Вер 14, 2023

Система нагрівання тютюну IQOS: без смол, без горіння, без диму

Ти, напевно, чув про те, що найшкідливіші й найнебезпечніші речовини в сигаретах — це смоли. Можливо, ти також чув, що IQOS не виділяє смоли. Розповідаємо детальніше про те, що ж таке смоли, чим вони небезпечні та чи є смоли у стіках для IQOS.

Нагрівання тютюну замість горіння: чим IQOS відрізняється від сигарет?

Головна відмінність IQOS від сигарет полягає в тому, що тютюн в ньому нагрівається, а не горить. Але чому не підпалювати тютюн — це так важливо?

Коли ти підпалюєш цигарку, у процесі горіння тютюну утворюються так звані продукти горіння.

Що таке продукти горіння? Це сукупність всіх речовин, газоподібних, рідин або твердих частинок, що утворюються в результаті згоряння будь-якого горючого матеріалу. При горінні сигарети виділяється дим, що містить близько 6000 різних сполук. Ті з них, які виникли саме у результаті згоряння тютюну і паперу, називають сигаретними продуктами горіння. Серед них чадний газ, смоли, частинки попелу, формальдегід, аміак та інші.

Деякі продукти горіння становлять серйозну небезпеку для здоров'я людини. Одні з найбільш шкідливих речовин в сигаретному димі — це смоли.

IQOS не спалює тютюн, а нагріває його. Запатентована технологія HeatControl™ чітко контролює температуру нагрівального леза і підтримує її у визначеному діапазоні. За цієї температури тютюн не горить і не тліє. Проте її якраз достатньо для того, щоб з тютюну, злегка зволоженого гліцерином, почав випаровуватися аерозоль.

Можеш подивитися відео про те, чим IQOS відрізняється від сигарет.Порівняння складу аерозолю IQOS з сигаретним димом

Різниця між аерозолем IQOS та сигаретним димом

Склад сигаретного диму:

  • 59% сигаретного диму — це різні продукти горіння: смоли, чадний газ, бензол, аміак та інші.
  • 32% — це вода (волога). 
  • 5% — гліцерин і пропіленгліколь, що використовуються як консерванти для зберігання тютюну.

Склад аерозолю IQOS:

  • 76% — випарована вода.
  • 12% — інші речовини, що утворюються при нагріванні й випаровуванні аерозолю: ароматизатори, пропіленгліколь і інші.
  • 9% — гліцерин, яким зволожують тютюн, щоб прискорити випаровування при нагріванні. 

IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* 
Важливо: це не обов'язково означає зниження ризиків на 95%. IQOS не виключає всіх ризиків для здоров'я.
* "95% менше" означає середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

Читати більше про наукові дослідження про IQOS.

Що таке смоли?

Сигарети утворюють смоли — IQOS ні. 

Смоли — твердий залишок сигаретного диму, який утворюється після згорання сигарети. IQOS не виділяє смоли, оскільки він нагріває тютюн, а не спалює його. Він утворює аерозольний залишок, який принципово відрізняється від смол і містить значно менше шкідливих хімічних речовин.* Повний перехід на IQOS є менш шкідливим ніж продовження паління**. 
Важливо: відсутність смол не означає, що використання IQOS виключає усі ризики. Аерозоль містить нікотин, який викликає звикання.
* Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з сигаретним димом.
** Джерело: На основі сукупності наявних доказів щодо IQOS порівняно з продовженням куріння. Перегляньте Важливу інформацію.

Як визначається міцність стіків і сигарет?

Міцність сигарет визначається кількістю смол, які виділяються разом із димом в процесі куріння. Як дізнатися скільки смол міститься в сигареті? Подивитися на пачку.

На сигаретній пачці вказані дві цифри: вміст смол (зазвичай від 1 до 14 мг залежно від марки) і вміст нікотину (зазвичай від 0,1 до 1 мг). Ця кількість вимірюється в лабораторіях або на виробництві за допомогою спеціального обладнання з фільтр-елементами, яке «прокурює» сигарети.

Чим вище вміст смол, тим міцнішою буде сигарета, смак буде більш насиченим, подразнення в горлі та гіркота відчуватимуться сильніше, тим помітнішим буде запах з рота і стійкий післясмак.

Зверни увагу, що відповідно до змін у законодавстві максимальний дозволений вміст смол у сигаретах складає 10 мг, а на сигаретних пачках більше не зазначатиметься інформація про вміст смол. Проте на пачках зі старіших партій ти ще зможеш побачити цю інформацію.

Стіки HEETS призначені для нагрівання, а не підпалювання. IQOS не виділяє «смоли». IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, утворюючи тютюновий аерозоль, що принципово відрізняється від сигаретного диму. Тому IQOS не виділяє «смоли», а його тютюновий аерозоль містить в середньому на 95% менше шкідливих хімічних речовин.* Наші докази також свідчать, що повний перехід на IQOS менш шкідливий, ніж продовжувати курити. IQOS — кращий вибір, ніж сигарети, для вас і всіх дорослих курців, які інакше продовжували б палити. 

Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків та виділяє нікотин, що викликає залежність. 
* Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Це не обов'язково дорівнює зниженню ризику на 95%.

Через це «сигаретне» визначення міцності по концентрації смол до стіків застосувати неможливо.

Стіки для IQOS містять однакову кількість нікотину, тож їх «міцність» визначається насиченістю і інтенсивністю смаку. До речі, IQOS істотно відрізняється на смак від сигарет. Ця різниця у ароматі і смаку обумовлена відсутністю диму і гару, завдяки нагріванню тютюну замість горіння.

Більше про всі смаки стіків для IQOS та lil за міцністю і ароматом.

Так чому ж IQOS — кращий вибір ніж продовжувати курити сигарети?

Тепер підсумуємо. На відміну від сигарет, які при горінні утворюють чадний газ, смоли та інші шкідливі хімічні сполуки, Айкос не підпалює тютюн, а нагріває.

1. IQOS не виділяє смоли та продукти горіння

Сигарети утворюють смоли — IQOS ні. Смоли — твердий залишок сигаретного диму, який утворюється від згорання сигарети. IQOS не виділяє смоли, оскільки він нагріває тютюн, а не спалює його. Він утворює аерозольний залишок, який принципово відрізняється від смол і містить значно нижчі рівні шкідливих хімічних речовин.* 

Важливо: відсутність смол не означає, що використання IQOS виключає усі ризики. Аерозоль IQOS містить нікотин, який викликає звикання.
* Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з сигаретним димом. 

2. На 95% менше шкідливих хімічних речовин

Повний перехід на IQOS становить менший ризик для вашого здоров'я, ніж продовжувати курити. IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин в порівнянні з сигаретами.* 

Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків та містить нікотин, що викликає залежність.
* "95% менше" означає середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Це не обов'язково дорівнює зниженню ризику на 95%. Перегляньте Важливу інформацію.

3. IQOS утворює менше монооксиду вуглецю ніж сигарети

Монооксид вуглецю, скорочено CO, — це токсичний газ без запаху й кольору. Він виділяється у великій кількості під час згорання деяких речовин, наприклад палива, деревини або тютюну в сигаретах; його шкідливість загальновідома, тож у багатьох з нас вдома є датчики, аби попередити про його наявність у повітрі. При вдиханні CO через легені потрапляє в кровообіг і зменшує здатність крові переносити кисень, що впливає на роботу мозку, серця і м'язів. Це може призвести до перенавантаження серця, яке має забезпечити достатньо кисню всьому тілу. Саме серце також отримує менше кисню, що може призвести до розвитку серцево-судинних захворювань. 

Багато хто помилково думає, що так само і з будь-якою альтернативою, що містить тютюн. Однак, IQOS не спалює тютюн, а нагріває його, утворюючи на 98% менше монооксиду вуглецю і значно нижчі рівні інших шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* Тому повний перехід на IQOS значно знижує рівень монооксиду вуглецю в організмі порівняно з продовженням курінням. 

Важливо: це не означає зниження ризику на 98%, оскільки монооксид карбону це лише одна з багатьох шкідливих хімічних речовин, що містяться у сигаретному димі. IQOS не виключає усіх ризиків та містить нікотин, що викликає залежність.
* Джерело: Ми виміряли рівні деяких шкідливих хімічних речовин, визначених як ключові для відстежування відомими громадськими організаціями охорони здоров'я. Їхній вміст в середньому на 95% нижчий порівняно з димом сигарети (крім нікотину).

4. Немає пасивного куріння

Сигарети погано впливають на повітря і людей навколо, IQOS – ні. * IQOS не виділяє дим і не призводить до пасивного куріння. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, він виділяє значно менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами ** для вас і людей навколо. 

Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків для вас та людей навколо.
* Дослідження PMI, проведене відповідно до стандартів ISO з моделюванням в реальних сценаріях, що спирається на порогові межі якості повітря у приміщеннях з достатньою (згідно норм) вентиляцією. 
** Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом еталонної сигарети.

5. Зубна емаль зберігає свій природний колір

IQOS залишає значно менше слідів на зубах*, ніж сигарети. 

Важливо: якщо зуби вже мають наліт, перехід на IQOS не відновить їхній колір.
*Джерело: неклінічне лабораторне дослідження, проведене у Швейцарії на зубах людини та найпоширеніших матеріалах зубних пломб. На відміну від реальних умов, на зуби не впливали інші барвники, що могло б вплинути на результати.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.