Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Квіт 18, 2024

Як використовувати IQOS ILUMA. Гайд для курців, що переходять на IQOS

Якщо читаєш цю статтю, ймовірно, ти нещодавно перейшов із сигарет на систему нагрівання тютюну IQOS ILUMA. Понад 20,8 млн дорослих курців перестали палити тютюн і почали нагрівати його за допомогою IQOS.* 
*Фінансові звіти або оцінки PMI, панелі користувачів IQOS та дослідження ринку PMI. Станом на лютий 2024. Користувачі IQOS, які повністю відмовились від сигарет і для яких стіки для нагрівання PMI складають щонайменше 70% споживання тютюну для нагрівання за останні 7 днів.

Айкос не тільки зберігає звичний курцям ритуал і аромат справжнього тютюну, а й робить процес використання зручнішим, чистішим та комфортнішим для оточуючих. При використанні Айкос зовсім немає вогню, запаху сигаретного диму, попелу і бруду, а отже немає ризику випадково обпалити оточуючих, домашніх тварин, одяг і меблі навколо себе. 

Також, з липня 2024 року сигарети з капсулами та ароматизовані сигарети остаточно зникнуть із продажу в Україні. Ця заборона не розповсюджується на ароматизовані стіки для систем нагрівання тютюну — вони і далі продаватимуться. Тож, IQOS ILUMA може стати повноцінною заміною.

Дізнатися більше: 10 фактів про новий закон щодо IQOS, стіків, електронних сигарет, сигарет із капсулами та інших продуктів із нікотином.

У статті детально розібралися, чого слід очікувати повнолітнім курцям, що перейшли від куріння сигарет до використання систем нагрівання тютюну від використання Айкос Ілюма.

Як працює IQOS ILUMA

IQOS ILUMA — це бездимна електронна альтернатива курінню, нове покоління девайсів IQOS. Системи нагрівання тютюну Айкос Ілюма працюють за технологією індукційного нагріву SMARTCORE INDUCTION. Айкос Ілюма нагріває, а не спалює тютюн, утворюючи при цьому аерозоль зі смаком справжнього тютюну. IQOS ILUMA виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.*
Важливо: Це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS ILUMA не виключає всіх ризиків.
*«На 95% менше» означає середнє зниження рівнів 9 хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин. Дивись Важливу інформацію.

У девайсах Айкос Ілюма, на відміну від Айкос попередніх поколінь, немає вбудованого нагрівального леза. Замість цього нагрівальний елемент перенесений прямо у стіки TEREA, створені спеціально для IQOS ILUMA. Всередині кожного стіка є металева смужка з нержавіючої сталі: під час використання Айкос Ілюма генерує електромагнітне поле, що нагріває цю пластину, а вона — розігріває тютюн до випаровування аерозолю.

Хоча ззовні стіки Тереа віддалено нагадують вкорочені сигарети, вони з останніми мають мало спільного. Всередині стіків — натуральний тютюн тих самих сортів, що й у сигаретах, але ретельно відібраний (лише листова м’якоть, без прожилок і стебел) та оброблений за особливою технологією. Перед використанням тютюн в стіках подрібнюють, спресовують і злегка зволожують гліцерином, щоб при нагріванні з нього легко випаровувався аерозоль. 

Стік TEREA з обох боків закритий фільтрами-заглушками. Завдяки такій конструкції, тютюн не контактує з девайсом і не забруднює його. 

Стіки для нагрівання тютюну не призначені для того, щоб їх підпалювати або курити, як звичайні сигарети. Так само й IQOS не призначений для того, щоб вставляти в нього сигарети. 

Серія пристроїв IQOS ILUMA включає 3 моделі: IQOS ILUMA PRIME, IQOS ILUMA і IQOS ILUMA ONE. Девайси Айкос Ілюма Прайм та Айкос Ілюма складаються з двох компонентів: мініатюрного тримача з алюмінію, у який вставляється стік, і зарядного пристрою, у якому заряджається тримач. Айкос Ілюма Ван — це монолітний пристрій, без поділу на тримач і зарядний пристрій. 

Чого очікувати від першого використання IQOS ILUMA в порівнянні з сигаретами

IQOS ILUMA зберігає ритуал, до якого звикли курці сигарет. Мініатюрний тримач Айкос Ілюма зручно тримати пальцями, а одного стіка вистачає на 6 хвилин (або 14 затяжок). Приблизно ж на стільки вистачає і однієї сигарети. Попри це, відчуття і смак під час використання Айкос Ілюма будуть відрізнятися від тих, до яких ти звик із сигаретами.

Найперша та найважливіша порада: щоб відчути цю різницю та розпробувати девайс в повній мірі, спробуй не чергувати IQOS і сигарети хоча б тиждень. Знадобиться трохи часу, щоб звикнути до нової технології, процесу використання і смаку.

 1. Для використання Айкос Ілюма тобі не знадобиться запальничка, бо підпалювати нічого не потрібно. Просто вставляєш стік у тримач, чекаєш приблизно 20 секунд, поки він нагріє тютюн, і можна затягуватися.
 2. Смак буде відрізнятися від сигаретного. Коли ти куриш сигарету, то насамперед відчуваєш смак диму, попелу, горілого паперу і тютюну. Айкос Ілюма не підпалює тютюн, а нагріває його, завдяки чому утворюється аерозоль з чистим і насиченим тютюновим ароматом. На початку у курців іноді буває враження, що з Айкос вони “не накурюються”. Насправді, у стіках такий самий тютюн з приблизно тим же вмістом нікотину, як у сигаретах. Дослідження* показали, що задоволеність насиченістю і смаком від IQOS ILUMA, порівнювана із задоволеністю від сигарет.
  *На підставі даних клінічних досліджень, хімічного складу аерозолю і відгуків про рівень задоволеності серед 600 дорослих споживачів у Японії, 2022 рік.
 3. Від Айкос Ілюма не буде запаху сигаретного диму, адже при його використанні відсутній процес горіння.
 4. Затяжка з Айкос Ілюма дещо відрізняється від сигаретної. Айкос слід тягнути трохи легше, ніж сигарету. А між затяжками потрібно робити невеликі паузи у 4–5 секунд, щоб тютюн у стіку встигав прогріватися.
 5. Айкос Ілюма можна використовувати вдома або в авто. Тут відсутній вогонь і горіння, а отже немає попелу та ризику щось пропалити чи забруднити. Оскільки від IQOS ILUMA менше запаху ніж від сигарет, він, ймовірно, менше заважатиме людям навколо.*
  *85% з 674 повнолітніх споживачів (учасники опитування) в Японії та Італії погоджуються з цим твердженням, 2020-2021.
 6. Після кожних 20 використань (пачки стіків) Айкос Ілюма потрібно заряджати. Це може бути дещо незвичним після сигарет, але нічого складного. Для зручності можна залишати девайс на зарядці на ніч разом зі смартфоном.

Інструкція з використання IQOS ILUMA

Девайс та стіки під рукою? Переходимо до використання.

 1. Вмикаємо. Спочатку затисни кнопку на зарядному пристрої на кілька секунд. Якщо пристрій заряджений, індикатори мають засвітитися. Якщо індикатори не засвітилися, постав девайс на зарядку. Після цього дістань тримач із зарядного пристрою або відсунь кришечку-засувку, якщо в тебе Айкос Ілюма Ван. 2. Вставляємо стік. Важливо, щоб це був саме стік TEREA. Девайс розпізнає стіки, тому з іншими стіками (HEETS, Fiit, BLENDS, Нео тощо) він просто не почне нагрівання. Вставляємо стік у тримач до лінії на фільтрі, написом TEREA догори. 3. Починаємо нагрівання. Якщо в тебе Айкос Ілюма чи Айкос Ілюма Прайм, що мають функцію автозапуску, нагрівання розпочнеться автоматично — натискати кнопку не потрібно. Якщо автозапуск не спрацював або ти вимкнув цю функцію в застосунку IQOS App, сеанс можна запустити натисканням кнопки на тримачі.
  Айкос Ілюма Ван не має функції автозапуску, тому потрібно затиснути кнопку на кілька секунд, щоб розпочати. 4. Починаємо використання. Коли девайс завібрує, індикатори не будуть блимати, а світитимуться рівно — можеш починати користуватися Айкос. Одного стіка вистачає на 14 затяжок або 6 хвилин використання, залежно від того, що настане швидше. Щоб смак залишався насиченим протягом усього сеансу, а аерозолю було достатньо, потрібно робити плавні затяжки, з невеликими паузами між ними (у 4-5 секунд). 5. Закінчуємо сеанс. За 30 секунд або 2 затяжки до кінця сеансу тримач завібрує і почне блимати. Коли індикатори згаснуть, просто дістань стік, потягнувши його вгору. Натискати кнопку не потрібно. До речі, якщо захочеш закінчити сеанс раніше, вийми стік і девайс автоматично зупинить нагрівання.Більше про те, як користуватися девайсами IQOS ILUMA, зможеш дізнатися з покрокових інструкцій:

Як користуватися IQOS ILUMA PRIME?

Як використовувати IQOS ILUMA?

Як користуватися IQOS ILUMA ONE?

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв’язку згідно із ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.