Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лип 6, 2023

Сольовий нікотин: що це, чим відрізняється від звичайного, плюси та мінуси

Зі зростанням популярності «одноразок» і под-систем у користувачів все частіше виникають питання на кшталт «А що там у складі?», «Що таке сольовий нікотин?», «Шкода від сольового нікотину?», «Чим він кращий за звичайний?», «Навіщо взагалі потрібен якийсь особливий вид нікотину?». Постараємося пояснити просто і зрозуміло, що таке сольовий нікотин, чим відрізняється від звичайного, де використовується, в чому його переваги та недоліки.

 1. Що таке сольовий нікотин
 2. Де зустрічається сольовий нікотин
 3. Сольовий нікотин: хімічний склад
 4. Сольовий нікотин та лужний нікотин: у чому відмінності
 5. Переваги сольового нікотину
 6. Недоліки сольового нікотину

Що таке сольовий нікотин

Сольовий нікотин (також зустрічаються назви нікотинова сіль, нікотинові солі) — це хімічна сполука, що утворюється в результаті реакції кислоти та нікотинової основи (відома також як вільний нікотин або лужний нікотин).

Отже, існують два види нікотину, які використовуються в рідинах для електронних сигарет: сольовий та звичайний (він же вільний, лужний). Чим же сольовий нікотин відрізняється від звичайного? Структура молекули сольового нікотину максимально близько відтворює нікотинову сіль, яка від природи міститься в тютюновому листі. Завдяки цьому, сольовий нікотин з пари под-систем і одноразок засвоюється приблизно з тією ж швидкістю, що і нікотин, отриманий з натурального тютюну (з сигарет або систем нагрівання тютюну). І, відповідно, так само швидко дає почуття нікотинового насичення. Говорячи, словами користувачів, «накурюєшся з пари тяг». Формула сольового нікотину також дозволяє створювати рідини з вищим вмістом нікотину.

Де зустрічається сольовий нікотин

У природі сольовий нікотин міститься у листі тютюну, тому курці сигарет та користувачі систем нагрівання тютюну, вдихаючи дим/аерозоль, вживають саме його.

Сольовий нікотин — це базовий компонент у рідинах под-систем та одноразових електронних сигарет. Нікотинову сіль для вейпінгових рідин виробляють шляхом змішування вільного нікотину та кислот.

Серед продуктів IQOS сольовий нікотин використовується в рідині для міні-вейпу IQOS VEEV.

Сольовий нікотин: хімічний склад

Сольовий нікотин утворюється в результаті змішування нікотинової бази (з лужним pH) та кислоти зі слабкою концентрацією. Найчастіше використовують бензойну кислоту. Також часто використовують молочну чи левулінову кислоти. З точки зору хімічного складу, сольовий нікотин — це розчин солі. Кислотно-лужний баланс розчину нікотинової солі наближений до pH води — на рівні 6-6,5 (що відповідає нейтральному розчину або легкому кислотному). Для порівняння pH вільного нікотину — 10-11, що відповідає основному (лужному) розчину.

хімічний склад



Рідини із сольовим нікотином зазвичай мають у складі такі речовини:

 • Гліцерин
 • Пропіленгліколь
 • Вода
 • Нікотін
 • Кислоти (найчастіше бензойна, молочна або левулінова)
 • Ароматизатори

Пропорції та концентрація різних компонентів відрізняються залежно від рідини та виробника. Для прикладу наводимо склад рідини в картриджах VEEV: З чого зроблені поди для IQOS VEEV: склад, об'єм, кількість нікотину.

Сольовий нікотин та лужний нікотин: у чому відмінності

Лужний нікотин (він же вільний нікотин, органічний нікотин, нікотинова основа, нікотинова база) — це чистий нікотин, який екстрагують із листя та стебел тютюну. Від природи нікотин міститься в тютюновому листі у вигляді солі. Але технологічно неможливо виділити з листа одразу сіль. Тому шляхом випарювання з тютюнового листя, десульфатування та фракціонування екстрагують вільний нікотин. Вільний нікотин має лужний pH (10-11), тому його ще називають лужним нікотином.

В результаті реакції лужного нікотину з кислотами (найчастіше бензойною або молочною) утворюється сольовий нікотин, близький за структурою до нікотинової солі, яка від природи міститься в тютюні.

Лужний нікотин (вільний нікотин) зазвичай використовується в рідинах для вейпів та е-сигарет (розчинений у гліцерині та пропіленгліколі). Сольовий нікотин вперше з'явився в под-системах і швидко став стандартом для міні-вейпів та одноразових електронних сигарет. Користувачі оцінили його переваги, тому зараз сольовий нікотин досить поширений навіть у складі класичних сумішей для вейпів.

Переваги сольового нікотину


До плюсів сольового нікотину та гаджетів, які працюють з ним, часто відносять такі:

 1. Насичення, подібне до сигаретного
  Швидкість надходження та всмоктування сольового нікотину можна порівняти з цим показником у традиційних сигаретах та системах нагрівання тютюну. Завдяки цьому, гаджети на сольовому нікотині, сигарети та системи нагрівання тютюну швидко, буквально з кількох затяжок, дають почуття нікотинового насичення. Так, те саме почуття, яке курці називають словом «накурюватися». У той час як лужний нікотин (який використовується в рідинах електронних сигарет та вейпів) поглинається набагато повільніше і дає відчуття насичення лише після тривалого використання.
 2. Менше подразнює горло
  Змішування нікотинової бази з кислотою дозволяє знизити рівень pH, а це, у свою чергу, дозволяє підвищити вміст нікотину, не викликаючи відчуття подразнення та першіння у горлі.
 3. Менше витрата, може вистачати на довше
  Рецептура нікотинової солі дозволяє підвищити вміст нікотину, тобто зробити пару міцнішою. Досить висока концентрація нікотину в комбінації із швидким всмоктуванням сольового нікотину може давати відчуття насичення навіть із пари затяжок.
 4. Ймовірно, менше заважають оточуючим ніж вейпи та цигарки
  Пристрої, що працюють на сольовому нікотині (под-система, міні-вейпи, одноразки), генерують менше пари, ніж вейпи. Тому, з більшою ймовірністю з таким девайсом ти не заважатимеш оточуючим. На відміну від сигарет, под-системи створюють ароматну пару, а не дим. Тому, швидше за все, менше заважатимуть оточуючим.

Недоліки сольового нікотину


Серед мінусів сольового нікотину та пристроїв, що працюють на рідині з сольовим нікотином, часто виділяють такі:

 1. Забагато нікотину
  Більшість рідин для електронних сигарет, под-систем, вейпів та одноразових електронних сигарет мають досить високий вміст нікотину. Найпоширеніший рівень міцності сольового нікотину в под-системах та одноразках — 5% (50 мг/мл). При використанні електронних сигарет на сольовому нікотині слід ретельно стежити за частотою та кількістю затяжок. Як варіант, можна обирати поди або одноразки з меншим вмістом нікотину. Наприклад, в основній лінійці картриджів для IQOS VEEV концентрація нікотину становить 3,5% (40мг/мл), а в тютюнових подах з лінійки VEEV Accents – від 0,9 до 1,5%. Є також безнікотинові картриджі поди VEEV 0% нікотину.
 2. Рідина з сольовим нікотином коштує дорожче
  Собівартість рідини на базі нікотинової солі вища, ніж у звичайної рідини з вільним нікотином. Це може бути вагомим мінусом для вейперів. Користувачі под-систем і одноразових електронних сигарет практично не стикаються з цією проблемою, оскільки вища ціна рідини зазвичай компенсується недорогими девайсами. Більш того, за рахунок більш високого вмісту нікотину та швидшої його засвоюваності, витрата рідини на сольовому нікотині знижується.
 3. Менше пари
  Вейпінгові пристрої на сольовому нікотині зазвичай дають менше пари, ніж класичні вейпи. Це суб'єктивне питання, чи вважати це недоліком. Якщо ти любиш, коли пара густа і її багато, то так, це мінус. Якщо тобі важливіше не заважати своєю парою оточуючим, то под-системи з сольовим нікотином підійдуть тобі більше.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.