Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Вер 14, 2023

Система нагрівання тютюну IQOS: без смол, без горіння, без диму

Ти, напевно, чув про те, що найшкідливіші й найнебезпечніші речовини в сигаретах — це смоли. Можливо, ти також чув, що IQOS не виділяє смоли. Розповідаємо детальніше про те, що ж таке смоли, чим вони небезпечні та чи є смоли у стіках для IQOS.

Нагрівання тютюну замість горіння: чим IQOS відрізняється від сигарет?

Головна відмінність IQOS від сигарет полягає в тому, що тютюн в ньому нагрівається, а не горить. Але чому не підпалювати тютюн — це так важливо?

Коли ти підпалюєш цигарку, у процесі горіння тютюну утворюються так звані продукти горіння.

Що таке продукти горіння? Це сукупність всіх речовин, газоподібних, рідин або твердих частинок, що утворюються в результаті згоряння будь-якого горючого матеріалу. При горінні сигарети виділяється дим, що містить близько 6000 різних сполук. Ті з них, які виникли саме у результаті згоряння тютюну і паперу, називають сигаретними продуктами горіння. Серед них чадний газ, смоли, частинки попелу, формальдегід, аміак та інші.

Деякі продукти горіння становлять серйозну небезпеку для здоров'я людини. Одні з найбільш шкідливих речовин в сигаретному димі — це смоли.

IQOS не спалює тютюн, а нагріває його. Запатентована технологія HeatControl™ чітко контролює температуру нагрівального леза і підтримує її у визначеному діапазоні. За цієї температури тютюн не горить і не тліє. Проте її якраз достатньо для того, щоб з тютюну, злегка зволоженого гліцерином, почав випаровуватися аерозоль.

Можеш подивитися відео про те, чим IQOS відрізняється від сигарет.Порівняння складу аерозолю IQOS з сигаретним димом

Різниця між аерозолем IQOS та сигаретним димом

Склад сигаретного диму:

  • 59% сигаретного диму — це різні продукти горіння: смоли, чадний газ, бензол, аміак та інші.
  • 32% — це вода (волога). 
  • 5% — гліцерин і пропіленгліколь, що використовуються як консерванти для зберігання тютюну.

Склад аерозолю IQOS:

  • 76% — випарована вода.
  • 12% — інші речовини, що утворюються при нагріванні й випаровуванні аерозолю: ароматизатори, пропіленгліколь і інші.
  • 9% — гліцерин, яким зволожують тютюн, щоб прискорити випаровування при нагріванні. 

IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* 
Важливо: це не обов'язково означає зниження ризиків на 95%. IQOS не виключає всіх ризиків для здоров'я.
* "95% менше" означає середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

Читати більше про наукові дослідження про IQOS.

Що таке смоли?

Сигарети утворюють смоли — IQOS ні. 

Смоли — твердий залишок сигаретного диму, який утворюється після згорання сигарети. IQOS не виділяє смоли, оскільки він нагріває тютюн, а не спалює його. Він утворює аерозольний залишок, який принципово відрізняється від смол і містить значно менше шкідливих хімічних речовин.* Повний перехід на IQOS є менш шкідливим ніж продовження паління**. 
Важливо: відсутність смол не означає, що використання IQOS виключає усі ризики. Аерозоль містить нікотин, який викликає звикання.
* Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з сигаретним димом.
** Джерело: На основі сукупності наявних доказів щодо IQOS порівняно з продовженням куріння. Перегляньте Важливу інформацію.

Як визначається міцність стіків і сигарет?

Міцність сигарет визначається кількістю смол, які виділяються разом із димом в процесі куріння. Як дізнатися скільки смол міститься в сигареті? Подивитися на пачку.

На сигаретній пачці вказані дві цифри: вміст смол (зазвичай від 1 до 14 мг залежно від марки) і вміст нікотину (зазвичай від 0,1 до 1 мг). Ця кількість вимірюється в лабораторіях або на виробництві за допомогою спеціального обладнання з фільтр-елементами, яке «прокурює» сигарети.

Чим вище вміст смол, тим міцнішою буде сигарета, смак буде більш насиченим, подразнення в горлі та гіркота відчуватимуться сильніше, тим помітнішим буде запах з рота і стійкий післясмак.

Зверни увагу, що відповідно до змін у законодавстві максимальний дозволений вміст смол у сигаретах складає 10 мг, а на сигаретних пачках більше не зазначатиметься інформація про вміст смол. Проте на пачках зі старіших партій ти ще зможеш побачити цю інформацію.

Стіки HEETS призначені для нагрівання, а не підпалювання. IQOS не виділяє «смоли». IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, утворюючи тютюновий аерозоль, що принципово відрізняється від сигаретного диму. Тому IQOS не виділяє «смоли», а його тютюновий аерозоль містить в середньому на 95% менше шкідливих хімічних речовин.* Наші докази також свідчать, що повний перехід на IQOS менш шкідливий, ніж продовжувати курити. IQOS — кращий вибір, ніж сигарети, для вас і всіх дорослих курців, які інакше продовжували б палити. 

Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків та виділяє нікотин, що викликає залежність. 
* Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Це не обов'язково дорівнює зниженню ризику на 95%.

Через це «сигаретне» визначення міцності по концентрації смол до стіків застосувати неможливо.

Стіки для IQOS містять однакову кількість нікотину, тож їх «міцність» визначається насиченістю і інтенсивністю смаку. До речі, IQOS істотно відрізняється на смак від сигарет. Ця різниця у ароматі і смаку обумовлена відсутністю диму і гару, завдяки нагріванню тютюну замість горіння.

Більше про всі смаки стіків для IQOS та lil за міцністю і ароматом.

Так чому ж IQOS — кращий вибір ніж продовжувати курити сигарети?

Тепер підсумуємо. На відміну від сигарет, які при горінні утворюють чадний газ, смоли та інші шкідливі хімічні сполуки, Айкос не підпалює тютюн, а нагріває.

1. IQOS не виділяє смоли та продукти горіння

Сигарети утворюють смоли — IQOS ні. Смоли — твердий залишок сигаретного диму, який утворюється від згорання сигарети. IQOS не виділяє смоли, оскільки він нагріває тютюн, а не спалює його. Він утворює аерозольний залишок, який принципово відрізняється від смол і містить значно нижчі рівні шкідливих хімічних речовин.* 

Важливо: відсутність смол не означає, що використання IQOS виключає усі ризики. Аерозоль IQOS містить нікотин, який викликає звикання.
* Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з сигаретним димом. 

2. На 95% менше шкідливих хімічних речовин

Повний перехід на IQOS становить менший ризик для вашого здоров'я, ніж продовжувати курити. IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин в порівнянні з сигаретами.* 

Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків та містить нікотин, що викликає залежність.
* "95% менше" означає середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Це не обов'язково дорівнює зниженню ризику на 95%. Перегляньте Важливу інформацію.

3. IQOS утворює менше монооксиду вуглецю ніж сигарети

Монооксид вуглецю, скорочено CO, — це токсичний газ без запаху й кольору. Він виділяється у великій кількості під час згорання деяких речовин, наприклад палива, деревини або тютюну в сигаретах; його шкідливість загальновідома, тож у багатьох з нас вдома є датчики, аби попередити про його наявність у повітрі. При вдиханні CO через легені потрапляє в кровообіг і зменшує здатність крові переносити кисень, що впливає на роботу мозку, серця і м'язів. Це може призвести до перенавантаження серця, яке має забезпечити достатньо кисню всьому тілу. Саме серце також отримує менше кисню, що може призвести до розвитку серцево-судинних захворювань. 

Багато хто помилково думає, що так само і з будь-якою альтернативою, що містить тютюн. Однак, IQOS не спалює тютюн, а нагріває його, утворюючи на 98% менше монооксиду вуглецю і значно нижчі рівні інших шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* Тому повний перехід на IQOS значно знижує рівень монооксиду вуглецю в організмі порівняно з продовженням курінням. 

Важливо: це не означає зниження ризику на 98%, оскільки монооксид карбону це лише одна з багатьох шкідливих хімічних речовин, що містяться у сигаретному димі. IQOS не виключає усіх ризиків та містить нікотин, що викликає залежність.
* Джерело: Ми виміряли рівні деяких шкідливих хімічних речовин, визначених як ключові для відстежування відомими громадськими організаціями охорони здоров'я. Їхній вміст в середньому на 95% нижчий порівняно з димом сигарети (крім нікотину).

4. Немає пасивного куріння

Сигарети погано впливають на повітря і людей навколо, IQOS – ні. * IQOS не виділяє дим і не призводить до пасивного куріння. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, він виділяє значно менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами ** для вас і людей навколо. 

Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків для вас та людей навколо.
* Дослідження PMI, проведене відповідно до стандартів ISO з моделюванням в реальних сценаріях, що спирається на порогові межі якості повітря у приміщеннях з достатньою (згідно норм) вентиляцією. 
** Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом еталонної сигарети.

5. Зубна емаль зберігає свій природний колір

IQOS залишає значно менше слідів на зубах*, ніж сигарети. 

Важливо: якщо зуби вже мають наліт, перехід на IQOS не відновить їхній колір.
*Джерело: неклінічне лабораторне дослідження, проведене у Швейцарії на зубах людини та найпоширеніших матеріалах зубних пломб. На відміну від реальних умов, на зуби не впливали інші барвники, що могло б вплинути на результати.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.