Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лип 7, 2023

Чи бувають стіки для IQOS без нікотину?

Є молоко без лактози, є кава без кофеїну. Але чи існують стіки для IQOS без нікотину? Даємо впевнену і однозначну відповідь — стіків без нікотину не буває і бути не може. Будь-які стіки для систем нагрівання тютюну (HEETS, Fiit, TEREA, BLENDS) містять натуральний тютюн. А листя тютюну від природи містять нікотин. Отже, в стіку з тютюном завжди буде нікотин, на відміну від електронних сигарет (под-систем), які нагрівають не тютюн, а рідину з одноразових змінних картриджів (подів). Так, в складі більшості рідин для електронних сигарет також міститься нікотин, але існують також і поди без нікотину.

Більше про Електронні сигарети та поди без нікотину: які бувають?

Який тютюн всередині стіків для Айкос?

Стіки Хітс складаються з декількох елементів: органічного біополімерного фільтра, порожніх кілець, які фіксують фільтр всередині і тютюнового блоку.

Тютюн для стіків проходить ретельний відбір, а після цього — спеціальну обробку. Для того, щоб забезпечити легке випаровування аерозолю при нагріванні, а також, щоб не пошкодити нагрівальне лезо, знадобиться тютюн найвищого класу, який потім ретельно подрібнюють так, щоб він не містив великих та жорстких частинок. Тому для стіків HEETS за стандартами якості підходить не більше 13% всього врожаю тютюну. Із цих 13% на виробництво стіків йде тільки листова м'якоть, без прожилок і стебел, хоча при виробництві традиційних сигарет тютюновий лист використовується повністю.

У стіку використовується суміш трьох сортів тютюну: Вірджинія, Берлі і Орієнтал. У кожного сорту відрізняються колір і форма тютюнового листа, вміст цукру, смак, концентрація нікотину. Наприклад, тютюн сорту Орієнтал містить близько 1-2% нікотину. У Вірджинії — близько 2%. А у тютюну сорту Берлі — до 4%.

Перш ніж перейти до виробництва стіків, тютюн потрібно висушити. Найчастіше використовується метод контрольованої природної ферментації. Така обробка і сушка формують смак і аромат тютюну. Висушене тютюнове листя ретельно подрібнюють, зволожують водою і гліцерином, здавлюють під пресом, а потім нарізають, і укладають в паперову обгортку стіка.

Якщо тобі таки зустрінуться десь стіки або навіть сигарети без нікотину невідомого виробництва, знай, що відсутність нікотину — це однозначна ознака того, що тютюну в них немає.

Що таке нікотин?

Нікотин — це речовина-алкалоїд, що міститься в листі, стеблах і плодах рослин сімейства пасльонових (тютюн, баклажани, картопля, помідори, перець). Накопичення нікотину в листі і плодах — це природний інструмент захисту, що відлякує комах у деяких рослин.

Нікотин іноді помилково плутають зі смолами. Смоли — це продукт горіння, що утворюється при згорянні тютюну і деяких інших субстанцій; твердий залишок сигаретного диму, що утворюється після згоряння сигарети. Смоли канцерогенні (тобто, підвищують ризик онкологічних захворювань) і виступають основним джерелом шкоди від куріння. Нікотин же від природи міститься в листках і плодах деяких рослин і не має канцерогенного ефекту. Регулярне вживання нікотину в будь-якій формі викликає залежність. Вживання нікотину протипоказано вагітним і людям із серцево-судинними захворюваннями. Але нікотин не викликає рак, не залишає темний наліт на зубах, не призводить до хвороб легенів, не провокує кашель. Це все про смоли.

Сигарети утворюють смоли — IQOS ні.

Смоли — твердий залишок сигаретного диму, який утворюється від згорання сигарети.

IQOS не виділяє смоли, оскільки він нагріває тютюн, а не спалює його. Він утворює аерозольний залишок, який принципово відрізняється від смол і містить значно нижчі рівні шкідливих хімічних речовин.*
Важливо: Відсутність смол не означає, що IQOS виключає усі ризики. Аерозоль IQOS містить нікотин, що викликає залежність.
*Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з сигаретним димом.

Більше про Систему нагрівання тютюну IQOS: без смол, без горіння, без диму.

Чи впливає нікотин на міцність стіків?

Існує ще одна помилкова думка про те, що саме нікотин визначає міцність смаку.

По-перше, нікотин не помітний в смаку аерозолю систем нагрівання тютюну або навіть сигарет. Згадай, наприклад, насичені фруктові аромати пари від вейпів та електронних сигарет, які взагалі не здаються міцними. Але при цьому вміст нікотину в більшості вейпінгових рідин вище, ніж навіть в сигаретах.

По-друге, поняття "міцності" безпосередньо не стосується стіків. Для сигарет міцність визначається кількістю смол в димі в результаті горіння тютюну. Але при використанні IQOS тютюн не горить, а смол в аерозолі немає. Тому оцінювати стіки по міцності в сигаретному розумінні некоректно.

Під міцністю стіків Хітс, Фіт, Тереа і Блендс, як правило, мається на увазі насиченість смаку аерозолю, концентрованість та інтенсивність його аромату. Щоб підібрати найбільш насичений (міцний) смак, або, навпаки, легший, дивись Всі смаки стіків для IQOS і lil по міцності і аромату, а також Всі смаки стіків TEREA для IQOS ILUMA.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.