Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Жовт 5, 2023

IQOS і сигарети: 10 головних відмінностей

Якщо ти читаєш цю статтю, ймовірно, ти розмірковуєш, чи варто переходити з сигарет на IQOS, та збираєш інформацію про те, чим взагалі відрізняються сигарети та Айкос. Що з того, про що розповідають знайомі користувачі Айкос, правда, а що ні? Чи справді IQOS менш шкідливий ніж сигарети? Наскільки смак стіків відрізняється від цигарок?

Відповідаємо на ці та інші питання, розповідаємо і показуємо, чим використання IQOS відрізняється від паління сигарет.

Більше про Системи нагрівання тютюну: що це, які бувають, яку обрати.

1. Нагрівання тютюну замість горіння

У сигареті тютюн згорає за температури близько 800ºС (на кінчику сигарети). IQOS не підпалює тютюн, а нагріває його до 300–350ºС. Айкос працює на основі технології HeatControl™, що контролює температуру нагрівального леза і підтримує її у чітко визначеному діапазоні. За цієї температури тютюн не горить і не тліє, проте з нього вже випаровується аерозоль. 

Для використання IQOS знадобляться спеціальні стіки HEETS. Усередині пристрою знаходиться нагрівальний елемент у формі леза. Коли стік вставляється в тримач, лезо входить в спресований тютюн і починає нагрівати його зсередини.

2. Стіки для нагрівання, а не сигарети

стіки айкос

IQOS працює зі спеціальними стіками HEETS, виготовленими зі справжнього тютюну, високої якості.

Візуально стіки нагадують вкорочені сигарети, але вони не призначені для того, щоб їх підпалювали та курили. Так само і звичайні сигарети не підходять для використання з Айкос. Тютюн для стіків обробляється за спеціальною технологією. Спочатку він подрібнюється, зволожується водою і гліцерином. Потім спресований тютюн нарізають і поміщають в стік. Така обробка потрібна для того, щоб при нагріванні з тютюну легко випаровувався ароматний аерозоль.

Більше про стіки: Склад HEETS: з чого зроблені стіки для IQOS.

3. Аерозоль замість диму

аерозоль айкос

У IQOS тютюн не горить, а тільки нагрівається. Оскільки горіння немає, то немає і диму. При нагріванні стіка випаровується аерозоль з насиченим тютюновим ароматом. Аерозоль IQOS на 76% складається з водяної пари, в той час як сигаретний дим більш як на половину складається з продуктів горіння. Більше про склад аерозолю: Система нагрівання тютюну IQOS: без смол, без горіння, без диму.

Якщо ти розбереш стік для IQOS, то помітиш, що фільтр зовсім не схожий на сигаретний. Головне завдання фільтра в стіку — не фільтрувати частинки сажі та шкідливі речовини (як у сигаретах), а охолоджувати аерозоль до комфортної для вдихання температури.

Щоб наочно побачити цю різницю, дивись відеоексперимент, що показує відмінність між аерозолем IQOS та сигаретним димом.


4. На 95% менше шкідливих речовин в порівнянні з сигаретами

Коли тютюн і папір в сигареті згорають, утворюється дим. Сигаретний дим містить близько 6000 тисяч різних хімічних сполук. 1-2% з них — небезпечні та шкідливі для здоров'я. Серед них — продукти горіння: канцерогенні смоли, чадний газ, формальдегід, аміак.

Технологія HeatControl™ контролює температуру нагрівального леза і нагріває стік до температури, що в 2-3 рази нижча за температуру горіння. Наприклад, IQOS нагріває тютюн до 350ºC. Цієї температури достатньо для того, щоб з тютюну, злегка зволоженого гліцерином, почав випаровуватися аерозоль.

IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* 

Важливо: це не обов'язково означає зниження ризиків на 95%. IQOS не виключає всіх ризиків для здоров'я.
* "95% менше" означає середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

5. Сигарети призводять до пасивного куріння

Сигарети погано впливають на повітря і людей навколо, IQOS — ні.* IQOS не виділяє дим і не призводить до пасивного куріння. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, він виділяє значно менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами ** для вас і людей навколо. 

Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків для вас та людей навколо. 
* Дослідження PMI, проведене відповідно до стандартів ISO з моделюванням в реальних сценаріях, що спирається на порогові межі якості повітря у приміщеннях з достатньою (згідно з нормами) вентиляцією. 
** Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

6. Немає запаху сигаретного диму

Куріння не тільки завдає шкоди здоров'ю курця та оточуючих, а й має інші недоліки. Один із них — це запах сигаретного диму. По-перше, сигаретний дим сам по собі має різкий горілий запах. По-друге, запах диму дуже «прилипає». Він швидко вбирається в шкіру і волосся. Після викуреної сигарети на пальцях залишається специфічний тютюновий запах, навіть якщо ти весь час торкався тільки фільтра. Сигаретний дим осідає на одязі та меблях. Дуже легко впізнати за запахом готельний номер для курців або машину, водій якої звик палити в салоні. Освіжувачі повітря в цьому випадку практично не допомагають. По-третє, після викуреної сигарети залишається неприємний запах з рота. Доводиться завжди носити з собою м'ятну жувальну гумку, щоб його перебити.

При використанні Айкос відсутній процес горіння, тому немає диму, а стійкого запаху залишається менше в порівнянні з сигаретами. Не можна сказати, що при використанні систем нагрівання тютюну взагалі немає запаху, але IQOS виділяє менше запаху, ніж сигарети. IQOS залишає менше стійкого запаху на руках, волоссі та одязі, ніж сигарети. 

7. Сигарети утворюють багато монооксиду вуглецю — IQOS ні

У сигаретах тютюн згорає, виділяючи багато оксиду вуглецю (чадного газу). IQOS не спалює тютюн, виділяючи в середньому на 98% менше оксиду вуглецю (CO) і значно нижчі рівні інших шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* Важливо: це не означає зниження ризику на 98%, оскільки монооксид карбону це лише одна з багатьох шкідливих хімічних речовин, що містяться у сигаретному димі. IQOS не виключає усіх ризиків та містить нікотин, що викликає залежність. 
Джерело: Ми виміряли рівні деяких шкідливих хімічних речовин, визначених як ключові для відстежування відомими громадськими організаціями охорони здоров'я. Їхній вміст в середньому на 95% нижчий порівняно з димом сигарети (крім нікотину).

8. Cмак справжнього тютюну, без диму і гару

аерозоль айкос

Смак тютюнового аерозолю відрізняється від сигаретного диму. Коли ти підпалюєш сигарету, то до аромату тютюну домішуються інші смаки — дим, гар, попіл, горілий папір. Горілий присмак в димі настільки сильний, що значною мірою може перебивати смак тютюну.

Сигарети мають смак диму. IQOS дає смак справжнього тютюну без диму. Смак сигарет — це насправді смак диму, що утворюється при згорянні тютюну. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, ви отримуєте смак справжнього тютюну. При цьому, IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.*

Важливо: це не обов'язково означає зниження ризиків на 95%. IQOS не виключає всіх ризиків для здоров'я.
*"95% менше" означає середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

9. Менше слідів на зубах, ніж від сигарет

IQOS залишає значно менше слідів на зубах*, ніж сигарети. 

Важливо: якщо зуби вже мають наліт, перехід на IQOS не відновить їхній колір.
*Джерело: неклінічне лабораторне дослідження, проведене у Швейцарії на зубах людини та найпоширеніших матеріалах зубних пломб. На відміну від реальних умов, на зуби не впливали інші барвники, що могло б вплинути на результати.

Стоматологам легко впізнати курців зі стажем по характерному жовто-коричневому нальоту на зубах. Навіть професійна чистка не завжди здатна впоратися зі слідами смол на зубній емалі.

Більше про вплив на зубну емаль: Як IQOS впливає на зуби? У чому відмінність від сигарет?

10. Менше неприємного присмаку в роті

Курці, що перейшли на IQOS відзначають менше неприємних відчуттів і післясмаку у роті в порівнянні з викуреною сигаретою.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.