Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Вер 13, 2024

З’явився акциз на нікотинові паучі: розповідаємо у деталях

З 1 вересня 2024 року нікотинові паучі стають підакцизним продуктом. До цього нікотинові подушечки (або як часто кажуть користувачі — безтютюновий снюс) продавалися без акцизних марок, адже у законодавстві не було передбачено підакцизної категорії для них.

До 1 жовтня 2024 року у продажі можуть одночасно зустрічатися паучі з акцизними марками та без. Все ОК, це законно і не контрабанда. Протягом перехідного періоду в 1 місяць ще дозволено продаж продукції зі старих запасів без акцизу. Після 1 жовтня у продажі мають залишитися тільки нікотинові подушечки з акцизними марками.

Марка акцизного податку — це спеціальний знак на упаковці, що підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України відповідних виробів. Реквізити, які наносяться на акцизні марки також визначені законодавством. На таких марках для нікотинових паучів повинні бути вказані унікальний номер, квартал і рік випуску марки та позначення одного з двох видів марок: «ТВ ІНШІ» — для вироблених в Україні або «ТІ ІНШІ» — для імпортованих.

На банках паучів акцизні марки будуть розміщуватися збоку — між кришкою та основною частиною банки, щоб під час її відкривання марка розривалася.

Що таке акциз і на що він впливає

Акциз, або акцизний податок — це непрямий податок на споживання деяких видів продуктів, визначених законодавством як підакцизних. Непрямі податки включаються у вартість товару і сплачуються споживачами, але перераховуються в бюджет країни бізнесом. Зокрема, акциз на тютюнові вироби в Україні перераховується виробниками або імпортерами цих підакцизних товарів наперед при купівлі марок. 

По суті це додаткова плата за ввезення та реалізацію на території України певних товарів із високою маржинальністю або через їх шкідливість для здоров’я: тютюнові вироби, рідини для електронних сигарет, алкоголь, нафтопродукти, автомобілі та електроенергія.

Розмір акцизу залежить від типу продукту і встановлюється Податковим кодексом України. Акцизний податок може розраховуватися у відсотках від вартості товару (адвалорні ставки), або як фіксована сума на одиницю товару (специфічні ставки), або як змішаний — поєднання адвалорних та специфічних ставок одночасно. В Україні ставки акцизного податку на тютюнові вироби з 2018 року зростають щорічно мінімум на 20%, тому їх розмір прямо впливає на кінцеву ціну продукту, яку ми бачимо в магазинах.

Акциз включається у вартість всіх продуктів для курців: тютюн для самокруток, люльки, кальяну, рідини для електронних сигарет, сигарети, сигари та сигарили, стіки для систем нагрівання тютюну, нюхальний тютюн, нікотинові паучі та інші.

Більше про те,чому стіки дорожчають.

Чи зміниться ціна на нікотинові паучі, після введення акцизу на них

Так, ймовірно, ціна на нікотинові подушечки буде поступово зростати через введення акцизного податку. Але загалом це залежатиме від цінової політики конкретних виробників / імпортерів і магазинів.

Навіщо ввели акциз на нікотинові паучі

Це загальна світова практика — вводити акцизний податок на поширені продукти для курців. По мірі того, як з’являються та набувають поширення нові вироби для курців та споживачів нікотиновмісної продукції, перелік доповнюється та оновлюється. Тож тепер до державного бюджету надходять кошти і від нікотинових паучів.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв’язку згідно із ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.