Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лип 7, 2023

Системи нагрівання тютюну. Принцип роботи технології Heat Not Burn

Вживання тютюну має довгу історію та в якійсь мірі стало частиною культури. Протягом багатьох століть людству був відомий один єдиний спосіб споживати тютюн — підпалювати його та вдихати дим. За таким принципом влаштовані сигарети, сигари, сигарілли, самокрутки, люльки, тощо. Навіть кальяни, які багато хто вважає принципово іншим способом вживати тютюн — це, по факту, те ж саме. Просто тютюн не горить відкрито з інтенсивною подачею кисню, а жевріє. Тому дим кальяну за складом та характеристиками несуттєво відрізняється від сигаретного.

Лише у 1990-их роках інженери почали цікавитися питанням — чи можливо винайти альтернативу палінню, яка б зберегла звичний ритуал та відчуття, проте зменшила б шкоду для здоров’я. Першими напрацюваннями у цій галузі стали електронні сигарети, що нагрівали та випарювали ароматизовану нікотинову рідину. У 2000-их великі виробники взялися за розробку принципово нової технології, що базується на нагріванні тютюну.

Технологія нагрівання тютюну: принцип роботи

Коли сигарета горить, утворюється дим, який містить більше 6000 різних хімічних сполук. Як мінімум 1-2% з них вважаються небезпечними та шкідливими для здоров’я. 

Найбільша небезпека криється не у нікотині, як іноді помилково вважають, а в продуктах горіння — смолах, чадному газі, аміаці, формальдегіді та інших. Раніше вплив цих речовин намагалися зменшити за допомогою багатошарових фільтрів у сигаретах. Проте насправді це мало допомагало. Кількість шкідливих речовин, що потрапляють в організм курця, більше залежить від глибини затяжки, аніж від фільтру.

Міф: Нікотин — основна причина хвороб, пов'язаних із курінням. Реальність: нікотин не є основною причиною захворювань, пов'язаних з курінням. 

Нікотин викликає залежність, але основними причинами хвороб, пов'язаних з курінням, є інші хімічні речовини, що виділяються при згоранні сигарети. 

Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, ви отримуєте смак тютюну та на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* 
Важливо: Це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків.
*"На 95% менше" означає середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

А що як підійти до проблеми з неочікуваного боку та знайти спосіб отримувати смак тютюну, але без продуктів горіння? Звідки взагалі беруться продукти горіння? Від горіння. Отже, слід знайти, як обходитись без вогню. Так і з’явилась технологія нагрівання тютюну.

Технологія нагрівання тютюну грунтується на тому, що тютюн не підпалюють. Замість цього його нагрівають. Тютюн при нагріванні не горить, але з нього починає випаровуватися волога. Щоб посилити здатність тютюну до випаровування, його обробляють за спеціальною технологією та зволожують гліцерином.

Чим нагрівання тютюну відрізняється від куріння?

При нагріванні тютюну попіл та дим відсутні. Замість цього утворюються тютюновий аерозоль, який не містить продуктів горіння (оскільки сам процес горіння відсутній). Але при цьому аерозоль містить приблизно ту ж кількість нікотину, що й дим, тому забезпечує порівнюваний з сигаретами рівень насичення.

Задоволеність насиченістю і смаком від IQOS, порівнювана з задоволеністю від сигарет.* 
* Джерело: 3-місячні клінічні дослідження, проведені в США та Японії із 160 дорослими курцями в реальних умовах (амбулаторно).

Щоб користуватися пристроями з технологією нагрівання тютюну, потрібні спеціальні стіки, що містять пресований та зволожений гліцерином тютюн. За формою та конструкцією вони нагадують сигарети, хоч і не є ними. Стіки трохи коротші, проте вміст нікотину в них майже такий самий, як в сигаретах.

Більше про стіки: Склад HEETS: з чого зроблені стіки для IQOS.

Принцип роботи такий: в девайс вставляється стік, він нагрівається за допомогою нагрівального елементу чи нагрівальної камери та починає виділяти тютюновий аерозоль. Термо-датчики регулюють температуру пристрою, не дозволяючи їй піднятися вище.

Інфографіка: різниця між сигаретою та IQOS

Нагрівання тютюну замість горіння дозволяє не лише зменшити кількість шкідливих речовин, що вдихаються, а й робить сам процесс використання більш гігієнічним. За відсутності горіння відсутні дим, попіл та ризик пропалити щось. Також гаджети для нагрівання тютюну здатні позбавляти від запаху сигаретного диму та суттєво зменшувати прояви запаху як такого в порівнянні з сигаретами. IQOS виділяє в середньому на 95% нижчі рівні шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* 
Важливо: Це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків.
*Зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з еталонною сигаретою. Перегляньте Важливу інформацію.

Як працюють вейпи та електронні сигарети

Електронна сигарета — пристрій, що нагріває та випаровує спеціальну нікотинову рідину. Працюють девайси за принципом інгалятора — в пристрій заправляється рідина, що при нагріванні легко випаровується. До складу заправки зазвичай входять пропіленгліколь, гліцерин, вода, нікотин та ароматизатори. Така технологія відома трохи довше за нагрівання тютюну, з початку 2000-их.

Хоча електронні сигарети й не вміють випаровувати аромат з натурального тютюну, проте вони також позбавляють від процесу горіння та його шкідливих наслідків у вигляді диму з продуктами горіння.

IQOS VEEV виділяє в середньому на 95% нижчі рівні шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* 

Важливо: Це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS VEEV не виключає усіх ризиків.
* Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

Вейпи (або вапорайзери) — це ті ж самі е-сигарети. Вони так само нагрівають та випаровують гліцеринову рідину. Проте мають більшу ємність та потужність, а тому можуть виробляти більше пари. Так, йдеться про ті самі впізнавані хмари пари від вейпінгу.

Інфографіка: різниця між вейпом та IQOS

Міні-вейпи або под-системи — це також ще одна модифікація електронних сигарет та вейпів. Їх легко впізнати: маленькі, компактні, схожі на флешки. Принцип роботи у них той самий, що й в усіх електронних сигаретах — випаровування рідини. Головна відмінність полягає у тому, що рідину для них не треба дозаправляти та доливати самостійно. Заправка продається у вигляді змінних одноразових подів. Звідси й назва «под-система». Їх також називають електронними сигаретами закритого типу. IQOS має власний міні-вейп IQOS VEEV — це електронна сигарета, що нагріває та випаровує рідину з одноразових картриджів (подів).

Ще один тип електронних сигарет це одноразка або одноразова електронна сигарета — подсистема, батарея якої розрахована на один цикл використання і не підлягає перезарядці та повторному використанню. На відміну від вейпів та систем нагрівання тютюну, на одноразових електронних сигаретах немає кнопок для увімкнення-вимкнення, зарядних портів, екранів та індикаторів. Пристрій інтуїтивно зрозумілий у користуванні: починаєш затягуватись, активується нагрівання та утворюється пара, перестаєш — нагрівання припиняється. Більше про одноразки: Все про одноразки: що це, які бувають, як працюють, плюси та мінуси.

Нагрівання тютюну та IQOS

Наукова команда IQOS продовжує створювати електронних альтернатив сигаретам, що можуть зменшувати шкоду здоров’ю. Над розробкою IQOS — пристрою, що нагріває тютюн, а не спалює його, та утворює тютюновий аерозоль замість сигаретного диму, у науково-дослідницьких центрах PMI в Швейцарії та Сингапурі працювала команда з 400 науковців та інженерів.Розповідаємо, як працює технологія нагрівання тютюну та як впливає на здоров'я, спираючись на результати досліджень, проведених щодо IQOS. Зверни увагу, що ці дослідження проводилися виключно для IQOS, тому їхні результати не поширюються автоматично на інші системи нагрівання тютюну.

5 важливих речей про те, як впливає на здоров'я перехід з сигарет на системи нагрівання тютюну

1. На 95% менше шкідливих речовин

Повний перехід на IQOS становить менший ризик для вашого здоров'я, ніж продовжувати курити. IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин в порівнянні з сигаретами.* 
Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків та містить нікотин, що викликає залежність.
* "95% менше" означає середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Це не обов'язково дорівнює зниженню ризику на 95%. Перегляньте Важливу інформацію.

2. Сигарети утворюють смоли — IQOS ні 

Смоли — твердий залишок сигаретного диму, який утворюється від згорання сигарети. IQOS не виділяє смоли, оскільки він нагріває тютюн, а не спалює його. Він утворює аерозольний залишок, який принципово відрізняється від смол і містить значно нижчі рівні шкідливих хімічних речовин.* 
Повний перехід на IQOS становить менший ризик для вашого здоров'я, ніж продовжувати курити.
Важливо: відсутність смол не виключає усіх ризиків. IQOS містить нікотин, який викликає звикання.
* Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з сигаретним димом.
*** На основі сукупності наявних доказів для IQOSв порівнянні з продовженням куріння.

3. Cигарети утворюють багато монооксиду вуглецю — IQOS ні

У сигаретах тютюн згорає, виділяючи багато оксиду вуглецю (чадного газу). IQOS не спалює тютюн, виділяючи в середньому на 98% менше оксиду вуглецю (CO) і значно нижчі рівні інших шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.*
Важливо: це не означає зниження ризику на 98%, а монооксид вуглецю є лише однією із багатьох шкідливих хімічних речовин у сигаретному димі. IQOS не виключає усіх ризиків і містить нікотин, який викликає залежність.
* Джерело: Ми виміряли рівні деяких шкідливих хімічних речовин, визначених як ключові для відстежування відомими громадськими організаціями охорони здоров'я. Їхній вміст в середньому на 95% нижчий порівняно з димом сигарети (крім нікотину).

4. IQOS залишає значно менше слідів на зубах*, ніж сигарети. 

*Джерело: неклінічне лабораторне дослідження, проведене у Швейцарії на зубах людини та найпоширеніших матеріалах зубних пломб. На відміну від реальних умов, на зуби не впливали інші барвники, що могло б вплинути на результати.

5. Немає пасивного куріння

При курінні сигарет, люди навколо також вдихають дим, при використанні IQOS — ні.IQOS не виділяє дим і не призводить до пасивного куріння. 

Він виділяє тютюновий аерозоль, що містить значно менше шкідливих хімічних речовин*, тому має менший вплив на повітря і людей навколо у порівнянні з сигаретним димом. 
Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків для вас та людей навколо.
* Середнє зниження рівнів шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети.

Що таке IQOS: переваги

Більше про те, чим IQOS відрізняється від сигарет або вейпів/електронних сигарет: 

10 головних відмінностей між IQOS та сигаретами

Чим відрізняється IQOS від електронних сигарет і вейпів

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.