні оболонки, які складно розірвати навіть руками. Але, якщо якимось чином так сталося, слід дістати пауч, виплюнути (не ковтати!) його вміст, що потрапив до роту, і прополоскати рот. Не продовжувати використовувати пошкоджену подушечку.

6. Який термін придатності нікотинових паучів?

В середньому, за даними різних виробників, термін зберігання нікотинових подушечок складає приблизно один рік. При цьому відкриту упаковку радять зберігати не довше одного тижня. Зберігати нікотинові подушечки слід в оригінальній упаковці, в темному і прохолодному місці. Більше: Чи є термін придатності у стіків, снюса, подів, паучів, сигарет і інших продуктів для курців?

7. Під яку губу класти нікотинову подушечку – верхню чи нижню?

Зазвичай нікотинову подушечку кладуть на ясна під верхньою губою. У такому положенні пауч залишаєтьсяся непомітним, не зсувається та не заважає, коли говориш або посміхаєшся. Але чітких правил щодо цього не існує – пауч можна закидати як під верхню, так і під нижню губу, як зручніше.

8. Чому він нікотинової подушечки пече ясна?

При закладанні під губу нікотинового пауча або снюсу може відчуватися деякий дискомфорт — від легкого пощипування до помітного печіння. Це свідчить про те, що з пауча під дією слини почав виділятися нікотин та потрапляти на слизову оболонку. Зазвичай це минає протягом кількох хвилин. Пауч може пекти відчутніше, якщо у нього більший вміст нікотину або вищий pH. Також, на силу печіння впливає стан і індивідуальна чутливість ясен.

9. Чи бувають безтютюнові нікотинові паучі?

Так, усі нікотинові подушечки, на відміну від снюсу, не містять тютюну. Користувачі іноді навіть називають їх безтютюновим снюсом.

10. Чи існують багаторазові нікотинові паучі?

Ні, нікотинова подушечка розрахована на одне використання тривалістю приблизно до 30 хвилин, залежно від рекомендацій виробника. При повторному використанні не відчуєш очікуваного ефекту, адже вмісту нікотину та смакових добавок буде недостатньо. Більше того, навряд чи ритуал повторного використання буде приємним і гігієнічним.

11. Чи можна провозити нікотинові паучі за кордон?

Нікотинові подушечки (паучі) — це відносно новий вид продуктів для курців, який до того ж не містить тютюну. В будь-якому випадку варто слідувати правилам щодо максимальної вартості нових невживаних речей, які можна перевозити без декларування. Але обов’язково варто перевірити сайти митних служб країн, куди прямуєш, щоб переконатися, що нікотинові паучі не заборонені, а кількість твоїх паучів відповідає встановленим вимогам (якщо такі є). Більше про те, скільки сигарет, тютюну, снюсу та паучів можна перевозити через кордон України, Євросоюза, США та інших країн.

12. Чи можна їсти та пити після нікотинового пауча?

Так, можна. Немає жодних обмежень щодо часу, через який можна їсти та пити після використання нікотинового пауча.

13. Чи можна їсти під час використання нікотинового пауча?

Не рекомендовано їсти або пити під час використання нікотинового пауча, оскільки ризикуєш випадково проковтнути або прокусити його.

14. Скільки нікотинових паучів на день можна вживати?

Ця кількість індивідуальна та залежить від міцності паучей та кількості нікотину, яку ти звик отримувати. Зауваж, що не варто використовувати більш як один нікотиновий пауч одночасно. 

Ймовірно, тим хто викурював до 5 сигарет на день, можуть підійти паучі з 1,5-3 мг нікотину. Пів пачки сигарет на день – паучі з 3-6 мг нікотину, пачку – 6-9 мг нікотину. Курцям, що звикли викурювати більше пачки міцних сигарет на день, ймовірно, підійдуть паучі від 10 мг нікотину.

Дані щодо споживання нікотину у паучах в залежності від кількості викурених сигарет на день наведені в якості прикладу, на підставі інформації від виробника нікотинових паучей ZYN, що надавалися повнолітнім споживачам у Великобританії.

15. Скільки нікотину в нікотинових подушечках?

За вмістом нікотину можна поділити паучі на такі типи:

  • Легкі (до 3 мг нікотину);
  • Середня міцність (3-6 мг нікотину);
  • Міцні (6-9 мг нікотину);
  • Дуже міцні (10+ мг нікотину).

Зазвичай на упаковки нікотинових паучів наносять маркування з поділками чи кружечками, що позначають рівень міцності. Вміст нікотину у мг також зазначають на упаковці.

16. Чому від нікотинових паучів паморочиться голова?

Найімовірніше це викликано тим, що ти обрав надто міцні нікотинові подушечки. Найперше, потрібно перестати використовувати ті нікотинові подушечки, від яких паморочиться чи болить голова, нудить, тощо. За потреби (якщо симптоми продовжуються, стан викликає занепокоєння) звернутися до лікаря. 

17. Чи можна нікотинові подушечки вагітним?

Ні, нікотинові паучі, як і будь-які інші продукти з нікотином, не можна використовувати вагітним.

18. Скільки разів можна використовувати нікотиновий пауч?

Нікотиновий пауч можна використовувати один раз. Дехто помилково вважає, що окремі відділення у баночках від паучів призначені для того, щоб використані паучі можна було зберігати та використовувати повторно. Насправді ж це просто місце для використаних паучів, коли поряд немає смітника. При повторному використанні ти не відчуєш ні смаку, ані нікотинового насичення, на які розраховував. 

19. Що всередині нікотинових паучів?

Якщо розрізати пакетик пауча, то всередині побачиш не тютюн, а білий або кольоровий порошок. У складі наповнювача нікотинових паучів: 

  • мікрокристалічна целюлоза; 
  • вода; 
  • нікотин (синтетичний або органічний, виділений з тютюнового листа); 
  • харчові ароматизатори; 
  • харчові добавки (регулятори pH, підсолоджувачі та стабілізатори).

20. Чи помітні нікотинові паучі під час використання?

Ні, якщо ти все робиш правильно, то під час використання нікотинових паучів ти не відчуватимеш жодних обмежень: можна спілкуватися та посміхатися — все як завжди.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.