Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Жовт 29, 2023

Чи можливо підібрати стіки схожі на сигарети? Порівняльна таблиця!

Плануєш перейти на IQOS, але сумніваєшся чи зможеш знайти серед стіків повноцінну заміну звичним сигаретам? Скористайся цією міні-інструкцією з підбору смаку стіків HEETS/TEREA/Fiit, щоб вони з найбільшою ймовірністю відповідали твоїм вподобанням та очікуванням від смаку.

Характеристики сигарет: вміст смол і нікотину, формат, капсули, тип фільтра

Міцність: вміст смол та нікотину

Однією з характеристик, за якими курці підбирають марку сигарет, може бути міцність. Вона суб’єктивно визначається кількістю смол та нікотину, які виділяються разом із димом під час куріння. Насичення нікотином та смак сигарети не пов’язані між собою. При згорянні курець яскраво відчуває смак диму — тобто смол, яких в сигареті майже в 10 разів більше, ніж нікотину. Чим вищий вміст смол, тим міцнішою буде відчуватись сигарета, а смак диму буде більш насиченим.

Кількість смол, що потрапить до диму при спалюванні сигарети вимірюється у мг. Це виключно фізичний показник, а саме вага всіх сухих компонентів диму на фільтрі (TAR – total aerosol residue). Раніше вміст смол (зазвичай від 1 до 14 мг залежно від марки) вказувався на пачці разом із вмістом нікотину (зазвичай від 0,1 до 1 мг). З 11 липня 2023 року в Україні набрало чинності нове законодавство, згідно з яким на сигаретних пачках більше не зазначається інформація про вміст смол, а максимальний дозволений вміст смол у сигаретах складає 10 мг. Хоча ти досі можеш зустріти сигарети зі старих партій, на пачках яких вказаний вміст смол.

Як визначають міцність сигарет

Сигаретний дим — це суміш твердих частинок і газів. Його можна збирати та аналізувати різними способами. На сигаретних виробництвах для цього використовують «прокурювальні машини» (smoking machine). Це спеціальні пристрої, що імітують затяжки для дослідження вмісту смол, нікотину та інших речовин в ньому. Машина «затягується» сигаретою за певною програмою, імітуючи куріння людини. Такі машини мають багато налаштувань, зокрема об’єм, частоту та тривалість затяжки, довжину недопаленої сигарети, а останнім часом — навіть тип затяжки.

Тверді частинки з диму збираються на спеціальному фільтрі зі скляних волокон. Зміна ваги цього фільтра показує загальну кількість твердих речовин. «Смола» — це розрахункова величина, яка отримується відніманням води та нікотину від загальної ваги частинок.

Кількість смол у сигаретному диму та у димі, що вдихається, залежить від сорту тютюну, щільності забивки, якості паперу та фільтрів, а також від глибини затяжки.

Формат: розмір і товщина

Існує 5 найпоширеніших форматів сигарет, залежно від довжини та діаметру:

  • Стандартний (King Size): довжина — 84 мм, діаметр — 7,8 мм.
  • Компактний (King Size Slims): довжина — 83 мм, діаметр — 7,0 мм.
  • Супер-компактний (King Size Super Slims): довжина — 83 мм, діаметр — 5,4 мм.
  • Подовжений (Super Slims): довжина — 99 мм, діаметр — 5,4 мм.
  • Компактний, подовжений (Slims 98): довжина — 98 мм, діаметр — 7,0 мм.

Формат: розмір і товщина

Капсули у сигаретах

Сигарети також розрізняють за наявністю чи відсутністю смакової капсули. Сигарета з капсулою (з кнопкою) — це звичайна сигарета, у фільтр якої вбудована капсула з ароматизатором. При стисканні фільтра в потрібному місці (позначеному кнопкою) капсула лускає і насичує сигаретний дим ароматом. 

Існують також і сигарети з подвійними капсулами — в їхній фільтр вбудовано одразу 2 капсули з різними ароматами. Завдяки ним одна сигарета може мати одразу чотири комбінації смаків: можна луснути одну з капсул, обидві, чи взагалі не чіпати їх і використати капсульну сигарету як звичайну. 

Зауваж, що, відповідно до вищезгаданих змін у законодавстві, з 11 липня 2023 року в Україні заборонено виробляти та імпортувати капсульні та ароматизовані сигарети. Втім, до 11 липня 2024 року дозволено продаж сигарет з капсулами з партій, що були введені в обіг до набуття законом чинності.

Вид фільтра

Найчастіше зустрічаються сигарети з такими типами фільтрів:

  • З ацетатним —фільтр,виготовлений з ацетат-целюлози. Це найбільш поширений вид фільтра, що використовується в сигаретах стандартного формату. 
  • З вугільним — фільтр, у якому разом із ацетатним волокном використовуються частинки вугілля. Такі фільтри мають вищий рівень фільтрації ніж ацетатні.
  • З повітряною камерою — ацетатний або вугільний фільтр з ободком, що трохи виступає над рівнем фільтру, створюючи повітряний прошарок між сигаретою та губами. Також називається recessed фільтр. 

Вид фільтра

Сигарети та стіки: у чому відмінність?

Головна відмінність стіків від сигарет полягає в тому, що їх не потрібно підпалювати, оскільки в Айкос відсутній процес горіння. При згорянні сигарети виділяється більш як 6000 різних хімічних речовин і сполук. Близько 1-2% з них — небезпечні та шкідливі для здоров'я. Серед них — продукти горіння: канцерогенні смоли, чадний газ, формальдегід, аміак. Завдяки технології HeatControl™ IQOS не підпалює тютюн, а нагріває його. IQOS виділяє в середньому на 95% нижчі рівні шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* 

Важливо: Це не обов'язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків.
*Зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з еталонною сигаретою. Перегляньте Важливу інформацію.

Сигарети та стіки

Стіки, розроблені спеціально для використання з системами нагрівання тютюну. Оскільки ці пристрої, як зрозуміло з назви, нагрівають, а не підпалюють тютюн, стіки мають відмінну від сигарет конструкцію та технологію виробництва. Тютюн для стіків обробляють інакше ніж для сигарет. Висушений тютюновий лист подрібнюють, зволожують гліцерином, підсушують та нарізають тоненькими вертикальними смужками, крізь які потім легко пройде нагрівальне лезо. Більше про стіки: Склад HEETS: з чого зроблені стіки для IQOS.

Чи можна оцінювати стіки за тими ж характеристиками, що й сигарети: міцність, формат, тип фільтра, наявність капсул

Більшість характеристик, за якими ми звикли розрізняти сигарети, не застосовні до стіків в тому ж вигляді.

Вміст смол. Ця характеристика не застосовна до стіків. Сигарети утворюють смоли — IQOS ні. Смоли — твердий залишок сигаретного диму, який утворюється від згоряння сигарети. IQOS не виділяє смоли, оскільки він нагріває тютюн, а не спалює його. Він утворює аерозольний залишок, який принципово відрізняється від смол і містить значно нижчі рівні шкідливих хімічних речовин.* 

Важливо: відсутність смол не означає, що використання IQOS виключає усі ризики. Аерозоль IQOS містить нікотин, який викликає залежність.
* Зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

Вміст смол

Вміст нікотину. І сигарети, і стіки містять нікотин. Проте вміст нікотину у сигаретах відрізняється залежно від марки від 0,1 мг до 1 мг, в той час як усі стіки HEETS і Fiit містять однакову кількість нікотину, приблизно на 0,4-0,5 мг. 

Міцність стіків та сигарет. У сигаретах міцність визначається вмістом смол і нікотину. Оскільки при використанні IQOS не утворюються смоли, а концентрація нікотину в усіх стіках однакова, сигаретне визначення міцності для стіків не підходить. Тому, говорячи про міцність стіків, ми маємо на увазі насиченість та інтенсивність смаку. 

Формат. Сигарети можуть відрізнятися довжиною та товщиною. Стіки для Айкос завжди однакові за розміром, інакше їх неможливо було б використовувати з цим пристроєм. Інші системи нагрівання тютюну можуть мати свої власні стіки іншого формату: наприклад, стіки нано (тоненькі та довгі, нагадують сигарету слімс) та демі (коротші та товщі, схожі на сигарету компакт) мають менший діаметр і значно довші за Тереа, Хітс, Фіт чи Блендз. Також вони відрізняються за складом та конструкцією, тому не підходять для використання з IQOS та lil.

Тип фільтра. Стіки не мають очисного фільтра, як у сигаретах. IQOS нагріває, а не спалює тютюн, утворюючи при цьому тютюновий аерозоль, а не дим. Відповідно, при використанні системи нагрівання тютюну немає потреби відфільтровувати з диму продукти горіння. Фільтр у стіках виконує іншу функцію — охолоджує аерозоль до комфортної температури та вбирає надлишок вологи. Фільтри для стіків виготовляють із полілактиду — це біополімер, який отримують в результаті переробки цукрової тростини та кукурудзяного крохмалю. 

Більше про те, з чого зроблений фільтр в стіках HEETS для IQOS.

Тип фільтра

Смак. Сигарети та стіки з Айкос завжди дещо відрізнятимуться на смак. Коли ти підпалюєш сигарету, отримуєш смак не тільки тютюну, а й іншого: диму, гару, попелу, згорілого паперу. Ці горілі присмаки можуть бути настільки сильними, що власний аромат тютюну за ними буде ледь помітним. Технологія IQOS HeatControl™ нагріває, а не спалює тютюн, забезпечуючи при цьому справжній смак тютюну. Тому смак аерозолю буде дещо відрізнятися від сигаретного диму. Дослідження* показали, що задоволеність насиченістю і смаком у курців, які повністю перейшли на IQOS порівнювані з рівнем задоволеності курців, які продовжують палити сигарети. 
*Джерело: 3-місячні клінічні дослідження, проведені в США та Японії із 160 дорослими курцями в реальних умовах (амбулаторно).
Тим не менш, при виборі стіків на заміну своїм сигаретам можна орієнтуватися на інтенсивність смаку. 

Наявність капсул. У портфелі стіків ми маємо більше 10 ароматизованих стіків для IQOS і lil, серед яких можна підібрати заміну своїм капсульним сигаретам: чорниця, рожева гуава, абрикос, цитрус та інші аромати аерозолю. Це стане в нагоді багатьом курцям після того, як сигарети з капсулами будуть заборонені та зникнуть з продажу.

Стіки з капсулами також існують. В Україні стіки з капсулою поки що представлені одним смаком — HEETS Twilight Pearl. Капсула в них має аромат чорниці та ментолу. Більше про стіки для IQOS з капсулою.

Як підібрати стіки, що будуть схожі на сигарети, які курив раніше?

Нижче покрокова інструкція, а також табличка відповідності з поширеними сигаретними брендами та стіками, які, ймовірно, можуть підійти на заміну.

1. Чистий тютюновий смак або ароматизований тютюн?

Найперше, потрібно визначитися, який аромат ти шукаєш? Якщо щось на заміну ароматизованим сигаретам чи капсульним, дивися одразу на ароматизовані стіки з ментолом або без.

2. Більш насичений смак на замість міцних сигарет чи легший та м’якший?

Якщо раніше ти курив сигарети з високим вмістом смол і нікотину, обирай серед стіків з більш насиченим смаком. Зважай, що знайти точний аналог сигарет серед стіків не вийде. На відміну від сигарет, IQOS не спалює тютюн, через що не виділяє диму. Сигарети мають смак диму. IQOS має смак справжнього тютюну, без диму. Смак сигарет — це насправді смак диму, що утворюється при згорянні тютюну. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, ви отримуєте смак справжнього тютюну та на 95% менше шкідливих хімічних речовин * порівняно з сигаретами. 

Важливо: це не обов'язково дорівнює зниженню ризику на 95 %. IQOS не виключає усіх ризиків. 
*"На 95% менше" означає середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

3. Краще починати одразу з кількох різновидів стіків

Зазвичай нові користувачі IQOS пробують одразу кілька різних смаків, щоб знайти “свій”. Один з найзручніших способів спробувати різні аромати — це сет з 5 різних пачок стіків. Більше тут: Усі стіки та Сети стіків та інші пропозиції для користувачів IQOS і lil.

4. Звірся з таблицею порівняння смаків стіків і сигарет за міцністю, вмістом нікотину і смаком.

Марка сигарет Вміст смол Вміст нікотину Стіки, які можуть підійти
Неароматизовані сигарети
BOND Street Red Selection 10 0,7 HEETS Bronze

TEREA Bronze

Parliament Night Blue 9 0,7
Marlboro RED 9 0,7
L&M Red Label 9 0,7
Chesterfield Original 9 0,7
Philip Morris Red 25 9 0,7
Parliament Aqua Blue 6 0,5 HEETS Amber,

TEREA Amber,

HEETS Satin Fuse
Marlboro Gold 6 0,5
Marlboro Touch 6 0,5
L&M Blue Label 6 0,5
L&M Loft Blue 6 0,5
Chesterfield Blue 6 0,5
Chesterfield Compact Blue 6 0,5
BOND Street Blue Selection 6 0,5
BOND Street Premium Blue 6 0,5
Philip Morris Blue 25 6 0,5
Philip Morris Novel Blue 6 0,5
Parliament Aqua Super Slims 5 0,4 HEETS Yellow, 

Fiit Regular,

HEETS Satin Fuse
Chesterfield Compact Silver 4 0,4
Parliament Carat 4 0,4
Parliament Soho Compact Silver 4 0,4
Parliament Silver Blue 4 0,3 HEETS Yellow,

TEREA Yellow,

Fiit Regular,

HEETS Silver,

TEREA Silver
Parliament Soho Vibe 4 0,3
Marlboro Silver 4 0,3
Marlboro Fine Touch 4 0,3
Marlboro Micro 4 0,3
L&M Loft Sea Blue 4 0,3
BOND Street Premium Silver 4 0,3
Philip Morris Novel Silver 4 0,3
Parliament Platinum 1 0,1 HEETS Silver,

TEREA Silver
Сигарети з капсулами
L&M Loft Double Splash 6 0,5 HEETS Twilight Pearl (з капсулою),

HEETS Cameo,

TEREA Cameo,

HEETS Purple,

TEREA Purple,

HEETS Summer,

TEREA Summer,

HEETS Turquoise,

TEREA Turquoise,

HEETS Zing,

TEREA Zing,

HEETS Tropical,

TEREA Tropical,

HEETS Ruby Fuse,

TEREA Ruby Fuse,

Fiit Viola,

Fiit Crisp
L&M Loft Mix 5 0,5
Chesterfield Mix 5 0,5
BOND Street Premium Mix 5 0,4
Philip Morris Novel Mix 6 0,5

 

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.