Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Бер 13, 2024

Як змінювались системи нагрівання тютюну IQOS за 10 років. Від IQOS 2.2 до IQOS ILUMA.

Зараз складно уявити світ без IQOS, але ще 10 років тому системи нагрівання тютюну не були так відомі. Курці практично не мали можливості перейти з сигарет на менш шкідливі та більш гігієнічні електронні альтернативи (більшість споживачів не сприймали вейпи та електронні сигарети у тогочасному вигляді, як повноцінну заміну сигаретам, радше – як доповнення). Аж допоки у 2014 році не з’явився IQOS. І це змінило все.

З 2008 року, коли почалися перші дослідження і створення прототипів систем нагрівання тютюну, Philip Morris International інвестував у них понад 12,5 мільярдів доларів США та побудував два власних дослідницьких центри: в Швейцарії і Сінгапурі. До створення, досліджень, розробок нових моделей IQOS були долучені більше 1500 інженерів і науковців різних профілів.

Як результат – станом на лютий 2024 року понад 20.8 мільйонів дорослих курців перестали палити тютюн і почали нагрівати його за допомогою IQOS*.

* Фінансові звіти або оцінки PMI, панелі користувачів IQOS та дослідження ринку PMI. Станом на 02.2024. Користувачі IQOS, які повністю відмовились від сигарет і для яких стіки для нагрівання PMI складають щонайменше 70% споживання тютюну для нагрівання за останні 7 днів.

Тобі також може бути цікаво: Історія гаджетів для курців: е-сигарети, системи нагрівання тютюну, міні-вейпи та одноразки.

2014. Перший IQOS (модель 2.2) презентували у Японії та Італії

Після 6 років досліджень та розробок перша пілотна модель IQOS (покоління 2.2) з’явилася у Японії та Італії. Технологія нагрівання тютюну сколихнула консервативний ринок традиційних тютюнових виробів.

В чому принципова відмінність IQOS від сигарет? Звісно, в технології. IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, даючи при цьому смак справжнього тютюну без диму та попелу. При цьому IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин, порівняно з сигаретами*.

Важливо: Це не обов'язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків. 

IQOS 2.2 працює на основі технології HeatControl. Керамічне нагрівальне лезо всередині пристрою пронизує тютюн і нагріває стік зсередини до температури 300-350℃, утворюючи пароподібний тютюновий аерозоль. Без горіння, без диму, без попелу та без сигаретного запаху.

* “На 95 % менше” означає середнє зниження рівнів 9 хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин. Дивись Важливу інформацію на IQOS.com.

2016. Наступна модель IQOS 2.4 з’явилася у 20 країнах світу


Що нового:

 • оновлений дизайн, з яким стартував поступовий перехід від кутів і прямокутної форми до скруглених силуетів наступних поколінь;
 • нові аксесуари для чистки.

У 2016 році IQOS оновився до моделі IQOS 2.4 з плавнішими, скругленими формами.

Мініатюрний тримач, який зручно тримати в пальцях, і зарядний пристрій стали еталонними для систем нагрівання тютюну. Характеристики IQOS адаптовані для того, щоб по максимуму відтворити звичний курцям ритуал – сеанс використання IQOS складає орієнтовно 14 затяжок (або 6 хвилин). Приблизно на стільки ж вистачає сигарети.

До речі, з цією моделлю ми презентували IQOS в Україні у 2016 році.

2018. Оновлений IQOS 2.4 Plus з Bluetooth


Що нового було в IQOS 2.4 Plus:

 • вбудований модуль Bluetooth для підключення до мобільного додатку;
 • додаткові вібросигнали для покращення користувацького досвіду;
 • функція автоочистки;
 • акцентна кнопка;
 • яскравіші LED-індикатори.

В 2018 році на зміну моделі IQOS 2.4 прийшла вдосконалена та оновлена IQOS 2.4 Plus. Пристрій зберіг дизайн IQOS 2.4, але з додаванням акцентної золотистої кнопки на тримач. Та отримав ряд технологічних покращень. Саме з цією моделлю IQOS отримав звичний усім користувачам набір вібрацій-підказок: на початку нагрівання, коли стік нагрівся та за 2 затяжки або 20 секунд до кінця використання.

У IQOS 2.4+ вперше з’являється Bluetooth для з’єднання з додатком IQOS App (тоді ще він називався IQOS Connect). 

Також у IQOS 2.4+ з’явилася функція автоочистки, яка потім стане стандартом для усіх Айкос. При запуску автоочистки нагрівальний елемент розжарюється до високих температур. Частинки тютюну підсихають і відпадають від леза.

2018. IQOS 3 у новому дизайні та перший монодевайс IQOS – IQOS 3 MULTI


Що нового було в IQOS 3 та IQOS 3 MULTI:

 • концептуально новий дизайн;
 • прокачаний UX;
 • x2 термін служби батареї;
 • бокова панель на магнітному кріпленні;
 • система ProtectPlus з ударостійким покриттям;
 • зарядний порт Type-C;
 • перший монодевайс IQOS – IQOS 3 MULTI.

Наприкінці 2018 року ми представили світу зовсім новий IQOS, та ще й одразу в двох моделях: IQOS 3 та IQOS 3 MULTI. 

IQОS 3 – це класичний Айкос з двох компонентів, тримача та зарядного пристрою, але з новим дизайном, палітрою кольорів, покращеними характеристиками і переосмисленим користувацьким досвідом.

Ми спростили інтерфейс пристрою: мінімізували кількість світлових індикаторів; перенесли кнопку і індикатори з бічної панелі на верхню частину зарядного пристрою. Доступ до тримача став зручнішим, а використання простішим – з новою формою тримача більше не треба слідкувати за тим, щоб правильно вставляти його в зарядний пристрій. 

Порівняно з попередньою моделлю IQОS 3 заряджається на 40 секунд швидше, а ресурс акумулятора збільшено вдвічі.

IQOS 3 MULTI став першим монолітним пристроєм у нашому портфелі. В ньому ми реалізували принцип «два-в-одному», об'єднавши зарядний пристрій та тримач для стіків у компактному корпусі. Завдяки такій конструкції IQOS MULTI дозволяв використовувати 10 стіків один за одним без пауз на підзарядку.

2019. IQOS 3 DUO з тримачем, розрахованим на два стіки поспіль


Що нового було в IQOS 3 DUO:

 • тримач розрахований на два стіки поспіль;
 • час зарядки до першого стіка скоротився до 1:50 хв;
 • швидка зарядка до 3-го стіка;
 • NFC-чіп для швидкої реєстрації пристрою.

У 2019 році модель IQOS 3 апгрейднули до IQOS 3 DUO. З тим самим дизайном, але з вдвічі потужнішим тримачем, розрахованим на 2 стіка поспіль без підзарядки.

Завдяки смарт зарядці, час зарядки тримача суттєво зменшився. Тепер підзарядитись на один стік можна за 1:50 хв. Або навіть за 10 секунд, якщо другий стік був використаний швидко, з короткими затяжками, а у девайса залишився невикористаний заряд. Для порівняння – в IQOS 3 зарядка тримача тривала 3:30 хв, а в IQOS 2.4 Plus більше 4 хв. 

Також в IQOS 3 DUO з’являється NFC-чіп для швидкої автоматичної реєстрації девайсу.

2021. Оновлення культового дизайну в IQOS ORIGINALS DUO та ONE


Що нового було в IQOS ORIGINALS DUO та ONE:

 • оновлення класичної моделі IQOS DUO;
 • нові кольори;
 • акцентна бірюзова кнопка на зарядному блоці та тримачі;
 • новий монодевайс IQOS ORIGINALS ONE з потужною батареєю до 20 стіків на одному заряді.

У 2021 році з’явилося оновлення IQOS 3 DUO у вигляді лінійки IQOS ORIGINALS. В Україні ці пристрої презентували у 2022.

IQOS ORIGINALS DUO – це апгрейд моделі IQOS 3 DUO в нових кольорах та з новими дизайн елементами. А IQOS ORIGINALS ONE став поверненням монодевайсів у бренд IQOS. IQOS ORIGINALS ONE отримав посилені технічні можливості у порівнянні з попереднім монодевайсом IQOS MULTI. Тепер батареї пристрою вистачає на 20 стіків без підзарядки, а не на 10, як це було у Мульті.

2021. IQOS ILUMA з індукційним нагріванням презентували в Японії


Що нового в IQOS ILUMA:

 • три нові моделі пристроїв;
 • новий дизайн з алюмінієвим корпусом;
 • індукційне нагрівання;
 • без нагрівального леза та поломок;
 • не потребує чистки;
 • нові стіки TEREA з вбудованим нагрівальним елементом;
 • просунуті функції: автостарт, смарт жести, автостоп;
 • нові аксесуари: кільця, накладки.

У 2021 році світ побачив IQOS наступного покоління. Нову систему нагрівання тютюну IQOS ILUMA представили у Японії.

Поява IQOS ILUMA повністю змінила уявлення про нагрівання тютюну. Пристрої цієї серії працюють за технологією індукційного нагрівання SMARTCORE INDUCTION SYSTEM зі спеціальними стіками TEREA. У Айкос Ілюма немає власного нагрівального леза (а отже, і пов’язаних з ним поломок). Зате у стіках Тереа є вбудований одноразовий нагрівальний елемент у вигляді металевої пластинки. 

IQOS ILUMA генерує електромагнітне поле, що безконтактно розігріває металевий елемент у стіку, а той, в свою чергу, нагріває тютюн. Завдяки такій новій технології та особливій конструкції пристрою і стіків, тютюн не контактує з девайсом напряму. Тому IQOS ILUMA взагалі не потребує чистки.

До лінійки увійшли одразу 3 моделі в новому дизайні: IQOS ILUMA PRIME, IQOS ILUMA та монодевайс IQOS ILUMA ONE.

Окрім оновлених технології нагрівання тютюну та дизайну пристрої IQOS ILUMA PRIME та IQOS ILUMA отримали просунуті функції: автостарт (автоматичний початок нагрівання стіка без натискання кнопки) та смарт жести, що дозволяють перевіряти рівень заряду або тривалість сеансу одним рухом.

Чекаєш на появу IQOS ILUMA в Україні? Маємо гарну новину – пристрої вже приїхали до нас. Нарешті! Нове покоління IQOS — IQOS ILUMA — в Україні.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.