Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Жовт 2, 2023

Системи нагрівання тютюну: що це, які бувають, яку обрати

Система нагрівання тютюну — це електронний гаджет для курців, що нагріває тютюн, а не спалює (як це відбувається у сигареті). IQOS — саме такий девайс. Philip Morris International, виробник IQOS, вперше представив свою розробку курцям всього світу у 2014 році, після 10 років досліджень та розробок. Щоб створити IQOS, PMI відкрив два науково-дослідницьких центри (у Швейцарії та Сінгапурі) та інвестував більше 8 млрд доларів у технології та дослідження.

Більше про Історію гаджетів для курців: е-сигарети, системи нагрівання тютюну, міні-вейпи та про те, Як змінювались системи нагрівання тютюну IQOS за 10 років.

Розповідаємо, як працюють системи нагрівання тютюну, яких видів вони бувають, чим відрізняються різні моделі, та які найкращі.

 1. Як працюють системи нагрівання тютюну
 2. Види систем нагрівання тютюну
 3. ТОП систем нагрівання тютюну: яку обрати?

Як працюють системи нагрівання тютюну

За принципом роботи системи нагрівання тютюну принципово відрізняються і від електронних, і від звичайних сигарет.

У звичайній сигареті тютюн і папір згорають, утворюючи при цьому дим і попіл. Багато хто вважає, що найбільш небезпечною речовиною, що виділяють сигарети є нікотин. Насправді ж, значно більш небезпечними є продукти горіння. Сигаретний дим містить більш як 6000 різних сполук, включаючи небезпечні та шкідливі канцерогенні речовини (смоли, чадний газ, аміак тощо). 

Міф: Нікотин — основна причина хвороб, пов'язаних із курінням. Реальність: нікотин не є основною причиною захворювань, пов'язаних з курінням. Нікотин викликає залежність, але основними причинами хвороб, пов'язаних з курінням, є інші хімічні речовини, що виділяються при згоранні сигарети. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, ви отримуєте смак тютюну та на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* 

Важливо: Це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків. 
* "На 95% менше" означає середнє зниження рівнів 9 хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров'я, які не включають нікотин. Дивись Важливу інформацію.

Хоча і системи нагрівання тютюну, і електронні сигарети вважаються альтернативою сигаретам, спільного між ними небагато. Електронні сигарети (одноразові, багаторазові, под-системи, вейпи) нагрівають та випаровують ароматизовану нікотиновмісну рідину. В той час як системи нагрівання тютюну працюють з натуральним тютюном.

Користувацький досвід (user experience) у систем нагрівання тютюну продуманий таким чином, щоб відтворити для курців той смак і ритуал, до якого вони звикли з сигаретами, але з меншою шкодою для здоров’я. Про що йдеться?

 • Схожий ритуал. Один сеанс (стік) системи нагрівання тютюну розрахований на 12-15 затяжок (або 4-6 хвилин залежно від бренду та моделі). На стільки ж в середньому вистачає сигарети.
 • Компактний розмір. Наприклад, тримач IQOS можна тримати у пальцях, ніби сигарету.
 • Сигарети мають смак диму. IQOS дає смак справжнього тютюну без диму. Смак сигарет — це насправді смак диму, що утворюється при згорянні тютюну. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, ви отримуєте смак справжнього тютюну та на 95% менше шкідливих хімічних речовин* порівняно з сигаретами. 

Важливо: це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків.
*"На 95% менше" означає середнє зниження рівнів 9 хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров'я, які не включають нікотин. Дивись Важливу інформацію.

Завдяки цим характеристикам курцям, зазвичай, комфортніше та простіше відмовитися від сигарет і перейти на систему нагрівання тютюну, ніж на електронну сигарету. Дослідження* показали, що задоволеність насиченістю і смаком у курців, які повністю перейшли на IQOS порівнювані з рівнем задоволеності курців, які продовжують палити сигарети. 
* Джерело: 3-місячні клінічні дослідження, проведені в США та Японії із 160 дорослими курцями в реальних умовах (амбулаторно).

Більше про Системи нагрівання тютюну. Принцип роботи технології Heat Not Burn.

Види систем нагрівання тютюну

Залежно від конструкції, технології та технічних характеристик системи нагрівання тютюну бувають різних типів.

За конструкцією системи нагрівання тютюну бувають двох видів:

 • двокомпонентні, тобто такі, що складаються з тримача та зарядного пристрою (IQOS ILUMA PRIME, IQOS ILUMA, IQOS ORIGINALS DUO та старіші моделі IQOS DUO, IQOS 2.4 Plus);
 • монодевайси у форматі «все в одному» (IQOS ILUMA ONE, IQOS ORIGINALS ONE, lil SOLID Es, BONDS, зняті з продажів моделі IQOS MULTI, lil SOLID 2.0/1.0 та lil HYBRID).

За типом нагрівання системи нагрівання тютюну поділяються на:

 • девайси з нагріванням зсередини — коли нагрівальний елемент напряму взаємодіє з тютюном та нагріває стік зсередини (IQOS ORIGINALS DUO, IQOS ORIGINALS ONE, lil SOLID Es);
 • девайси з нагріванням по контуру — коли нагрівання тютюну відбувається від стінок пристрою крізь паперову оболонку стіка (IQOS ILUMA, BONDS та lil HYBRID, що вже не продаються в Україні).

lil HYBRID

За технологією нагрівання виділяють такі види девайсів:

 • класичне (резистивне) за допомогою нагрівального елементу — батарея подає струм на контакти нагрівального елементу, той розігрівається та нагріває тютюн у стіку (IQOS ORIGINALS DUO, IQOS ORIGINALS ONE);
 • класичне (резистивне) від стінок нагрівальної камери — батарея подає струм на контакти нагрівальної камери, та розігрівається та нагріває тютюн у стіку (BONDS);
 • індукційне за допомогою нагрівального елементу — батарея подає струм на спіральну намотку всередині нагрівального елементу, яка генерує електромагнітне поле. Воно, своєю чергою, розігріває поверхню нагрівального елементу (lil SOLID Es);
 • індукційне за допомогою стінок — струм подається на намотку по зовнішньому контуру нагрівальної камери. Намотка генерує електромагнітне поле, яке розігріває стінки камери нагріву (lil HYBRID, що вже не продається в Україні);
 • індукційне нагрівання завдяки вбудованому у стік нагрівальному елементу — намотка по зовнішньому контуру нагрівальної камери генерує електромагнітне поле, яке розігріває одноразовий нагрівальний елемент, прихований всередині стіка (усі пристрої IQOS ILUMA).

За потужністю акумулятора (кількість використань без підзарядки):

 • класика — 20 сеансів, тобто пачка стіків, на одному заряді (IQOS ILUMA PRIME, IQOS ILUMA, IQOS ILUMA ONE, IQOS ORIGINALS DUO, IQOS ORIGINALS ONE, BONDS, інші IQOS старіших моделей);
 • потужні — більше ніж 20 сеансів на одному заряді (lil SOLID Es);
 • міні — менше ніж 20 сеансів на одному заряді (IQOS MULTI, що вже не продається в Україні).

За іншими особливостями технології:

 • класичні системи нагрівання тютюну — просто нагрівають тютюновий стік (IQOS ILUMA PRIME, IQOS ILUMA, IQOS ILUMA ONE, IQOS ORIGINALS ONE, IQOS ORIGINALS DUO, lil SOLID, BONDS);
 • гібридні системи нагрівання тютюну — додають до стіка рідину зі смакового поду (lil HYBRID, що вже не продається в Україні).

ТОП систем нагрівання тютюну: яку обрати?

IQOS — це одна з перших систем нагрівання тютюну, що набула масового поширення серед курців. Понад 19,7 мільйонів дорослих курців перестали палити тютюн і почали нагрівати його за допомогою IQOS.*
* Джерело: фінансові звіти або оцінки PMI (за викоюченням деяких країн Східної Європи), панелі користувачів IQOS та дослідження ринку PMI. Станом на Вересень 2023. Користувачі IQOS, які повністю відмовились від сигарет і для яких стіки для нагрівання PMI складають щонайменше 70% споживання тютюну для нагрівання за останні 7 днів.

Портфель пристроїв для нагрівання тютюну IQOS у світі представлений багатьма моделями: IQOS ORIGINALS (DUO та ONE), IQOS 3 (3, 3 DUO, 3 MULTI), IQOS ILUMA (ILUMA, PRIME, ONE), IQOS 2.4 Plus, lil SOLID (2.0 та 1.0), lil SOLID Es (lil Ez), lil HYBRID, BONDS та інші.

У нашому портфелі представлено 7 моделей систем нагрівання тютюну:

 1. IQOS ILUMA PRIME
 2. IQOS ILUMA
 3. IQOS ILUMA ONE
 4. IQOS ORIGINALS DUO
 5. IQOS ORIGINALS ONE
 6. lil SOLID Es
 7. BONDS

IQOS ILUMA PRIME

IQOS ILUMA PRIME

IQOS ILUMA PRIME [Айкос Ілюма Прайм] — наступне покоління систем нагрівання тютюну IQOS. Система нагрівання тютюну в алюмінієвому корпусі із зарядним пристроєм і тримачем, що розрахований на 2 стіки поспіль, без підзарядки.

Головне про IQOS ILUMA PRIME:

 • двокомпонентний девайс, що складається з тримача і зарядного пристрою;
 • тримач дозволяє використовувати 2 стіки поспіль, зі швидкою зарядкою до 3-го стіка;
 • один сеанс триває 6 хвилин або 14 затяжок (як під час викурювання однієї сигарети);
 • повного заряду батареї вистачає на 20 стіків;
 • нагріває тютюн індукційно: нагрівальний елемент вбудований в кожен стік TEREA;
 • зовсім не потрібно чистити;
 • має просунуті функції: автозапуск, смарт жести, автостоп;
 • має Bluetooth, за допомогою якого можна підключитися до додатку IQOS App;
 • представлений у 4-х кольорах: ліловий, зелений, чорний, золотий.

Ціна — 3399 грн.

Купити IQOS ILUMA PRIME

IQOS ILUMA

IQOS ILUMA

IQOS ILUMA [Айкос Ілюма] — система нагрівання тютюну із зарядним пристроєм у класичному дизайні (схожим на IQOS DUO) і алюмінієвим тримачем.

Головне про IQOS ILUMA:

 • класична конструкція — тримач і окремий зарядний пристрій;
 • тримач розрахований на 2 стіки поспіль, зі швидкою зарядкою до 3-го стіка;
 • один сеанс триває 6 хвилин або 14 затяжок (як під час викурювання однієї сигарети);
 • повного заряду вистачає на 20 використань;
 • працює за технологією індукційного нагрівання: нагрівальний елемент вбудований в кожен стік TEREA;
 • взагалі не потребує чистки;
 • має ряд просунутих функцій: автозапуск, смарт жести, автостоп;
 • синхронізація з IQOS App через Bluetooth;
 • представлений у п’яти кольорах: рожевий, зелений, графітовий, золотий, блакитний.

Ціна — 1999 грн.

Купити IQOS ILUMA

IQOS ILUMA ONE

IQOS ILUMA ONE

IQOS ILUMA ONE [Айкос Ілюма Ван] — це система нагрівання тютюну у моноформаті “все в одному”, з потужною батареєю, якої вистачає на 20 стіків.

Головне про IQOS ILUMA ONE:

 • монолітний девайс, без поділу на тримач і зарядний пристрій;
 • дозволяє використовувати 20 стіків на одному заряді;
 • один сеанс триває 6 хвилин або 14 затяжок;
 • працює за технологією індукційного нагрівання: нагрівальний елемент вбудований в кожен стік TEREA;
 • не потрібно чистити;
 • має функцію автостопу (девайс автоматично зупинить сеанс, якщо вийняти стік);
 • синхронізація з додатком IQOS через Bluetooth;
 • повністю заряджається за 90 хвилин;
 • представлений у п’яти кольорах: рожевий, зелений, графітовий, золотий, блакитний.

Ціна — 999 грн.

Купити IQOS ILUMA ONE

IQOS ORIGINALS DUO

IQOS ORIGINALS DUO

IQOS ORIGINALS DUO [Айкос Оріджиналз Дуо] — це класична модель системи нагрівання тютюну IQOS з поділом на тримач та зарядний пристрій. Девайс дозволяє використовувати 2 стіки поспіль без підзарядки, а його повного заряду вистачає на 20 стіків.

Головне про IQOS ORIGINALS DUO:

 • класична конструкція — компактний тримач та окремий зарядний пристрій;
 • дозволяє використовувати 2 стіки поспіль без перерв на підзарядку;
 • зарядка розрядженого тримача до 1 стіка займає 1 хвилину 50 секунд;
 • сеанс використання розрахований на 12-14 затяжок, або 6 хвилин — приблизно на стільки ж вистачає однієї сигарети;
 • повного заряду IQOS ORIGINALS DUO вистачає на 20 використань;
 • керамічне нагрівальне лезо, що нагріває стік зсередини;
 • синхронізація з додатком IQOS App через Bluetooth;
 • доступний у чотирьох кольорах: червоний, бірюзовий, графітовий та срібний;
 • 250 комбінацій зі змінними панельками, ковпачками та аксесуарами різних кольорів.

Ціна — 1399 грн.

Купити IQOS ORIGINALS DUO

IQOS ORIGINALS ONE

IQOS ORIGINALS ONE

IQOS ORIGINALS ONE [Айкос Оріджиналз Ван] — система нагрівання тютюну у форматі «все в одному» без поділу на тримач та зарядний пристрій. 

Головне про IQOS ORIGINALS ONE:

 • монолітна конструкція без поділу на тримач та зарядний пристрій;
 • повний заряд дозволяє використовувати до 20 стіків без підзарядки (після 3 стіків поспіль, пристрій автоматично увімкне режим охолодження на 5 хвилин);
 • індикатор, що показує не тільки рівень заряду, а й кількість затяжок, що залишилася до кінця сеансу;
 • сеанс використання розрахований на 12-14 затяжок, або 6 хвилин — приблизно на стільки ж вистачає однієї сигарети;
 • керамічне нагрівальне лезо, що нагріває стік зсередини;
 • синхронізація з додатком IQOS App за допомогою кабелю;
 • повна зарядка за 1,5 години — на пів години швидше, ніж у інших девайсів Айкос;
 • доступний у чотирьох кольорах: червоний, бірюзовий, графітовий та срібний.

Ціна — 799 грн.

Купити IQOS ORIGINALS ONE

lil SOLID Es

lil SOLID Es

lil SOLID Es [ліл Солід Ес] — наступне покоління системи нагрівання тютюну lil SOLID, у компактному форматі “все в одному”.

Головне про lil SOLID Es:

 • потужна батарея, що дозволяє використовувати 25 стіків без підзарядки;
 • найлегший серед пристроїв lil;
 • один сеанс триває 5 хвилин або 14 затяжок, в залежності від того, що настане швидше;
 • нагріває тютюн за допомогою індукційної нагрівальної голки;
 • представлений у 5-ти кольорах: синій, чорний, білий, рожеве золото, м’ятний;
 • має 9 кольорових змінних ковпачків, що кріпляться до девайсу на магнітах. 

Ціна — 599 грн.

Купити lil SOLID Es

BONDS

BONDS

BONDS [Бондс] — система нагрівання тютюну у моноформаті, що працює за технологією RoundHeat.

Головне про BONDS:

 • монолітний формат «все в одному»;
 • нагріває тютюн від стінок нагрівальної камери;
 • розрахований на 20 стіків без підзарядки;
 • має необмежену к-сть затяжок за один сеанс (4 хв);
 • працює зі спеціальними стіками BLENDS;
 • не потребує чистки;
 • представлений у 4-х кольорах: чорний, синій, червоний, зелений.

Ціна — 399 грн.

Купити BONDS

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.