Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Жовт 5, 2023

Як IQOS впливає на зуби? У чому відмінність від сигарет?

Один з ключових факторів, що значно погіршує стан зубів — це куріння. Тому курці часто розглядають Айкос та інші електронні альтернативи курінню як спосіб знизити шкідливий вплив сигарет на зуби. Нижче розповідаємо детальніше про те, як використання IQOS впливає на стан зубів, емаль та здоров’я ротової порожнини.

Як сигаретний дим впливає на стан зубів і ротової порожнини?

Ти, мабуть, чув про те, що зубна емаль з часом темніє під впливом смол та інших продуктів горіння, що містяться в сигаретному димі? Так і є. А через високу температуру диму на ній ще й виникають мікротріщини — провісники подальшого розвитку карієсу. До того ж мікротріщини в емалі схильні ще більше накопичувати смоли. Цей ефект потемніння або пожовтіння зубної емалі отримав назву «наліт курця».

Висока температура сигаретного диму призводить до пересихання слизової оболонки ротової порожнини, порушення вироблення слини, а разом з нею і ферменту лізоциму, речовини з сильними антибактеріальними та загоювальними властивостями. Лізоцим відповідає за «гігієну ротової порожнини» і контролює розвиток бактерій. Простими словами, чим менше лізоциму — тим більше бактерій, а саме вони — джерело неприємного запаху з рота.

Куріння підвищує ризик розвитку гінгівіту, пародонтозу та інших хвороб ясен. Під впливом шкідливих речовин, що містяться в сигаретному димі, тканини ясен стають більш вразливими й схильними до пошкоджень.

Найкращий спосіб подбати про здоров'я зубів, ясен і ротової порожнини — це відмовитися від споживання нікотину у будь-якій формі. Але ті споживачі нікотиновмісної продукції, які не планують кидати, часто розглядають варіант переходу на альтернативу сигаретам.

Чим IQOS відрізняється від сигарет?

IQOS — це система нагрівання тютюну; пристрій, що нагріває тютюн, а не спалює його. Якщо в сигареті тютюн згорає при температурі під 800 ºС, то IQOS взагалі не підпалює тютюн, а тільки нагріває його до 300-350ºС. Оскільки горіння відсутнє, то диму, попелу і продуктів горіння в процесі використання теж немає. Замість диму зі стіка випаровується аерозоль з насиченим тютюновим ароматом. Аерозоль IQOS на 76% складається з водяної пари. Більше про склад аерозолю: Система нагрівання тютюну IQOS: без смол, без горіння, без диму. Смак аерозолю також відрізняється від тютюнового диму. Сигарети мають смак диму. IQOS дає смак справжнього тютюну без диму. Смак сигарет — це насправді смак диму, що утворюється при згорянні тютюну. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, ви отримуєте смак справжнього тютюну. При цьому, IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.*

Важливо: це не обов'язково означає зниження ризиків на 95%. IQOS не виключає всіх ризиків для здоров'я.
*"95% менше" означає середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

Сигарети утворюють смоли — IQOS ні. Смоли — твердий залишок сигаретного диму, який утворюється після згорання сигарети. IQOS не виділяє смоли, оскільки він нагріває тютюн, а не спалює його. Він утворює аерозольний залишок, який принципово відрізняється від смол і містить значно менші рівні шкідливих хімічних речовин.* Повний перехід на IQOS є менш шкідливим ніж продовження паління**.

Важливо: відсутність смол не означає, що використання IQOS виключає усі ризики. Аерозоль містить нікотин, який викликає звикання.
* Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з сигаретним димом.
** Джерело: На основі сукупності наявних доказів щодо IQOS порівняно з продовженням куріння. Перегляньте Важливу інформацію.

Дивись наочний експеримент про різницю між аерозолем IQOS та сигаретним димом.


Американський підрозділ Міністерства охорони здоров'я FDA дійшов висновку, що повний перехід на IQOS знижує вплив шкідливих хімічних речовин на організм курця.

Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків та виділяє нікотин, що викликає залежність.
*Маркетинговий наказ FDA для системи IQOS від 7 липня 2020 р.

Як використання IQOS впливає на стан зубів і ротової порожнини?

зубна емаль після айкос

Перехід з сигарет на IQOS може допомогти з вирішенням деяких естетичних і гігієнічних проблем, пов’язаних зі здоров'ям ротової порожнини. 

1. Стан зубної емалі

IQOS залишає значно менше слідів на зубах*, ніж сигарети. 

Важливо: якщо зуби вже мають наліт, перехід на IQOS не відновить їхній колір. *Джерело: неклінічне лабораторне дослідження, проведене у Швейцарії на зубах людини та найпоширеніших матеріалах зубних пломб. На відміну від реальних умов, на зуби не впливали інші барвники, що могло б вплинути на результати. 

2. Менше неприємного післясмаку у роті

Курці, що перейшли на IQOS відзначають менше неприємних відчуттів і післясмаку у роті в порівнянні з викуреною сигаретою.

3. Свіжіший подих

Курці, які перейшли на IQOS помічають, що їх дихання залишається більш свіжим ніж після сигарет.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.