Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Вер 28, 2023

5 причин, чому IQOS можна використовувати вдома та в авто

Є речі, які створюють комфорт довкола тебе. Смартфон, годинник, електронна книга з улюбленою бібліотекою або звичайний павербенк. А якщо ти використовуєш системи нагрівання тютюну, до цього списку можна додати і Айкос. 

Розповідаємо про 5 причин, чому IQOS можна використовувати у приміщеннях. Звісно ж, йдеться про приміщення особистого користування або ті, у яких не заборонено використовувати Айкос, інші системи нагрівання тютюну та електронні сигарети.

1. При курінні сигарет, люди навколо вдихають дим, при використанні IQOS — ні

IQOS не виділяє дим і не призводить до пасивного куріння. Він виділяє тютюновий аерозоль, що містить значно менше шкідливих хімічних речовин*, тому має менший вплив на повітря і людей навколо у порівнянні з сигаретним димом. 

Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків для вас та людей навколо.
* Зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

2. Залишає менше запаху на меблях

У закритому приміщенні сигаретний запах оселяється надовго, та дуже складно вивітрюється. Вдома сигаретами швидко починають пахнути штори, килим, м’які меблі та навіть шпалери. Те ж саме в автівці. А якщо ти колись був у готельному номері для курців, то розумієш, про що йдеться. Застарілий запах сигаретного диму зустрічає вже з порогу. IQOS залишає менше запаху на меблях та тканині, ніж сигарети. Це пояснюється тим, що при використанні IQOS немає диму: тютюнові стіки під час нагрівання виділяють аерозоль, що розсіюється швидше ніж сигаретний дим.

3. Немає вогню та ризику щось підпалити

Оскільки при використанні IQOS відсутнє горіння на відміну від сигарет, ти не зможеш випадково обпалити чи забруднити попелом оточуючих, домашніх тварин, одяг, меблі або обшивку автомобільного салону. Жодних недопалків, попелу чи вогню. Спеціальні контейнери-попільнички для використаних стіків — це радше естетичний аксесуар, аніж необхідність.

4. Немає попелу та бруду

З IQOS немає попелу — отже, немає ризику забруднитися самому і забруднити все навколо. Водії знають, як би обережно ти не намагався покурити в машині — все одно попіл розлітатиметься скрізь, а отже забруднить салон та пасажирів. Те ж саме вдома. Навіть, коли палиш поряд з попільничкою, легкий попіл може розлетітися. Та й взагалі, попільничка, наповнена недопалками та попелом, неприємно пахне та неестетично виглядає. З IQOS в цьому відношенні — жодних складнощів. Горіння відсутнє, тому попелу також немає. Навіть якщо використовуєш IQOS у відкрите вікно проти вітру, попіл не нанесе всередину. І, звичайно ж, у процесі використання не потрібно нічого струшувати, а використаний стік можна навіть покласти назад у пачку.

5. Менше заважатиме людям навколо

З Айкос відсутній процес горіння, тож, немає диму і запаху сигаретного диму. Не можна сказати, що при використанні Айкос взагалі немає запаху, але IQOS виділяє менше запаху, ніж сигарети. Крім того, багато споживачів погоджуються, що від IQOS ILUMA значно менше запаху, ніж від IQOS попередніх поколінь.*
*68% з 714 повнолітніх споживачів (учасників опитування) в Японії та Італії погоджуються з цим твердженням, 2020-2021

Чи можна використовувати IQOS у громадських місцях?

В Україні заборонено використання систем нагрівання тютюну, вейпів, подсистем, одноразок та електронних сигарет у багатьох громадських місцях:

  • у внутрішніх приміщеннях кафе, барів та ресторанів;
  • у громадському транспорті, таксі, на вокзалах та станціях, аеропортах (крім спеціально відведених місць) та зупинках громадського транспорту (не поширюється на особисте авто);
  • у ліфтах та місцях загального користування житлових будинків, підземних переходах, таксофонах;
  • на спортивних майданчиках та на території фізкультурно-оздоровчих споруд;
  • на дитячих майданчиках;
  • у приміщеннях будь-яких підприємств та організацій усіх форм власності, об'єктів культурного призначення, включаючи театри та концертні зали;
  • у приміщеннях та на території закладів охорони здоров'я та навчальних закладів;
  • готелях, хостелах та гуртожитках (включаючи колишні номери для курців!);
  • державних установах.

Також місцеві органи управління можуть заборонити використання систем нагрівання тютюну та/або міні-вейпів на території проведення масових заходів.

Де ж можна використовувати Айкос? У місцях, які не увійшли до переліку вище. Випереджаючи твоє питання, одразу відповімо — так, можна використовувати IQOS на літніх майданчиках закладів, що відповідають вимогам законодавства. Звісно, за згоди самого закладу. І, звичайно ж, положення законодавства не забороняють використовувати гаджети для курців у місцях особистого користування: у квартирі/будинку, на балконі, в особистому автомобілі.

Ці обмеження пов'язані з адаптацією українського законодавства у сфері продуктів для курців під європейське, яке, своєю чергою, дотримується Рамкової конвенції ВООЗ (всесвітньої організації охорони здоров'я) щодо боротьби проти тютюну (WHO Framework Convention on Tobacco Control). Конвенція рекомендує вживати заходів, спрямованих на зменшення попиту на тютюн та інші продукти з нікотином — від податкових заходів до обмеження місць, де дозволено куріння чи використання електронних сигарет.

Більше про місця, де можна використовувати IQOS: Де в Україні дозволено, а де заборонено використовувати IQOS? Простими словами про закон.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.