Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лип 12, 2023

Палички для чистки IQOS: навіщо потрібні, склад, як користуватися, скільки коштують, де купити

Для того, щоб при використанні Айкос не виникало неприємного запаху, смак аерозолю залишався насиченим, а сам девайс слугував довше і краще, потрібно регулярно його чистити за допомогою спеціальних інструментів для чистки IQOS. Розповідаємо в деталях, навіщо потрібні палички для чистки, як та коли їх використовувати, з чого вони зроблені, де купити та інше.

cleaning sticksЩо таке палички для чистки Айкос та навіщо вони потрібні

Палички для чистки IQOS – це спеціальний аксесуар для якісної чистки пристроїв Айкос та ліл Солід. Палички використовують, щоб почистити:

 • Нагрівальний елемент (лезо у IQOS та голку у lil SOLID);
 • Стінки нагрівальної камери зсередини;
 • Ковпачок зсередини;
 • Контакти тримача та зарядного пристрою.

Регулярна чистка систем нагрівання тютюну за допомогою паличок запобігає появі неприємного запаху, гарантує чистий і насичений смак та забезпечує коректну роботу пристроїв.

Палички для чистки IQOS підходять для використання з будь-якими системами нагрівання тютюну від IQOS: IQOS ORIGINALS DUO, IQOS ORIGINALS ONE, lil SOLID 2.0. Також вони сумісні зі старішими моделями, вже знятими з виробництва: IQOS DUO, IQOS 3, IQOS 2.4+, IQOS Multi, lil SOLID 1.0 та навіть lil HYBRID (але останньому навряд чи вони знадобляться часто).

cleaning sticksЯк використовувати палички для чистки IQOS

 1. Перед тим як почати чистку переконайся, що твій пристрій охолонув після використання. Просто дай йому 30 секунд, щоб “відпочити”. 
 2. Після цього зніми ковпачок та витруси залишки тютюну з нагрівальної камери, перевернувши девайс догори та легенько постукавши по нижній частині корпуса.
 3. Скористайся двосторонньою щіточкою для чистки IQOS (для lil SOLID – своя щіточка). Щіточка йде в комплекті з девайсом, її не потрібно купувати окремо. Встав щіточку до самого дна та прокрути кілька разів в одну сторону. Якщо у тебе IQOS – не крути щіточку доки не відчуєш, що вона до кінця зайшла у нагрівальну камеру та торкається дна. Це важливо, щоб випадково не пошкодити лезо. Після чистки щіточкою витруси з пристрою залишки тютюну. 
 4. Тепер палички. Відкрий паличку, встав на всю глибину нагрівальної камери та легенько очисти стінки та дно, не застосовуючи силу. Тепер дуже обережно, на натискаючи, почисти паличкою нагрівальний елемент. Не тисни занадто сильно, щоб не пошкодити лезо та не погнути паличку.
 5. Також рекомендуємо хоча б час від часу чистити ковпачок IQOS за допомогою паличок. Як це зробити? Зніми ковпачок, постукай об поверхню, щоб витрусити з нього залишки тютюну. Протри внутрішню поверхню ковпачка паличкою.

cleaning sticksВ принципі, на цьому чистку можна закінчувати. Але якщо є потреба, можна також почистити контакти Айкос за допомогою паличок для чистки. Наприклад, якщо помітив, що іноді зарядний пристрій не одразу бачить чи не заряджає тримач. Можливо, на контактах зібрався пил чи часточки тютюну. 

Спершу почисти контакти знизу тримача. Легенько протри цей золотистий металевий обідочок паличкою для чистки та витри серветкою насухо. Щоб почистити контакти зарядного пристрою, спершу зніми магнітну бічну панельку. Під нею побачиш невеличке квадратне віконце. Просунь головку палички крізь нього та протри контакти зарядного пристрою зсередини.

Як часто слід використовувати палички для чистки IQOS

Найкраще – використовувати палички під час кожної чистки пристрою. А оптимальна регулярність чистки IQOS та lil SOLID – після кожних 20 використань, тобто після пачки стіків. Але можна й частіше, якщо відчуваєш потребу:

 • Якщо здається, що аерозоль Айкос гірчить чи смак стіків якось змінився;
 • Якщо аерозоль чи сам пристрій має неприємний запах;
 • Якщо стік не вставляється, туго вставляється чи не до кінця входить у пристрій;
 • Якщо зарядний пристрій не бачить тримач або не починає заряджати його одразу.

Чи можна використовувати звичайні ватні палички для чистки IQOS

Ми рекомендуємо користуватись оригінальними паличками для чистки від IQOS. Вони створені спеціально для чистки пристроїв для нагрівання тютюну IQOS і lil SOLID. Їхня конструкція дозволяє почистити девайс якнайкраще, не зашкодивши йому:

 • довжина палички розрахована таким чином, щоб її було зручно тримати, навіть коли вона занурена у тримач на всю його глибину;
 • ці палички тонші за звичайні ватні, щоб було простіше рухати ними всередині камери нагрівання та щоб випадково не пошкодити нагрівальне лезо;
 • ватні голівки мають видовжену форму, щоб очищати більшу площу поверхні нагрівальної камери;
 • ватні голівки щільно спресовані, щоб всередині нагрівальної камери не залишалися ворсинки;
 • ватна частина паличок злегка зволожена гліцериновим та спиртовим розчином, щоб краще відчищати застарілі забруднення та прибрати запах;
 • оптимальний рівень просочення ватного покриття, щоб чистка була якісною, але волога не потрапляла в електроніку.

Так-так, все продумано до дрібниць.

Розуміємо, що іноді пристрій потребує негайної чистки, але палички закінчилися, а можливості швидко придбати їх немає. В такому випадку користувачі іноді вдаються до використання звичайних ватних паличок. У цьому випадку радимо чистити ними дуже обережно. Ось декілька порад:

 1. Акуратно вставляй їх у девайс та не натискай на лезо. 
 2. Не змочуй палички водою чи спиртом, бо рідина може потрапити всередину та зіпсувати електроніку твого IQOS. 
 3. Перевір чи не залишилися в нагрівальній камері чи ковпачку ворсинки від вати. Можна пройтися щіточкою для видалення маленьких залишків або легенько продути ковпачок і тримач.

cleaning sticksХарактеристики паличок для чистки Айкос

Що: палички для чистки IQOS.
Кількість: 10 штук в упаковці.
Розміри: довжина 11 см x широта 7 см x висота 3 см.
Склад: вата (бавовна); паперова паличка (картон); клей; просочення (суміш гліцерину та спирту).
Країна виготовлення: Японія.
Термін зберігання: 12 місяців.

Палички для чистки одноразові. Не радимо намагатися їх мити та використати повторно. Також краще не викидати брудні палички у смітник, а зберігати їх та приносити у найближчий IQOS Space на переробку.

Більше про переробку старих пристроїв, зношених аксесуарів, використаних стіків та подів.

Ми оновили конструкцію паличок для чистки IQOS, щоб зменшити кількість пластикових відходів. Тепер у паличок паперова (з картону, щільного паперу) ніжка замість пластикової та менш вологі ватні голівки (щоб палички не розмокали).

Довжина палички, діаметр і розмір ватних голівок не змінилися. Через те, що ми замінили спиртове просочення на гліцеринове, тобі може здатися, що ватні голівки стали більш сухими. Все ОК, так і має бути, не потрібно самостійно змочувати їх спиртом або іншими рідинами.

Оновлення будови паличок не впливає на якість чистки твого IQOS, але зменшує кількість пластикових відходів.

Палички для чистки IQOS: де купити, ціна

Палички для чистки IQOS можна купити:

 • онлайн на iqos.ua з безкоштовною кур’єрською доставкою (для найбільших міст України) або доставкою Новою Поштою (для замовлень від 425 грн). Для замовлень меншою вартістю доставка буде платною: доставка Новою Поштою – за тарифами НП (зазвичай від 65 грн); експрес-доставка – 99 грн;
 • у фірмових магазинах IQOS Space;
 • в партнерських магазинах (магазини електроніки АЛЛО, мережі магазинів Сільпо, Фора, заправки Socar, OKKO, WOG, KLO, вейп шопи Табакерка, Фортуна тощо).

Ціна набору з 10 паличок для чистки – 49 грн. 

До речі, при покупці IQOS ORIGINALS DUO до базової комплектації ми додаємо 10 паличок для чистки.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.