Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Жовт 4, 2023

Що краще: одноразка чи под. Тест, порівняння, плюси та мінуси

UPD: З 11 липня ароматизовані одноразки та поди заборонені законом, тому вони більше не продаються в Україні.

Одноразові електронні сигарети та поди (pod-системи) мають багато спільного. Тому часто, шукаючи заміну сигаретам, курці мають складнощі з тим, щоб визначитися, який з цих гаджетів підійде їм найкраще.

Склали короткий огляд одноразок і под-систем та навіть простий тест, що допоможе визначити, який пристрій обрати.

Одноразові електронні сигарети або «одноразки»

одноразки



Одноразова електронна сигарета або одноразка – електронна сигарета, батарея якої розрахована на один цикл використання і не підлягає повторному використанню або перезарядці. Коли одноразка закінчується, викидаєш її та береш нову.

Одноразові е-сигарети – прості та інтуїтивно зрозумілі девайси. На відміну від вейпів, деяких багаторазових електронних сигарет та систем нагрівання тютюну, девайси не мають кнопок, зарядних портів та індикаторів. Коли користувач затягується, пристрій активується. Як тільки припиняє – гаджет «засинає».

Більше про одноразки: Все про одноразки: що це, які бувають, як працюють, плюси та мінуси.

Плюси одноразок 

До переваг девайсу можна віднести:

  • Проста у використанні та інтуїтивно зрозуміла;
  • Не потрібно окремо купувати девайс;
  • Не потрібно перезаправляти і перезаряджати;
  • Великий вибір за смаками, об’ємом рідини та ємністю батареї.

Мінуси одноразок

  • Смак пари швидко втрачає насиченість;
  • Неможливо перевірити залишок рідини;
  • Неекологічні;
  • Немає гарантії на випадок несправності;
  • Не можна заправляти і використовувати повторно;
  • В Україні заборонено законом продавати ароматизовані одноразки (крім аромату тютюну), а також одноразки об’ємом більше 2 мл та із вмістом нікотину більше 2%.

Більше про екологічну переробку використаних одноразок: Куди здати одноразові електронні сигарети? Все про утилізацію одноразок.

В Україні IQOS не випускає власні одноразові електронні сигарети, але у деяких країнах є одноразки VEEV NOW, що продавалася в Україні під брендом VEEBA.

Якщо раніше ти використовував одноразки, можна спробувати IQOS ILUMA — це девайс з новою технологією та стіками з арома капсулами, що дає зовсім інший смак, ніж попередні покоління систем нагрівання тютюну, ближчий до електронних сигарет. Можеш взяти Ілюму на тест-драйв на 7 днів, щоб точно впевнитись, що вона тобі підходить.

Багаторазові електронні сигарети або под-системи

под-системи



Под-система (pod system) – це компактна електронна сигарета закритого типу. У мініатюрному корпусі «захований» потужний акумулятор, проте немає вбудованої ємності для заправки та атомайзера. Девайс використовують зі змінними картриджами – подами, наповненими рідиною (звідси і назва «под-система»).

На відміну від одноразок, більшість з яких досить схожа між собою, под-системи можуть суттєво відрізнятися в залежності від моделі та виробника. Деякі под-системи нагадують одноразки розміром, формою і безкнопочним управлінням, але при цьому їх можна перезаряджати і перезаправляти змінними картриджами. Інші ж, незважаючи на компактний розмір, мають цілий набір додаткових функцій. Наприклад, можуть підключатися до додатку по Bluetooth, відстежувати кількість використань, вібрувати з різною тональністю при затяжках, тощо.

Плюси под-систем

  • Прості у використанні;
  • Економні завдяки тому, що не потрібно щоразу доплачувати за акумулятор, як з одноразками;
  • Більш екологічні за одноразки, адже разом з використаним подом не викидаєш щоразу батарейку;
  • Гарантія від виробника із ремонтом або заміною на новий пристрій у випадку поломки;
  • Не потребує перезаправки;
  • Можна перевірити залишок рідини через прозоре віконце у картриджі;
  • Можуть мати додаткові функції, наприклад, підключення до додатку через Блютуз, віброзатяжки, тощо;
  • Великий вибір смаків та опцій за вмістом нікотину, включаючи безнікотинові поди.

Мінуси под-систем

  • Потрібно купувати девайс – це одноразова інвестиція, але без неї використовувати под-систему не вийде;
  • Пристрій необхідно підзаряджати, зазвичай, раз на день;
  • Можуть бути не такими простими у використанні як одноразки;
  • В Україні заборонено законом продавати ароматизовані поди (крім аромату тютюну), а також поди об’ємом більше 2 мл та із вмістом нікотину більше 2%.

У портфелі IQOS раніше була власна под-система (або міні-вейп) IQOS VEEV. Дізнатися більше: Міні-вейп IQOS VEEV: що це, як працює. У багатьох країнах у продажу є інша модель міні-вейпу — VEEV ONE, не представлена в Україні.

Якщо у тебе є VEEV, він ще на гарантії і з ним є проблеми, зможемо замінити його на інший доступний пристрій. Якщо ж гарантія вже закінчилася, зможемо апгрейднути VEEV на новий IQOS ILUMA по програмі Апгрейд.

Тест: одноразка або под-система. Що обрати?

Спробуй оцінити, що для тебе найважливіше в електронній сигареті. Можливо, смак, розмір, ємність батареї, зручність чи простота. Як це зробити? Швидко переглянь два стовпчики нижче та порахуй, де у тебе більше співпадінь – з блакитним чи рожевим.

Тест: одноразка або под-система



Якщо у тебе більше «блакитних» відповідей, ймовірно, тобі більше підійшли б одноразові електронні сигарети. Якщо ж, навпаки, виграли «рожеві», тобі скоріше сподобаються под-системи.

одноразка або под-система



Тобі також може бути цікаво:

Електронні сигарети: шкідливіші чи менш шкідливі за звичайні сигарети?

10 фактів про новий закон щодо IQOS, стіків, електронних сигарет, сигарет з капсулами та інших продуктів з нікотином

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.