Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Жовт 5, 2023

З якого віку можна купити IQOS, стіки, сигарети, електронні сигарети, одноразки та інші продукти для курців?

З якого віку в Україні можна палити та взагалі купувати товари для курців? Чи відрізняються вік, з якого можна купити одноразки, електронні сигарети, вейпи, Айкос і стіки, сигарети, самокрутки, кальяни, нікотинові подушечки, снюс, тощо?

Якщо коротко: палити або придбати продукти для курців (сигарети, пристрої для нагрівання тютюну, одноразки, вейпи, тощо) в Україні можна тільки повнолітнім, тобто тим, кому виповнилося 18. Це стосується будь-яких місць покупки (супермаркетів, вейпшопів, кіосків, заправок), в тому числі інтернет-магазинів. 

Системи нагрівання тютюну: чи продадуть IQOS неповнолітньому? Чи можна купити Айкос онлайн, якщо немає 18?

Ні. Продукція від IQOS (девайси, стіки та поди, сервіси та аксесуари) призначена лише для використання повнолітніми курцями, споживачами IQOS або інших продуктів з нікотином. Купити систему нагрівання тютюну чи електронну сигарету від IQOS, стіки, поди, аксесуари, скористатися сервісами IQOS можуть тільки повнолітні, незалежно від місця покупки (фірмові магазини IQOS Space, магазини-партнери, інтернет-магазин чи бот у Viber/Telegram).

Навіть вхід у будь-який брендовий магазин IQOS дозволено лише з 18 років. Якщо тобі пощастило виглядати молодше, наші експерти запитають про документи, що підтверджують вік: паспорт, закордоний паспорт, права або додаток Дію. Зверни увагу, це також стосується і батьків з неповнолітніми дітьми. Тож якщо плануєш сімейний шопінг, будь ласка, зауваж, що ми не зможемо запросити вас у магазин разом з дітьми.

Чи можна отримати IQOS на пошті без паспорта, якщо я робив замовлення онлайн?

Ні. Якщо ти замовляв Айкос в інтернет-магазині та обрав доставку кур’єром або Новою поштою, підготуй документи для отримання посилки. Тут також підійдуть паспорт, закордоний паспорт, права або додаток Дія. Тільки після перевірки особи та віку кур’єр або співробітник відділення зможуть віддати твоє замовлення.

Сигарети і тютюн для самокруток: з якого віку можна купити та палити?

Так само з 18. За Законом України 1019-IX продаж будь-яких тютюнових виробів та пристроїв для їх споживання (сигарет, систем нагрівання тютюну, одноразок, вейпів, е-сигарет, подів та рідин тощо) дозволяється лише повнолітнім. 

В разі порушення продавця можуть оштрафувати на суму від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А в разі повторного порушення протягом року штраф складатиме від 800 до 1400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу.

Електронні сигарети: чи продадуть вейп, поди або одноразки, якщо немає 18? 

Продаж е-сигарет, под-систем, вейпів, одноразок, змінних подів (картриджів) та рідин з нікотином регулюється так само, як і продаж сигарет. Тобто – купувати такі вироби можуть лише повнолітні.

Електронні сигарети без нікотину: чи можна купити поди, одноразки, рідини без нікотину, якщо немає 18 років?

На поди, одноразки (нульовки, вітамінні одноразки), рідини для е-сигарет без нікотину діють такі ж правила, як і щодо інших продуктів для курців – купити їх можна лише з 18 років. Неповнолітні не можуть використовувати електронні сигарети навіть з безнікотиновими рідинами.

Тютюн для кальянів, ваговий тютюн, тютюн для люльки: з якого віку можна купити?

Курити кальян та тютюн у будь-якому іншому вигляді можна лише повнолітнім, тобто з 18 років. 

Насвай: чи можна його придбати в Україні і з якого віку?

В Україні, незалежно від віку покупця, заборонено виробництво, продаж насваю та інших видів тютюну для перорального вживання.

Нікотинові подушечки (паучі) та снюс: чи можна купити, якщо немає 18 років?

В українському законодавстві немає чіткого регулювання щодо продажу нікотинових подушечок (паучів). Проте, в магазинах, скоріш за все, все одно попросять документи та продадуть паучі лише повнолітньому.

Продаж снюсу раніше був дозволений також з 18 років, але з 11 липня 2023 року снюс в Україні заборонений взагалі. 

З якого віку можна палити сигарети, купувати електронні сигарети, вейп, одноразки, IQOS і стіки в інших країнах?

У кожній країні діють свої закони і правила щодо умов та віку, з якого дозволений продаж тютюнових виробів, систем нагрівання тютюну і стіків, електронних сигарет і одноразок. Перед поїздкою краще перевірити, як умови ввозу так і умови продажу товарів для курців у конкретній країні, куди плануєш їхати.

В більшості країн Європи продукти для курців (сигарети, IQOS та інші пристрої для нагрівання тютюну, стіки, поди, одноразки, вейпи тощо) можна купити лише з вісімнадцятирічного віку за наявності документів, що підтверджують повноліття.

В деяких країнах, наприклад, у Німеччині поширені автомати з продажу сигарет і стіків. Тут для покупки тобі знадобиться саме місцевий документ, що підтверджує вік: паспорт або водійські права.

У США віком повноліття вважається 21 рік. Тому алкоголь та продукти для курців продаються лише з 21 року*. В Канаді віковий поріг на продаж та використання тютюнових виробів варіюється в залежності від провінції: від 18 до 21 року. В Японії купувати Айкос, стіки, сигарети та інші тютюнові вироби дозволяється з 20 років***.

А у Новій Зеландії в 2022 році ухвалили закон щодо довічної заборони на продаж тютюну всім, хто народився після 1 січня 2009 року****.
*За даними сайту fda.gov **За даними сайту canada.ca ***За даними сайту tobaccocontrollaws.org ****За даними сайту dw.com

Більше про правила провозу IQOS, е-сигарет, одноразок, стіків та подів за кордон:

Гайд мандрівника: правила провозу IQOS і стіків через кордон, в яких країнах заборонений і дозволений IQOS

Чи можна провозити електронні сигарети через кордон? Правила провозу у різні країни.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.