Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лип 18, 2023

Як стати IQOS Friendly? Гайд для закладів

З появою Айкос та інших альтернатив сигаретам стандарти якості життя курців змінились, а разом із ними — і запити до сервісу. Наприклад, обираючи новий бар на вечір, користувачі IQOS звертають увагу, чи має цей заклад позначку IQOS Friendly.

Якщо ти саме шукав інформацію про те, як стати партнером IQOS, як зробити свій заклад IQOS Friendly, скільки це коштує, як отримати табличку IQOS Friendly, як нове законодавство вплине на заклади, що це взагалі означає бути Айкос Френдлі, або навіть ти просто шукав контакти представників IQOS, то ти за адресою.

Що таке IQOS Friendly?

IQOS Friendly [Айкос Френдлі] — це особливий статус місця/закладу, що означає дружнє до користувачів IQOS середовище. Якщо у закладі можна придбати IQOS, він може отримати IQOS Friendly табличку. Вона свідчить про те, що тут можна вільно використовувати IQOS на літньому майданчику (відповідно до закону).

магазини IQOS Space

Багато хто пам'ятає, що раніше IQOS можна було використовувати всередині закладів. Але з з 11 липня 2023 року закон змінився. Відповідно до закону, використання IQOS заборонено у приміщеннях (тобто, у просторі, що обмежений двома чи більше стінами або перегородками, дахом). Тобто Айкос та електронні сигарети можна використовувати на терасах/літніх майданчиках, які не обмежені стінами і перегородками, дахом. Якщо у закладі продається IQOS, зможеш також розмістити табличку IQOS Friendly.

Більше про правила використання IQOS у громадських місцях:

Де в Україні дозволено, а де заборонено використовувати IQOS?

Де можна, а де заборонено використовувати електронні сигарети, одноразки та вейпи

В Україні зараз близько 70 IQOS Friendly закладів.

Додаткові сервіси в IQOS Friendly закладах

Найцінніше для користувачів — це, звичайно, можливість використовувати IQOS, не відриваючись від ранкової кави, вечірки з коктейлями або розмови з приятелем. Але ми пішли далі і заздалегідь подбали і про інші дрібниці, які користувачі IQOS точно оцінять.

Приклади додаткових послуг для гостей з IQOS:

 • продаж стіків HEETS;
 • можливість купити девайс IQOS прямо у закладі;
 • фірмові контейнери для використаних стіків (замість попільничок) для гостей із IQOS або lil SOLID;
 • мобільні зарядні станції, щоб зарядити розряджений гаджет (хоч Айкос, хоч смартфон).

Втім, все це не є обов'язковим. Власник сам визначає, що й у якому обсязі буде доречним у конкретному закладі.

магазини IQOS Space

Як стати IQOS Friendly та отримати табличку?

Якщо ти саме та людина, яка вже гуглила «як купити табличку IQOS Friendly», зараз все розповімо. Табличку IQOS Friendly купити не можна. Але можна отримати.

Якщо ти знаєш, що гості твого закладу повнолітні та часто користуються IQOS, і хочеш подбати про їхній комфорт — ласкаво просимо. Напиши нам на support@iqos.com.ua із позначкою IQOS Friendly + твоє місто.

Чи є обов'язкові вимоги, щоб стати IQOS Friendly? Так. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну» використовувати електронні альтернативи сигаретам можна лише на відкритих літніх майданчиках. Відповідно, необхідна вимога – наявність літнього майданчика/тераси, що відповідає нормам законодавства.

Що варто вказати у листі?

 • місто;
 • назву закладу;
 • посилання на сайт чи сторінки у соціальних мережах;
 • інформацію про наявність та характеристики літнього майданчика;
 • зацікавленість у продажах девайсів IQOS та стіків до них;
 • контакти власника, керуючого чи менеджера, щоб ми змогли зв'язатися;
 • все, що ще, на твою думку, нам варто знати про заклад.

Що далі? Ми зв'яжемося з тобою, заплануємо зустріч, а далі привеземо заповітну табличку, контейнери-попільнички для стіків та все необхідне, щоб зробити відпочинок гостей з IQOS у твоєму закладі ще комфортнішим.

Приємна новина — платити за це не потрібно. Ми ж разом дбаємо про наших користувачів, чи не так?

магазини IQOS Space

Звідки клієнти дізнаються, що ваш заклад IQOS Friendly?

Завдяки табличці/наклейці IQOS Friendly — це відомий та добре знайомий користувачам символ.

Також іноді ми розповідаємо про нових партнерів IQOS у соціальних мережах @iqos_ua та IQOS Ukraine, де на нас підписані понад 80 тисяч користувачів Айкос, або публікуємо добірки IQOS Friendly місць на офіційному сайті iqos.ua. Наприклад, ось так:

IQOS Friendly заклади Львова з відкритими терасами для вікенду

IQOS Friendly заклади Одеси з літніми майданчиками: куди сходити?

Чи можна використовувати IQOS у приміщеннях? Як він впливає повітря?

Сигарети погано впливають на повітря і людей навколо, IQOS — ні.* IQOS не виділяє дим і не призводить до пасивного куріння. Оскільки IQOS нагріває тютюн, а не спалює його, він виділяє значно менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами ** для вас і людей навколо.

Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків для вас і людей навколо

Дослідження PMI, проведене відповідно до стандартів ISO з моделюванням в реальних сценаріях, що спирається на порогові межі якості повітря у приміщеннях з достатньою (згідно норм) вентиляцією.

** Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) в порівнянні з димом еталонної сигарети.

IQOS виділяє в середньому на 95% нижчі рівні шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.*

Важливо: Це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків. *Зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з еталонною сигаретою.

магазини IQOS Space

Чи можна використовувати IQOS VEEV у закладі?

До IQOS VEEV застосовуються ті ж норми, що і до IQOS та до інших систем нагрівання тютюну та електронних сигарет. У закладах IQOS VEEV можна використовувати лише на відкритих літніх майданчиках, не в приміщенні.

Нагадаємо, що IQOS VEEV — це міні-вейп від IQOS. Хоча ми і називаємо Айкос Вів міні-вейпом, насправді девайс має мало спільного з тим, що зазвичай уявляєш, коли чуєш «вейп». Це не той громіздкий пристрій, в який заливають рідину, а потім випускають клуби густої пари. IQOS VEEV — це под-система, електронна сигарета закритого типу. Цей невеликий гаджет поміщається в долоні. Замість бака з жижею — тут одноразові картриджі з рідиною. При використанні VEEV утворюється пара, не така концентрована як у вейпів, за консистенцією вона більше нагадує аерозоль IQOS. Пара не густа, практично невагома.

IQOS VEEV виділяє в середньому на 95% нижчі рівні шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.*

Важливо: Це не обов'язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS VEEV не виключає всі ризики.

*Середнє зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з димом еталонної сигарети. Перегляньте Важливу інформацію.

Як стати IQOS FRIENDLY, якщо я не ресторан?

Раніше серед IQOS Friendly локацій було багато бізнесів, які не належать до готельно-ресторанної сфери — від салонів краси до радіостанцій, від СТО до студій звукозапису.

З набранням чинності нового законодавства використання IQOS дозволено на літніх майданчиках, у закладах, де продаються девайси IQOS.

Відповідно, якщо твій заклад підпадає під описані умови, або ти готовий адаптувати заклад під них, пиши нам на support@iqos.com.ua з позначкою IQOS Friendly + твоє місто. Обговоримо разом деталі і відповімо на всі питання.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.