Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Вер 26, 2024

IQOS vs сигарети: чадний газ при курінні сигарет і використанні IQOS та його вплив на здоров’я

Даємо відповіді на питання та розвінчуємо міфи про чадний газ, що утворюється при курінні чи використанні електронних сигарет, а також про вплив CO на здоров’я. 

Одразу до головного: IQOS не спалює тютюн, а нагріває його, виділяючи в середньому на 98% менше оксиду вуглецю (СО) і значно нижчі рівні інших шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* Тому повний перехід на IQOS значно знижує рівень монооксиду вуглецю в організмі порівняно з продовженням куріння.

ВАЖЛИВО: Це не означає зниження ризику на 98%, а оксид вуглецю — лише одна із багатьох шкідливих хімічних речовин, що містяться у сигаретному димі. IQOS не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність.
*Ми виміряли рівні 9 шкідливих хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин. Їхній вміст в середньому на 95% нижчий. Дивись Важливу інформацію.

Що таке чадний газ

Чадний газ (за хімічною формулою CO) – це газ без запаху та кольору, що утворюється у великій кількості при згорянні будь-якої горючої речовини: пального, деревини та навіть сигарети. СО настільки відомий своїм шкідливим і небезпечним впливом на здоров’я, що багато людей встановлюють детектори чадного газу в своїх домівках. 

Як чадний газ впливає на організм і здоров’я людини

При вдиханні CO через легені потрапляє в кровообіг і зменшує здатність крові переносити кисень. Чадний газ контактує з гемоглобіном у еритроцитах, утворюючи стійку сполуку – карбоксигемоглобін. Червоні кров’яні тільця наповнені карбоксигемоглобіном не можуть зв’язувати молекули кисню та доставляти їх до тканин і органів. Це впливає на роботу мозку і м'язів, може призвести до перевантаження серця, яке має забезпечити достатньо кисню всьому тілу. Саме серце також отримує менше кисню, що може призвести до розвитку серцево-судинних захворювань.

Загально відомі випадки отруєння чадним газом від вихлопних газів авто (у автівці із зачиненими вікнами чи у гаражі без провітрювання), при пожежах, витоці газу або від домашньої пічки чи каміну із закритим димоходом.

Верхня межа допустимої відносно безпечної концентрації чадного газу становить 30 ppm (часток на мільйон). За вищої концентрації людина може почати відчувати перші симптоми кисневого голодування. Серед перших симптомів отруєння чадним газом – головний біль, запаморочення, ускладнене дихання, нудота. По мірі зростання концентрації чадного газу, що вдихається, симптоми можуть посилюватися та з’являтися нові – тахікардія, галюцинації, втрата свідомості та інші.

Смертельно небезпечна доза СО для людини складає 1000-2000 ppm (0.1-0.2%) при вдиханні газу протягом 30 хвилин. При вищих концентраціях смерть може настати навіть протягом кількох хвилин.

Чадний газ при курінні

При згорянні сигарети утворюється дим, що містить близько 6000 різних хімічних сполук. Зокрема небезпечні продукти горіння – канцерогенні смоли та чадний газ. 

Існують різноманітні датчики і детектори чадного газу, навіть компактні портативні CO-метри, що дозволяють виміряти вміст чадного газу у повітрі, що видихається після куріння чи використання електронних сигарет.

Після викурювання сигарети концентрація СО у повітрі, що видихається (і це вже після того, як воно пройшло крізь легені, а частина чадного газу вже потрапила у кров) становить від 10 ppm та може сягати 50 ppm. Концентрації, вищі за 30 ppm, вже є відчутними для організму. У курця, який поступово зменшує кількість викурених сигарет чи почав перехід на електронні альтернативи сигаретам, цей обсяг може становити 7-9 pmm. 

У некурців, а також у курців, що повністю відмовилися від сигарет і перейшли на IQOS, може становити 0-6 pmm. Це свідчить, що ти на правильному шляху.

Чадний газ при використанні IQOS – на 98% менше порівняно з сигаретами

Отже, при курінні сигарет утворюється значна кількість чадного газу. Багато хто помилково думає, що так само і з IQOS та будь-якою іншою альтернативою, що використовує тютюн. Однак, IQOS не спалює тютюн, а нагріває його, виділяючи в середньому на 98% менше оксиду вуглецю (СО) і значно нижчі рівні інших шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* 

Тож, повний перехід на IQOS значно знижує рівень монооксиду вуглецю в організмі порівняно з продовженням куріння. Більше про IQOS і здоров’я, та чи є Айкос менш шкідливим за сигарети.

ВАЖЛИВО: Це не означає зниження ризику на 98%, а оксид вуглецю — тільки одна з багатьох шкідливих хімічних речовин, що містяться у сигаретному димі. IQOS не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність.
*Ми виміряли рівні 9 шкідливих хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин. Їхній вміст в середньому на 95% нижчий. Дивись Важливу інформацію.

Висновок: найкращим вибором споживача, що переймається ризиками куріння для здоров’я, буде повна відмова від вживання тютюну чи нікотину в будь-якій формі. Для тих, хто так чи інакше планує продовжувати палити, найкращий вибір – це перехід на кращі альтернативи, такі як IQOS, що виділяють значно нижчі рівні СО та інших шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами. Однак, важливо пам’ятати, що IQOS не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.