Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Бер 11, 2024

Як перевірити чи стіки HEETS для IQOS оригінальні?

Одразу зазначимо, підробка стіків HEETS для IQOS – це рідкість. IQOS – технологічно складний гаджет, а стіки для нього вимагають складного виробничого процесу і обладнання, суттєво відмінного від того, що використовується при виробництві сигарет. Контрабанда стіків в Україну з-за кордону теж малопоширена, оскільки стіки в Україні і так дешевші, ніж у країнах ЄС.

Про що взагалі йдеться, коли говорять про оригінальність стіків для нагрівання тютюну? Оригінальними і легальними вважаються стіки, що:

 • виготовлені компанією, яка має права на торгову марку або дозвіл на виготовлення і продаж тютюнових стіків під цією торговою маркою;
 • продаються зі сплатою акцизного збору (підтверджується оригінальною акцизною маркою на пачці);
 • мають пачки, що містять інформацію про продукцію, медичні попередження тощо, оформлені відповідно до вимог країни, де стіки продаються;
 • легально ввезені до країни, якщо виробництво відбувається за кордоном.

Якщо стіки не відповідають хоча б одному з цих критеріїв, перед тобою може бути підробка. Також у продажі рідко, але все ж іноді можна зустріти, контрабандні стіки з Duty Free. Такі стіки можна впізнати по маркуванню DUTY FREE ONLY на фронтальній стороні пачки та по неправдоподібно низький ціні (без сплати відповідних податків). Ці стіки призначені виключно для продажу у відповідних дьюті фрі зонах. У загальний обіг вони можуть потрапити лише нелегально (або ж під маркуванням Дьюті фрі може ховатися підробка).

Як перевірити чи оригінальні стіки?

 1. Перевірити наявність акцизної марки

На кожній пачці має бути наклеєна паперова акцизна марка. Вона підтверджує сплату акцизного податку в повному обсязі та легальність імпорту. Тобі може зустрітися акцизна марка нового чи старого зразку, обидві правильні. Якщо стіки продаються у пачці без акцизної марки, це точно підробка або контрабанда.

Якщо маєш сумніви щодо оригінальності акцизної марки, придивися до неї уважно. Щоб акцизка була надрукована на щільному якісному папері, а текст на ній був чітким і не розмитим. На кожній акцизній марці має бути голограма і унікальний номер. Якщо побачиш, що номер з акцизки повторюється на декількох пачках, це підробка.

 1. Роздивитися пачку стіків

Що має насторожити тебе: неякісно надруковані та розмиті тексти, незвичні відтінки упаковок (білі пачки стіків Хітс і Фіт можуть віддавати жовтизною, або іншими відтінками, які відрізняються від кольору оригінальних пачок), дизайн відрізняється від звичного, наприклад від того, що наведений на сайті.

Що має бути на оригінальній пачці стіків HEETS?

Згідно із законодавством України на всіх тютюнових виробах має бути медичне попередження щодо впливу тютюнових виробів на здоров’я споживача. Це напис в чорній рамці, що друкується на передній та задній сторонах пачки. Текст має бути написаний українською мовою, без помилок та одруків, та займати 30% пачки.

На дні пачки надрукований штрих-код з цифрами, а також основна інформація про стіки (кількість стіків в пачці, вага тютюну, для яких пристроїв призначені). Відповідно до вимог законодавства України, на кожній пачці стіків також має бути зазначена максимальна роздрібна ціна і дата виробництва (у HEETS і Fiit вони надруковані на чорному тлі біля штрих-коду). Якщо на пачці немає хоча б одного з параметрів, це означає, що стіки неоригінальні, або з дуже старої партії, виробленої до 2022 року (коли вказувати максимальну роздрібну ціну не було потрібно).

Збоку пачки має бути інформація про виробника і контакти служби підтримки.

Більше про те, що означають написи на пачках стіків HEETS.

 1. Порівняти ціну стіків

Якщо стіки значно дешевші, ніж зазвичай коштують у магазинах або на сайті, ймовірно, вони підроблені або нелегально ввезені в країну.

Переглянути актуальні ціни на усі стіки HEETS, Fiit, BLENDS.

 1. Подивитися вміст пачки стіків

Всередині оригінальної пачки два відділення, по десять стіків у кожному. Стіки у відділеннях “загорнуті” у папір з тисненими фірмовими логотипами. Стіки в пачці щільно та акуратно складені, завжди фільтром догори. Якщо подивитися на сам стік, ззовні він вкритий чистою, білою паперовою обгорткою. На фільтрі стіка є рівна срібляста лінія і логотип з назвою стіків. Якщо стіки виглядають інакше, це може свідчити про підробку або про виробничу помилку.

Чому не варто використовувати підроблені або контрабандні стіки?

 1. Сумнівна якість інгредієнтів та виробництва. Невідомо з якої сировини та у яких підпільних цехах вироблялися такі стіки. Очевидно, що вони не проходили контроль якості та тестування на відповідність внутрішнім стандартам. Використання таких стіків може нашкодити як користувачу, так і девайсу.
 2. Недотримання умов зберігання. Виготовлення, зберігання і транспортування таких стіків здійснюються без контролю за дотриманням правил. Це може впливати на смак, аромат, вигляд і якість стіків.
 3. Несплата податків. З підроблених та контрабандних стіків не сплачуються податки. Тож, через тютюнову контрабанду бюджет України недоотримує мільйони гривень, що зараз як ніколи потрібні країні.

Що робити, якщо тобі здається, що твої стіки HEETS або Fiit неоригінальні або мають очевидні дефекти?

Не використовуй стіки, якщо тобі здається, що вони неоригінальні або браковані. Якщо виявиш такі стіки, звернися, будь ласка, до служби підтримки IQOS за номером 4767. Будемо вдячні, якщо поділишся з нами інформацією про подібні випадки.

Будь-яка додаткова інформація стане в нагоді – адреса і назва магазину, де були куплені стіки; ціна; чек, якщо зберігся, це допоможе; фото/відео пачки; можливо, навіть попросимо тебе відправити нам пачку (звісно, доставка за наш рахунок).

Щоб точно бути впевненим у якості та оригінальності стіків для Айкос, радимо купувати їх в офіційних магазинах IQOS – онлайн на сайті iqos.ua з доставкою Новою Поштою або кур’єрською доставкою, або ж у фірмових магазинах IQOS Space. Міста, в яких є Айкос Спейси та їхні адреси можна переглянути на нашій мапі. Просто вибирай своє місто та фільтр IQOS Space.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.