Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лип 12, 2023

Як розібрати IQOS та чому не варто цього робити


Одразу до найважливішого:

Якщо твій девайс зламався і ти шукаєш, як замінити його на новий за гарантією переходь одразу в Діагностику несправностей.

Тут ти зможеш онлайн замовити новий пристрій на заміну за гарантією з безкоштовною кур’єрською доставкою або доставкою Новою Поштою. Без дзвінків у службу підтримки чи особистих візитів у магазин.

Найперше і найважливіше, розбирати IQOS — погана ідея. Розказуємо, які частини в Айкос можна знімати, «розбирати» без шкоди для пристрою та самого себе, а які краще не чіпати.

Що знаходиться всередині тримача IQOS?

Тримач — це найважливіше у Айкосі, та частина пристрою, куди вставляється стік. Саме тримач і нагріває тютюн. До складу тримача IQOS входять:

 • Нагрівальне лезо
  Тонка керамічна пластина з контактами із золота та платини. Коли ти вставляєш стік у тримач, лезо пронизує стік та нагріває зсередини. У пристроїв Айкос Ілюма нагрівального леза не має, адже нагрівальний елемент вбудований в середину стіків Тереа.
 • Материнська плата
  Це смарт-електроніка, що контролює температуру нагрівання тютюну з точністю до 0,5 - 1°C. Тому тютюн у IQOS нагрівається не більше ніж до 350°C. Цього достатньо, щоб аерозоль почав випаровуватися, але тютюн не загорався.
 • Батарея
  Половину тримача займає компактний акумулятор, від якого лезо отримує енергію для нагрівання. Батарея тримача IQOS ILUMA PRIME, IQOS ILUMA та IQOS ORIGINALS DUO розрахована на 2 стіки поспіль без підзарядки.
 • Контакти для зарядки
  Тримач підзаряджається від зарядного пристрою через контакти, розташовані на нижній частині.
 • Кнопка зі світловими індикаторами
  Також на корпусі тримача є кнопка, яка відповідає практично за все. Натиснувши на неї, можна перевірити заряд, увімкнути чи вимкнути тримач.
 • Нагрівальна камера
  Простір навколо нагрівального елементу, куди власне й вставляється стік (або щіточка для чистки), називається нагрівальною камерою.
 • Ковпачок
  Зйомний елемент на тримачі (якщо це девайс, де є окремо тримач і зарядний пристрій), або на девайсі (якщо це монодевайс, як наприклад IQOS ORIGINALS ONE), що захищає нагрівальну камеру та лезо від сторонніх предметів. Ковпачки для IQOS ORIGINALS DUO можна навіть придбати окремо та змінювати на інші кольори, якщо захочеш. Зверни увагу, що тримач IQOS моделей ILUMA PRIME та ILUMA мають суцільний корпус.
З чого складається IQOS

Що у тримачі IQOS можна розібрати?

Єдине, що можна «розібрати» в тримачі Айкос Оріджиналз Дуо — це зняти ковпачок. Більше того, це необхідно робити регулярно, щонайменше через кожні 20 використань, коли будеш чистити IQOS.

Окрім цього ковпачок потрібно припіднімати щоразу, як закінчився сеанс для того, щоб легко та правильно вийняти стік. Те ж саме стосується і монодевайсу IQOS ORIGINALS ONE.

У пристроїв Айкос Ілюма Прайм і Айкос Ілюма тримач виконаний в новому дизайні. Він має суцільний корпус з алюмінію. Єдиний змінний елемент — це кільце на верхній частині тримача. Його можна зняти і замінити на інше. Це можна зробити за допомогою спеціального ключика або трохи натиснути на кільце рукою і прокрутити його проти годинникової стрілки. Айкос Ілюма Ван також має суцільний корпус. Тепер щоб вийняти стік, не потрібно нічого припіднімати або прокручувати.

Всі інші елементи тримача не призначені для того, щоб їх знімали, розбирали чи модифікували іншим чином. Інакше ризикуєш пошкодити електроніку та нагрівальне лезо.

Що знаходиться всередині зарядного пристрою IQOS?

Зарядний пристрій — це, по суті, спеціальний павербенк для тримача Айкос, де той підзаряджається для використання. Зарядний пристрій Айкосу побудований таким чином:

 • Камера для тримача
  Саме сюди вставляється тримач для підзарядки. Невеликий лайфхак: якщо не використовуєш тримач, зберігай його в зарядному пристрої. Так він завжди буде готовим до використання.
 • Контакти зарядки тримача
  Якщо відкриєш бічну дверку та зазирнеш всередину зарядного пристрою, на дні камери побачиш металеві зарядні контакти. Саме через них заряджатиметься тримач. Неочевидний лайфхак: зніми бокову панельку, під нею на нижній частині дверки побачиш квадратний отвір. Крізь нього за допомогою ватної палички можна почистити зарядні контакти всередині девайсу. Щоб знайти контакти зарядного пристрою у Айкос Ілюма Прайм, просто відкрий кейс і вийми тримач.
 • Материнська плата
  Це “мозок” пристрою, що контролює усю роботу та зарядку девайсу.
 • Батарея
  Пам’ятаєш, зарядний пристрій Айкос — це ніби павербанк. Тож батарея у ньому значно потужніша, ніж у тримача. Повного заряду вистачає як мінімум на 20 використань, тобто на пачку стіків.
З чого складається IQOS

Що можна розібрати в зарядному пристрої IQOS?

Єдиний зйомний елемент на зарядному пристрої IQOS ORIGINALS DUO та IQOS ILUMA — це бокова панелька, а IQOS ILUMA PRIME — кришка-накладка. Вони кріпляться на магнітах та легко знімаються. Щоб зняти бокову панельку, достатньо трохи підчепити її з одного боку і все. Це зроблено для того, щоб за бажанням можна було одягнути аксесуари іншого кольору або матеріалу.

Пристрої мають цілісний, суцільний корпус. Єдині рухомі елементи зарядного пристрою — це дверцята (у моделей Дуо та Ілюма). Вони не знімаються, але відкриваються, щоб тримач можна було покласти на зарядку всередину зарядного пристрою.

Чи діє гарантія на IQOS після ремонту?

Ми постійно на цьому наголошуємо — ні, при будь-якій спробі розібрати Айкос, порушенні цілісності, гарантія не застосовується.

IQOS ніколи не пропонує користувачам ремонт несправної електроніки, тощо. Ми просто замінюємо несправний пристрій на новий за гарантією. Тож, якщо приватний “майстер” чи який-небудь сервісний центр пропонують тобі ремонт Айкос, май на увазі — такий “ремонт” анулює гарантію. Більше про гарантію на IQOS.

Як замінити Айкос за гарантією?

А ось що дійсно варто зробити, якщо здається, що Айкос зламався — звернутися в офіційний сервіс для гарантійної заміни. Зробити це досить просто:

 1. Пройти діагностику онлайн прямо тут, на сайті. Обираєш пристрій, його несправну частину (тримач або зарядний пристрій) та проблему, з якою зіткнувся. Далі дієш за покроковою інструкцією. Якщо поради не допомогли усунути несправність, зможеш одразу оформити заміну пристрою на новий за гарантією.
 2. Звернутись у фірмовий магазин IQOS Space або в найближчий магазин АЛЛО з пристроєм. Наші фахівці проведуть діагностику, і, якщо поломка гарантійна, — одразу видадуть нове комплектуюче. Знайти найближчий сервіс можна на інтерактивній мапі, обравши фільтр «Сервіси та заміни».
 3. Пройти діагностику у Viber-боті. Для цього потрібно зайти в розділ «Діагностика і гарантія» і слідувати інструкції в боті. Якщо це не допоможе, ти зможеш прямо там оформити гарантійну заміну з безкоштовною доставкою.
 4. Звернутись до кол-центру за номером 4767. Наші колеги допоможуть розібратися з проблемою та за потреби оформити заміну несправного пристрою на новий за гарантією.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.