Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Серп 2, 2024

Нехай це літо буде кінолітом!

Цього літа вийшло стільки цікавих проєктів з кіно, що ми неофіційно назвали його кінолітом. У партнерстві з ОМКФ презентували колекцію кінопостерів, кіностікерів та кінопринтів, створили велику добірку українських фільмів на Megogo, запланували затишний кіновечір в коворкінгу на Хрещатику… Далі розказуємо про все докладніше.

В етері українське: підбірка українського кіно

Якщо й дивитися кіно влітку, то якесь особливе і в особливому місці — на фестивалі, в опенейр кінотеатрі, чи влаштувати кіновечір з друзями вдома. А фільми обирати авжеж українські: по-перше, у нас багато цікавих новинок, а по-друге — наше кіно люблять у світі, тож, мабуть, є за що.

За останні 2 роки у прокат вийшло декілька десятків нових українських фільмів. Їх побачили мільйони глядачів в Україні та у світі, і навіть відзначали міжнародними винагородами. Ми підготували власну добірку для користувачів MEGOGO, в якій різножанрове, але виключно українське кіно:

  • Памфір, 2022 року;
  • Щедрик, 2022 року;
  • Мої думки тихі, 2019 року;
  • Королі репу, 2021 року;
  • Обійми мене, 2020 року;
  • Присвячення Єві, 2023 року;
  • Безславні кріпаки, 2020 року;
  • Ми є. Ми поруч, 2020 року;
  • Максим Оса та золото Песиголовця, 2022 року;
  • Додому, 2019 року;
  • Перший код, 2023 року;
  • Погані дороги, 2020 року;
  • Між нами, 2023 року.

Добірку можна знайти на головній сторінці MEGOGO — «В об’єктиві українське».

Кіновечір на Хрещатику

Наприкінці травня у головному Айкос Спейсі країни відкрився незвичний коворкінг у вигляді затишної квартири. І, будемо щирими, одразу планували влаштовувати там цікаві зустрічі — кіноперегляди, книжкові клуби чи лекції. Тож ідея організувати кіновечір просто чекала свого часу і дочекалася. 

Айкос Спейсі

7 та 8 вересня в нашому коворкінгу пройшли перші кінозустрічі у камерному форматі з домашньою атмосферою Дивилися стрічку про рідний Київ «Герой мого часу» та обговорювали з режисеркою Тонею Ноябрьовою та хазяйкою вечора — кінокритикинею та кіноблогеркою Інною Гордєєвою (chechevitsaaaa).

Айкос Спейсі

Сценарій до фільму теж написала Тоня. В основі сюжету три кіноновели про юнака, який приїхав підкорювати українську столицю, таі його пригоди в Києві. Після кіноперегляду, гості, режисерка та кінокритикиня обговорювали українське кіно та фільм «Герой мого часу». Ну а з нас — великий екран, коворкінг з домашнім вайбом та символічні київські смаколики.

Айкос Спейсі

Плануємо проводити такі кінозустрічі й у майбутньому, тому слідкуй за анонсами.

Колекція кінопостерів від IQOS та Одеського міжнародного кінофестивалю

Цього року Одеський міжнародний кінофестиваль відбувся в Києві з 12 до 20 липня, а програма була присвячена великій ретроспективі українського кінематографа. До ювілею ОМКФ ми хотіли підготувати щось особливе і спробували зазирнути в українську кіноісторію глибше. Тож знайшли мистецтво там, де не шукали.

Айкос Спейсі

Пригадуєш свій перший похід у кіно — можливо це був сучасний кінотеатр з новими технологіями. Або ж, як у кожному місті, — великий, монументальний, з колонами чи мозаїками, портретною галереєю акторів і режисерів… І такі місця теж стали історією — нашим культурним спадком.

Перші кінотеатри в Україні з’явилися ще наприкінці 19 століття. Деякі і досі приймають відвідувачів, інші — перетворилися на музеї чи культурні центри. А деякі зникли назавжди. Якщо придивитися, то побачиш мистецтво прямо на стінах: оздоблення, вітражі, барельєфи, мозаїчні панно. Це і надихнуло нас на спільний проєкт з кінофестивалем.

На відкритті у КВЦ «Парковий» ми разом з ОМКФ презентували незвичайну колекцію кінопостерів з ілюстраціями від Діми Котляра. Художник надихався творами українського монументального мистецтва 70–80 років минулого століття — це мозаїки, барельєфи, вітражі з відомих кінобудівель Києва, Харкова, Одеси, Ужгорода та Маріуполя. Усього в колекції 5 кінопостерів.

Кінопостер «Як у Києві»

Ілюстрація до постера натхненна ідеєю сюжету великого мозаїчного панно, яке колись прикрашало хол кінотеатру «Краків». Ескіз для мозаїки в 1986 році створили українські графіки — брати Леонід та Олексій Капітан. На панно були зображені народні танці краків’ян та гуралів — це жителі околиць Кракова.

Це символічна історія, адже Краків і Київ — міста побратими. І в Кракові, до речі, теж є кінотеатр «Київ», який досі працює. Київський кінотеатр тепер став культурним центром «Краків». У 2019 році будівлю колишнього кінотеатру відреставрували і мозаїку не зберегли. Тож закарбували згадку про неї на папері.

Айкос Кінопостер

Кінопостер «Як у Харкові»

На цьому кінопостері зображена ілюстрація, натхненна ідеєю мозаїки з будівлі харківського кіноконцертного залу «Україна». І сучасний вигляд, і мозаїку ККЗ отримав у 1963 році — до цього там був літній музичний театр просто неба. Перший ескіз мозаїчного панно створила художниця з Києва — на ньому були спортсмени, харківський зоопарк, жінка та рояль. Але воно не сподобалося ні архітектору, ні художникам. Тому більшу частину мозаїки вирішили терміново переробити. І, авжеж, цим займався головний архітектор проєкту — Вадим Васильєв, який зворушливо ставився до своєї першої великої роботи.

Саме жінка з роялем, що залишилася ще від оригінальної роботи київської художниці, і надихнула Дмитра на створення унікальної ілюстрації для постера.

Айкос Кінопостер

Кінопостер «Як в Одесі»

Для ілюстрації автор узяв за основу ідею барельєфа з будівлі Одеського театру музкомедії. Скульптуру музи на площі та барельєфи на стінах театру створив у 1971 році український скульптор Олександр Князик. Він, до речі, досі живе в Одесі.

Танок дівчат-вакханок — це символ свята та народних гулянь на площі, які за до театральних часів були дуже популярні. Скульптор колись закарбував цю частинку пам’яті на барельєфі і надихнув своєю ідеєю Дмитра.

Будівля театру до того ж — «дім» Одеського кінофестивалю, адже саме там знаходиться фестивальний палац ОМКФ.

Айкос Кінопостер

Кінопостер «Як в Ужгороді»

Ілюстрацію до цього постера Дмитро створив, надихнувшись ідеєю одного з унікальних вітражів колишнього кінотеатру «Комсомолець» в Ужгороді. Вітражі збереглися і дотепер, але зараз у будівлі знаходиться Студентський центр дозвілля «Ювентус». Побачити їх можна на другому поверсі центру.

Ескізи для вітражів намалював художник Іван Ілько. Встановили їх у кінотеатрі в 1984 році. Це рідкісна пам’ятка того часу, адже на вітражах взагалі немає символів СРСР.

Вітраж, ідеєю якого надихався ілюстратор, називається «Музика».

Айкос Кінопостер

Кінопостер «Як у Маріуполі»

Колись у Маріуполі був кінотеатр ім. Т. Г. Шевченко. У 1965 році на ньому виклали велике мозаїчне панно із зображенням Кобзаря та персонажів його творів. Зараз кінотеатр зруйновано. Можливо, стіна з мозаїкою вціліла, але поки точно про це невідомо.

Мозаїку на 54 кв.м створили українські митці — відомий монументаліст Віктор Арнаутов та художники-початківці Яків Райзін, Олександр Кечеджі і Микола Тихонов.

Тарас Григорович і його герої надихнули Дмитра на створення ілюстрації, щоб зберегти пам’ять про панно на постері.

Зображення на постерах не схожі на оригінальні твори — це не копії. Але добре передають ідеї творів українських митців-монументалістів того періоду.

Кінопостери були виставлені в Будинку Кіно упродовж кінофестивалю. А після завершення ОМКФ колекція переїде до нашого коворкінгу на Хрещатику.

Айкос Кінопостер

Стікери, пазли та принти з кіноілюстраціями

Фрагменти яскравих та пам’ятних ілюстрації, які для колекції кінопостерів створив Дмитро ми перенесли на стікери, принти для девайсів та навіть зробили пазл «Як у Маріуполі».

Айкос Кінопостер

За бажанням додати принт на девайс можна в наших спейсах у Києві, Львові, Чернівцях, Одесі та Дніпрі. 

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв’язку згідно із ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.