Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Вер 24, 2024

Що таке сигарили та чим вони відрізняються від сигар, сигарет і стіків

Продовжуємо розповідати про ароматизовані тютюнові продукти для споживачів нікотину, які зараз можна придбати в Україні. У цій статті — про те, що таке сигарили, які вони бувають та чим відрізняються від сигар, сигарет та стіків.

Що таке сигарила 

Сигарила — це по суті вкорочена, тоненька сигара. Іспанською мовою cigarrillo — зменшувальна форма слова «сигара», яка з часом почала вживатися у значенні «сигарети». Перші сигарили робили вручну, із тютюнових залишків на виробництвах сигар. Вони були без фільтрів, продавалися поштучно і курили їх не в затяг, як сигари. Проте тепер частіше зустрічаються сигарили з фільтром, продаються вони в пачках, і курять їх як звичайні сигарети.

Чим сигарила відрізняється від сигари 

1. Розмір і форма: сигарила помітно менша за сигару

Сигара може бути до 20 см завдовжки, до 5 см в діаметрі та містить до 15 г тютюну. Вона значно довша та товща за сигарилу. Також сигари можуть відрізнятися за формою — є овальні, є з гострими кінчиками. Довжина сигарили зазвичай складає 7-10 см, діаметр 6-9 мм та із загальною вагою до 3 г. За формою сигарили можуть нагадувати сигарети. Бувають навіть тоненькі сигарили, схожі на сигарети слімс.

2. Наповнювач: дрібно нарізаний тютюн у сигарилах замість цільнолистового у сигарах

Сигара — це скрутка цільних тютюнових листів, загорнута в тютюновий лист. Зараз також можна зустріти сигари з нарізаним тютюном всередині, але не так дрібно, як у сигареті чи сигарилі. Сигарили наповнені подрібненим тютюном. 

3. Фільтр: у сигарах частіше немає, а у сигарилах є

Сигари частіше зустрічаються без фільтра, а сигарили навпаки — з фільтром. Проте і сигари, і сигарили виготовляють і з фільтром, і без нього. 

4. Додані ароматизатори частіше зустрічаються у сигарилах, ніж у сигарах

Тютюн у сигарах зазвичай не ароматизують, щоб дим мав насичений тютюновий смак. У сигарилах часто ароматизують або тютюн, або фільтр, що надає диму різних ароматів. Можуть навіть зустрічатися сигарили з капсулами. 

5. Більше нікотину і смол у димі сигар ніж у сигарил

Оскільки в сигарах більше тютюну, вони набагато міцніші. Відповідно сигарний дим містить більше смол і нікотину, ніж дим сигарили. 

6. Тип затяжки: сигару курять «не в затяг», а сигарилою затягуються як сигаретою

Через високий вміст нікотину та смол, а також через відсутність фільтру та жорсткість диму, сигару складно курити як сигарету. Тому їх курять, не вдихаючи дим у легені — просто смакують тютюновий ароматний дим у роті та видихають. Сигарили без фільтра теж можуть курити не в затяг, а з фільтром — курять, затягуючись так само як сигаретами. 

7. Різний ритуал куріння

Куріння однієї сигари може тривати 1-2 години. Перед тим як підпалити сигару (що теж зробити непросто), потрібно зрізати її кінчик та деякий час крутити сигару над джерелом вогню, щоб вона розкурилася. Щоб підкурити сигарилу, нічого зрізати не потрібно — її просто підпалюють і курять як звичайні сигарети, до 6-7 хвилин. 

У чому відмінність між сигарилами і сигаретами 

1. Розмір: сигарили трохи більші за сигарети

Сигарета може бути дещо менша та коротша, ніж сигарила. Але зустрічаються й маленькі сигарили, як сигарети за розміром. Чітких стандартів немає. Частіше сигарета 7-8 см завдовжки, з діаметром близько 6 мм та тютюну в ній 1-1,5 г. Сигарила має довжину від 7 до 10 см, 6-9 мм діаметр. Проте за формою вони подібні. 

2. Матеріал обгортки: тютюнові у сигарил замість паперових

У виробництві сигарет використовують паперові гільзи. Обгортка сигарили має коричневий колір, оскільки це не папір з деревної целюлози, а тютюновий лист або папір з відновленого тютюну.

3. Додані ароматизатори і капсули: дозволені у сигарилах, проте заборонені в сигаретах в Україні

В Україні заборонений продаж сигарет, які містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах, зокрема у капсулі. На сигарили ця заборона не розповсюджується. Тож, курці можуть знайти сигарили з доданими ароматами — вишня, ваніль, шоколад тощо, та навіть з арома капсулами.

4. У сигарилах більше нікотину і смол, ніж у сигаретах

Сигарила може бути міцніша, ніж сигарета, адже в ній більше тютюну — вона загорнута в папір з відновленого тютюну або тютюновий лист. Тож дим від сигарили може містити у декілька разів більше нікотину та смол.

Чим сигарила відрізняється від стіка для нагрівання тютюну 

1. У стіках тютюн нагрівається, а в сигарилі — згорає

Ми вже визначили, що сигарилу зазвичай курять, як звичайну сигарету: її підпалюють і при згоранні утворюється дим. У стіках тютюн не згорає, а нагрівається. При нагріванні утворюється аерозоль з тютюновим ароматом. Аерозоль у стіків для Айкос за складом відрізняється від диму — він на 76% складається з водяної пари, а дим містить продукти горіння (смоли, чадний газ тощо). Для нагрівання стіків використовують спеціальні девайси — системи нагрівання тютюну. 

Більше просклад аерозолю IQOS.

2. Стіки та сигарили відрізняються зовні та всередині

Сигарили роблять з чистого подрібненого тютюну, який загортають у тютюновий лист або коричневий папір з відновленого тютюну. Завдовжки вона 7-10 см та 6-9 мм в діаметрі.

Стік значно коротший і тонший, ніж сигарила: до прикладу, довжина стіка для Айкос 4,5 см, діаметр до 5 мм, а вага тютюну в одному стіку — 0,4-0,6 г. У виробництві стіків використовують ті самі сорти тютюну, що й у сигаретах чи сигарилах, проте його подрібнюють до порошку, додають гліцерин, пресують і сушать.

3. Насиченість vs міцність

Міцність у сигарилах визначається кількістю смол у димі. При нагріванні стіків утворюється аерозоль, а не дим. Аерозоль має чистий тютюновий або ароматизований смак, без гірчинки. Тому для сигарил, сигар, сигарет використовують визначення міцності, а коли йдеться про стіки, то маємо на увазі інтенсивність та насиченість смаку.

Більше про: «10 екзотичних і незвичних продуктів: нірдош, кретек, біді, сигарили, нагрівачі тютюну та інші». 

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв’язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.