Розбираємо дослідження про IQOS та відповідаємо на 10 поширених запитань про те, чи несе використання Айкос ризики для здоров’я та як впливає на організм людини в порівнянні з курінням сигарет. Тобі також може бути цікаво: Електронні сигарети: шкідливіші чи менш шкідливі за звичайні сигарети?
Що таке система нагрівання тютюну, як працює та чим відрізняється від сигарет?
Система нагрівання тютюну — це електронний гаджет для курців, що нагріває тютюн, а не спалює (як це відбувається у сигареті). Такі девайси використовуються зі спеціальними стіками з тютюном, які не призначені для підпалювання. Більше про системи нагрівання тютюну.
Коли тютюновий стік вставляється в тримач, лезо входить у спресований тютюн і починає нагрівати його зсередини до температури приблизно в 2,5 рази нижчої за температуру горіння. Під час використання тютюн не горить і не тліє, тому користувач вдихає нікотиновий аерозоль та відчуває справжній смак тютюну без диму, попелу та інших продуктів горіння.
У той же час сигарета складається з тютюну, фільтру і паперової обгортки. Для того, щоб закурити сигарету, її потрібно підпалити. Під час куріння тютюн і папір згорають, утворюючи дим і попіл. Сигаретний дим містить більше 6000 різних сполук, принаймні 10% з яких вважають шкідливими для здоров'я. Серед них смоли, чадний газ (СО), аміак та важкі метали.
Сигарети мають смак диму. IQOS дає смак справжнього тютюну без диму. Смак сигарет — це насправді смак диму, що утворюється при згорянні тютюну. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, ви отримуєте смак справжнього тютюну та на 95% менше шкідливих хімічних речовин* порівняно з сигаретами.
Важливо: це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків.
* “На 95 % менше” означає середнє зниження рівнів 9 хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин. Дивись Важливу інформацією на IQOS.com.
1. Що таке смоли та чи виділяються вони при використанні IQOS?
Сигарети утворюють смоли — IQOS ні. Смоли — твердий залишок сигаретного диму, який утворюється після згорання сигарети. IQOS не виділяє смоли, оскільки він нагріває тютюн, а не спалює його. Він утворює аерозольний залишок, який принципово відрізняється від смол і містить значно нижчі рівні шкідливих хімічних речовин.* Повний перехід на IQOS менш шкідливий, ніж продовження паління.**
Важливо: відсутність смол не означає, що використання IQOS виключає усі ризики. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність.
*Зниження рівнів 9 шкідливих хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин.
**Виходячи з сукупності наявних доказів щодо IQOS порівняно з продовженням куріння. Дивись Важливу інформацію.
2. Що шкідливіше, IQOS чи курити сигарети?
У сигареті тютюн згорає при температурі до 800 ºС, виділяючи більше 6000 різних шкідливих хімічних сполук. IQOS не підпалює тютюн, а нагріває його, тому при використанні IQOS немає продуктів горіння.
Повний перехід на IQOS становить менший ризик для вашого здоров’я, ніж продовжувати курити.* IQOS виділяє на 95% менше шкідливих речовин порівняно з сигаретами.**
Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність.
*Виходячи з сукупності наявних доказів щодо IQOS порівняно з продовженням куріння.
**На “95% менше” означає середнє зниження рівнів 9 шкідливих хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин. Це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. Дивись Важливу інформацію.
Можна навіть провести невеликий експеримент самостійно. Для цього знадобляться два звичайних ватних диски. Якщо викурити сигарету, видихаючи дим на один зі спонжиків, та аерозоль від IQOS — на інший, одразу можна побачити різницю.
Спонжик після використання IQOS буде майже чистим, оскільки на ньому не будуть залишатися всі ті продукти горіння, які виділяються при курінні сигарет. Аерозоль IQOS, містить переважно воду та гліцерин, і тому залишає значно менше плям, ніж сигаретний дим, на всьому, з чим контактує — у тому числі на зубах. Це простий експеримент, який наглядово показує різницю між нагріванням та горінням тютюну.
Якщо хочеш побачити наочний експеримент про різницю між аерозолем IQOS та сигаретним димом, можеш переглянути:
3. Сигарети з низьким вмістом “смол” до 1 мг менш шкідливі за IQOS?
Сигарети з низьким вмістом "смол" до 1 мг, як і всі інші сигарети, шкодять здоров'ю людини.
Спалювання тютюну в будь-якій сигареті, включаючи сигарети з вмістом смол до 1 мг, призводить до утворення шкідливих хімічних речовин. IQOS виділяє в середньому на 95% нижчі рівні шкідливих хімічних речовин, порівняно з сигаретами.*
Важливо: Це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків.
*Зниження рівнів 9 шкідливих хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин. Дивись Важливу інформацію.
4. Чи можна використовувати IQOS з сигаретами замість стіків? Якщо вставити сигарету в IQOS — це буде менш шкідливо?
IQOS працює з тютюновими стіками. Усередині стіків для IQOS знаходиться такий самий тютюн, що і в сигаретах, але ретельно подрібнений, спресований та зволожений гліцерином. Більше про склад Heets: з чого зроблені стіки для IQOS.
Візуально стіки нагадують вкорочені сигарети, але вони не призначені для того, щоб їх підпалювали і курили. IQOS теж технологічно не призначений для куріння сигарет, оскільки ним неможливо їх підпалити. У висушеному тютюні сигарети недостатньо вологи для випаровування аерозолю, а сам тютюн оброблений за іншою технологією. Тому якщо ти вставиш сигарету в IQOS, то горіння не буде, і ти не зможеш отримати бажаний ефект від її використання (а ще можеш зламати девайс). Більше про те, чи можна курити стіки від IQOS.
5. Стіки для IQOS, як і сигарети, містять нікотин — вони однаково шкідливі?
Міф: нікотин — основна причина хвороб пов'язаних із курінням. Реальність: дим — основна причина хвороб, пов'язаних із курінням.
Нікотин викликає залежність, але основними причинами хвороб, пов'язаних з курінням, є інші хімічні речовини, що виділяються при згоранні сигарети.
Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, ви отримуєте смак і задоволеність від тютюну та на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.*
Важливо: Це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків.
*"На 95% менше" означає середнє зниження рівнів 9 шкідливих хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин. Дивись Важливу інформацію.
6. Чи залишається жовтий наліт на зубах після використання IQOS?
Куріння сигарет вважається одним з найсуттєвіших факторів, що погіршує стан зубів і ротової порожнини. Під впливом високої температури диму, смол і інших продуктів горіння, що містяться у сигаретному димі, зубна емаль темнішає та втрачає цілісність. При цьому утворюється так званий стійкий «наліт курця». Також гарячий сигаретний дим обпалює і пересушує слизову оболонку ротової порожнини.
Куріння підвищує ризик розвитку гінгівіту, пародонтозу та інших хвороб ясен. Під впливом шкідливих речовин, що містяться в сигаретному димі, тканини ясен стають більш вразливими і схильними до пошкоджень. Найкраще для здоров'я зубів, ясен і ротової порожнини — це відмовитися від вживання нікотину у будь-якій формі. Але ті курці, які не планують кидати палити, часто розглядають перехід на менш шкідливу альтернативу сигаретам — наприклад, IQOS. Адже, повний перехід на IQOS менш шкідливий, ніж продовжувати курити.*
Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків. Аерозоль містить нікотин, що викликає залежність.
*Виходячи з сукупності наявних доказів щодо IQOS порівняно з продовженням куріння. Дивись Важливу інформацію.
Як же впливає на зуби і ротову порожнину перехід на IQOS? IQOS залишає значно менше слідів на зубах*, ніж сигарети.
Важливо: Якщо зуби вже мають наліт, перехід на IQOS не відновить колір.
* Неклінічне лабораторне дослідження, проведене у Швейцарії на зубах людини та найпоширеніших матеріалах зубних пломб. На відміну від реальних умов, на зуби не впливали інші барвники, що могло б вплинути на результати.
Більше про те, як IQOS впливає на зуби та у чому відмінність від сигарет.
7. Чи є пасивне куріння при використанні IQOS?
Можливо, ти чув про поняття “пасивне куріння”? Навіть ті, хто не курять сигарети, можуть отримати шкоду від них. Дим, який виділяється при курінні сигарети, небезпечний для оточуючих.
При курінні сигарет, люди навколо також вдихають дим, при використанні IQOS — ні. IQOS не виділяє дим і не призводить до пасивного куріння. Він виділяє тютюновий аерозоль, що містить значно менше шкідливих хімічних речовин*, тому має менший вплив на повітря і людей навколо у порівнянні з сигаретним димом.
Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків для вас і людей навколо.
*Зниження рівнів 9 шкідливих хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин. Дивись Важливу інформацію.
До речі, на відміну від сигарет IQOS можна використовувати у приміщенні. Сигаретний дим миттєво вбирається у волосся, руки та одяг. У закритому приміщенні цей запах залишається надовго та дуже складно вивітрюється. Сигарети погано впливають на повітря і людей навколо, IQOS — ні.* IQOS не виділяє дим і не призводить до пасивного куріння. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, він виділяє значно менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами ** для вас і людей навколо.
Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків для вас і людей навколо.
*Дослідження PMI, проведене відповідно до стандартів ISO з моделюванням в реальних сценаріях, що спирається на порогові межі якості повітря у приміщеннях з достатньою (згідно норм) вентиляцією.
**Зниження рівнів 9 шкідливих хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин. Дивись Важливу інформацію.
Зауваж, що 11 липня 2022 в Україні набули чинності деякі положення нового законодавства про охорону здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну, які обмежують використання систем нагрівання тютюну всередині приміщень підприємств, установ, організацій та у громадських місцях: Де в Україні дозволено, а де заборонено використовувати IQOS? Простими словами про новий закон.
8. Чи допомагає IQOS кинути палити сигарети?
IQOS — це бездимна альтернатива курінню сигарет, проте він не є допоміжним засобом, щоб кинути палити і відмовитися від використання будь-яких інших продуктів з нікотином. Адже аерозоль IQOS містить нікотин, що викликає залежність.
Якщо мається на увазі повна відмова від куріння традиційних сигарет шляхом заміни їх на електронні альтернативи, тоді, IQOS може допомогти з цим. В цьому сенсі системи нагрівання тютюну здатні виконувати роль повноцінної заміни сигаретам.
9. IQOS можна використовувати вагітним?
Ні, вагітним не можна курити звичайні сигарети, електронні альтернативи (IQOS, електронні сигарети та інші) або вживати нікотин в іншій формі (нікотинові подушечки, снюс, тощо). Не слід використовувати продукти, що містять нікотин, під час вагітності та у період годування груддю. Під час вагітності, годування груддю або в разі можливої вагітності варто припинити вживання продуктів, що містять тютюн або нікотин.
10. Чи є неприємний присмак та запах із роту після використання IQOS?
При курінні продукти горіння осідають у ротовій порожнині, через що курці можуть відчувати неприємний післясмак та запах із роту. Це запах сигаретного диму, а також бактерій, що розмножуються на слизовій оболонці ротової порожнини, пошкодженої гарячим димом.
Курці, що перейшли на IQOS, почуваються комфортніше з іншими людьми, ніж після викурювання сигарети. Після переходу на IQOS курці відзначають менше неприємних відчуттів і присмаку у роті, ніж після викуреної сигарети. При використанні IQOS немає попелу. На відміну від сигарет, IQOS не спалює тютюн, через що — не виділяє диму.
Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».