Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Жовт 2, 2023

12 найголовніших критеріїв, щоб обрати: IQOS або електронну сигарету.

Якщо ти читаєш цю статтю, ймовірно, замислюєшся про відмову від сигарет та перехід на бездимну електронну альтернативу. Тут ми зібрали прості ознаки, за якими ти зможеш зрозуміти, який девайс найкраще відповідає твоїм потребам: системи нагрівання тютюну, под-системи, одноразки чи вейпи.

Тим, хто вперше зацікавився електронними альтернативами палінню, також може бути цікаво:

Кому можуть підійти системи нагрівання тютюну?

Системи нагрівання тютюну – це електронні гаджети для повнолітніх курців, які нагрівають тютюн, а не спалюють його (як це відбувається у сигареті). У портфелі Айкос представлено три девайси: IQOS ORIGINALS DUO, IQOS ORIGINALS ONE та lil SOLID 2.0.

Айкос

1. Курцям, які шукають повноцінну заміну сигаретам зі схожим ритуалом використання та відчуттями.

Більшість електронних сигарет і кальянів виступають у ролі доповнення до сигарет. Курці використовують їх заради смаку, нових вражень, для різноманітності або просто з цікавості. З IQOS — не так. Для більшості користувачів IQOS став повноцінною заміною сигаретам. 7 з 10 курців, які перейшли на IQOS повністю відмовилися від сигарет.*

* Фінансові звіти або оцінки PMI (крім деяких країн Східної Європи), панелі користувачів IQOS та дослідження ринку PMI. Станом на Червень 2023. Користувачі IQOS, які повністю відмовились від сигарет і для яких тютюнові стіки для нагрівання PMI складають щонайменше 70% від споживання тютюну для нагрівання за останні 7 днів.

Понад 19,4 мільйони дорослих курців перестали палити тютюн і почали нагрівати його за допомогою IQOS.*

* Фінансові звіти або оцінки PMI (за виключенням деяких країн Східної Європи), панелі користувачів IQOS та дослідження ринку PMI. Станом на Червень 2023. Користувачі IQOS, які повністю відмовились від сигарет і для яких стіки для нагрівання PMI складають щонайменше 70% споживання тютюну для нагрівання за останні 7 днів.

IQOS відтворює звичний курцям ритуал: натуральний тютюн, стік, що візуально нагадує сигарету. Компактний тримач має таку форму і розмір, щоб його можна було тримати в пальцях, а не у долоні. Навіть сеанс використання триває стільки ж, скільки і викурити одну сигарету — 14 затяжок.

Дослідження* показали, що задоволеність насиченістю і смаком у курців, які повністю перейшли на IQOS порівнювані з рівнем задоволеності курців, які продовжують палити сигарети.

* Джерело: 3-місячні клінічні дослідження, проведені в США та Японії із 160 дорослими курцями в реальних умовах (амбулаторно).

2. Тим, кому подобається смак і аромат тютюну.

Стіки для IQOS наповнені натуральним тютюном. Для сигарет і стіків використовуються одні й ті ж сорти тютюну. Проте стіки виробляють лише з тютюну високої якості та лише листової м’якоті, без прожилок і стеблинок. Після збору і сушки тютюнове листя для стіків проходить спеціальну обробку – його подрібнюють, зволожують гліцерином і пресують.

Смак сигарет — це насправді смак диму, що утворюється при згорянні тютюну. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, ти отримуєш смак справжнього тютюну та на 95% менше шкідливих хімічних речовин * порівняно з сигаретами.

Важливо: Це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків. *"На 95% менше" означає середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом еталонної сигарети. Переглянь Важливу інформацію.

Айкос

Саме тому смак нагрітого тютюну дещо відрізняється від смаку сигарети, але все одно зберігає аромат тютюну. Більше про всі смаки стіків для IQOS та lil за міцністю і ароматом.

3. Тим, кому важливий вплив на повітря та на оточення.

Люди навколо курця також вдихають дим, що виділяється при спалюванні сигарети. При пасивному курінні навколишнє оточення так само піддається впливу сигаретного диму, який містить понад 4000 шкідливих хімічних речовин.

Сигарети погано впливають на повітря і людей навколо, IQOS – ні. *IQOS не виділяє дим і не призводить до пасивного куріння. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, він виділяє значно менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами ** для тебе і людей навколо.

Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків для тебе та оточуючих.
*Дослідження PMI, проведене відповідно до стандартів ISO з моделюванням в реальних сценаріях, що спирається на порогові межі якості повітря у приміщеннях з достатньою (згідно норм) вентиляцією.
** Зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію на IQOS.com.

4. Курцям, які хочуть зберегти ритуал, але перейти на технологічний гаджет із службою підтримки та іншими сервісами.

Айкос – це електронний гаджет для нагрівання тютюну, який працює за технологією Heat-not-Burn, коли керамічне лезо з платиновими і золотими елементами прогріває тютюн зсередини, при цьому контролюючи температуру нагріву та не допускаючи процес горіння.

IQOS має гарантію на 1 рік. Замовити гарантійну безкоштовну заміну, отримати консультацію або інші сервіси можна на гарячій лінії за номером 4767, в одному з фірмових магазинів або на сайті iqos.ua. 

Кому можуть підійти електронні сигарети?

Под-система – це один з різновидів електронних сигарет, що нагріває нікотинову рідину в змінних картриджах. У портфелі Айкос така система називається IQOS VEEV (ще її називають міні-вейп). Одноразові електронні сигарети – це продовження еволюції под-систем, де сам одноразовий пристрій одночасно є і картриджем з рідиною, і випаровувачем.

електронні сигарети Айкос

 1. Тим, хто шукає гаджет, що не схожий на сигарети, але такий самий простий у використанні.

IQOS VEEV працює зі змінними подами, які містять нікотинову рідину. Їх не потрібно заправляти окремо, а просто замінити на новий, якщо рідина закінчилася. Одного поду вистачає на ~400 затяжок.

Усередині кожного картриджа є вбудований нагрівальний елемент, що має форму сіточки – IQOS MESH. При нагріванні рідина випаровується і утворюється аерозоль, що містить значно менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретним димом.*

Важливо: IQOS VEEV не виключає усіх ризиків.
* «Менше шкідливих хімічних речовин» означає ряд шкідливих хімічних речовин, що не виявлені у аерозолі IQOS VEEV, але є у димі еталонної сигарети. Переглянь Важливу інформацію.

Одноразки та інші багаторазові електронні сигарети також зазвичай прості та інтуїтивно зрозумілі у використанні.

 1. Тим, хто шукає смаки не схожі на тютюновий аромат.

Особливість електронних сигарети на рідинах – з ними можеш отримати практично будь-який смак від концентровано-тютюнового до фруктового, навіть без присмаку тютюну.

Наприклад, портфель картриджів для IQOS VEEV в Україні складає 23 смаки подів з нікотином та без. Тому девайс можна використовувати з фруктовими, ягідними, м'ятними або з класичними тютюновими смаками.

Всі смаки подів для IQOS VEEV.

 1. Користувачам, які обирають гаджети, що не потребують “зайвих” дій.

Под-системи та одноразки – це одні з найпростіших гаджетів для курців. Вони зазвичай управляються однією кнопкою, або й зовсім без кнопок: робиш затяжку – девайс активується, перестаєш затягуватися – засинає. Ці пристрої не вимагають перезаправки, чистки, технічного обслуговування.

Под-системи працюють зі змінними одноразовими подами. Їх не потрібно заправляти або самостійно змішувати смаки. Коли рідина закінчиться, под потрібно замінити на новий, а використаний віддати на переробку. З одноразками – ще простіше, але менш екологічно.

 1. Користувачам, які шукають електронну сигарету, яку можна налаштувати “під себе”.

Деякі под-системи, як, наприклад, Айкос Вів мають додаткові функції. Девайсом можна користуватися і без них, але так можливостей значно більше. Наприклад, IQOS VEEV має блютус, тому його можна підключити до мобільного додатку IQOS App, щоб налаштувати: сенсорний режим, кількість пари, яскравість підсвітки. Також в Айкос Епп можна оновити прошивку, встановити контроль використання або знайти загублений девайс.

Окрім цього IQOS VEEV має:

 • віброзатяжки IQOS VEEV: при кожній затяжці пристрій трохи вібрує, підлаштовуючись під силу та інтенсивність затягування;
 • смарт-технологію, яка запобігає перегріву рідини.

Кому підійдуть вейпи?

Вейпи – це електронні випарники, які, як і електронні сигарети, перетворюють рідину в пару. Використовуються вони разом зі спеціальною рідиною, яку потрібно заправляти самостійно.

У портфелі IQOS не представлені класичні вейпи.

  вейпи Айкос

 1. Тим, хто шукає гаджет, який не схожий на сигарети ні процесом використання, ні відчуттями, ні смаком.

Вейпи працюють зі спеціальними рідинами-заправками, які нагріваються та утворюють аерозоль. Вони відрізняються від под-систем і одноразок тим, що вейпи потрібно заправляти самостійно, а не просто замінювати один картридж на інший чи починати нову одноразку, коли у старій закінчиться рідина.

За формою та відчуттям в руках вейпи не схожі на сигарети – вони більші та мають складну конструкцію.

 1. Тим, хто хоче самостійно змішувати смаки.

Різноманітність смаків — це також характерна особливість вейпів. Вейпінгові рідини розраховані на те, щоб змішувати їх самостійно. Ти сам обираєш, чим заправити вейп сьогодні, у яких пропорціях змішати компоненти, відрегулювати насиченість смаку, ступінь ментолізації, вміст нікотину.

 1. Тим, кому подобається велика кількість густої пари.

Технологія випаровування, на якій побудовані вейпи, дозволяє генерувати велику кількість пари — значно більше пари, ніж виходить диму від сигарети або аерозолю від IQOS. Кількість пари та інтенсивність пароутворення у вейпах можна регулювати самостійно.

 1. Тим, хто шукає пристрій, який можна модифікувати.

Класичні вейпи можна модифікувати та змінити під власні потреби. Зі старту можна обрати формат та розмір самого девайсу. Далі підібрати атомайзер: дріпки, баки і тд. Конструкція атомайзера впливає і на пароутворення, на передачу смаку і на процес використання. Також можна самостійно змішувати рідини і таким чином регулювати кількість нікотину та отримувати різні смаки.

Айкос та вейп порівняння

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.