Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Черв 14, 2023

Склад HEETS: з чого зроблені стіки для IQOS

Підготували розгорнутий матеріал про стіки HEETS для IQOS. Відповідаємо на найбільш поширені і важливі питання про стіки. Який тютюн всередині Хітс? Який вміст нікотину в стіках? Що ще є в складі HEETS? Чи є пластик в фільтрі і чи може він розплавитися? Відповідаємо на ці та інші питання нижче.

  1. Що таке Heets і чим вони відрізняються від сигарет
  2. З чого складаються стіки для IQOS
  3. Який тютюн використовується в Heets
  4. Навіщо в тютюн у стіках додають гліцерин
  5. Чому в стіках тютюну менше, ніж в сигаретах
  6. Навіщо в стіках фільтр
  7. Що всередині стіків з ароматизацією
  8. Скільки нікотину в стіках Heets
  9. Склад Heets
  10. Що робити з використаними стіками

Що таке HEETS і чим вони відрізняються від сигарет?

HEETS (Хітс) – це тютюнові стіки, розроблені спеціально для використання з системою нагрівання тютюну IQOS. Завдяки технології HeatControl™ IQOS не підпалює тютюн, а нагріває його. IQOS виділяє в середньому на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.*

Важливо: Це не обов’язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків.
*”На 95% менше” означає середнє зниження рівнів 9 хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин. Дивись Важливу інформацію.

Головна відмінність стіків від сигарет полягає в тому, що їх не потрібно підпалювати за допомогою сірників або запальнички, тому що в Айкос відсутній процес горіння. При згорянні тютюну в сигаретах виділяється більше 6000 різних хімічних речовин і сполук. Як мінімум 1% з них (чадний газ, канцерогенні смоли та інші) є шкідливими і небезпечними для здоров'я.

Усередині IQOS знаходиться спеціальне керамічне лезо, яке нагріває тютюн в стіках до чітко регульованої температури (300-350℃). Завдяки цьому IQOS виділяє значно нижчі рівні шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* Замість диму виділяється аерозоль з тютюновим ароматом. Так, цей смак відрізняється від сигаретного, оскільки в ньому відсутній присмак диму, попелу і гару паперу.

Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків.
*Зниження рівнів 9 шкідливих хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які не включають нікотин. Дивись Важливу інформацію.

З чого складаються стіки для IQOS?

Якщо розламати стік, то побачимо всередині дві частини: тютюн і фільтр. Тютюнова частина – це добірний, подрібнений тютюн, оброблений за спеціальною технологією для нагрівання з IQOS.

Фільтр складається з біополімерного фільтра для охолодження і двох ацетатних кілець-фіксаторів (такий самий матеріал використовується в сигаретних фільтрах).

стіки айкос складПапір, в який обгорнутий тютюн, раніше мав металізоване напилення на внутрішній поверхні, але ми змінили технологію і прибрали алюмінієву фольгу. Тепер тютюн в стіках має обгортку з паперу. При цьому склад тютюнової суміші, процес використання, запах та смак аерозолю від стіків — не змінились.

Хітс мають відкриту тютюнову частину. І це не просто так. Така конструкція стіка була спеціально розроблена для використання з пристроями IQOS, що нагрівають тютюн за допомогою вбудованого в девайс нагрівального елемента у вигляді леза. Коли вставляєш стік, нагрівальне лезо пронизує тютюн та нагріває його зсередини стіка до випаровування аерозолю. Тому HEETS не підходять для використання з пристроями з іншими технологіями нагрівання. Наприклад, з Айкос Ілюма, що нагріває тютюн індукційно. Для цих девайсів були створені спеціальні стіки TEREA із вбудованим нагрівальним елементом і фільтрами-заглушками, що закривають стік з обох боків.

У стіках HEETS використовується натуральний тютюн. Тому після закінчення сеансу нагрівання паперова обгортка може забарвлюватися у темний (коричневатий) колір через контакт конденсату із тютюном. Використаний стік може здаватися вологим та мати темніше забарвлення. Це пов’язано з тим, що аерозоль IQOS на 76% складається з водяної пари, тому у процесі використання мікро-краплинки конденсату осідають на внутрішній поверхні стіка. А паперовий шар обгортки більш схильний вбирати вологу під час використання, через що обгортковий папір може здаватися трохи вологим.

Який тютюн використовується в HEETS?

У стіках HEETS використовується тютюн тих самих сортів, що і в сигаретах, сигарах або сигарилах. Відрізняється процес відбору і технологія обробки. Всередині стіка – суміш з трьох основних сортів тютюну: Вірджинія (Virginia), Бьорлей (Burley) і Орієнтал (Oriental).

Вірджинія – один з найпоширеніших сортів тютюну. На нього припадає близько 70% всього виробленого тютюну в світі. Має трохи солодкуватий смак завдяки високому вмісту цукру. Вирощується в теплому кліматі в США, Бразилії, Індії, Танзанії, Китаї та Аргентині.

Бьорлей – відрізняється міцністю, насиченістю аромату і високим вмістом нікотину. У смаку відчувається гірчинка. Бьорлей вирощують в США, Бразилії, Аргентині, Італії та Малаві.

Орієнтал – пряний і пікантний сорт тютюну. При порівняно невисокій міцності і меншій, в порівнянні з Вірджинією, солодкості, Орієнтал має насичені і яскраво виражені смак і аромат. Кращі сорти тютюну вирощують в Туреччині і Греції – з м'яким кисло-солодким смаком і трав'янистим ароматом.

тютюн айкосПісля сушки для стіків відбирають тютюнове листя, що відповідає стандартам якості (це лише 13% всього врожаю тютюну). Для стіків використовується тільки листова м'якоть, без стебел і прожилок. Якщо при обробці сигаретний тютюн просто дрібно нарізають, то тютюн для стіків перемелюють до консистенції порошку. Перемелений тютюн зволожують гліцерином і сушать під пресом.

Навіщо в тютюн у стіках додають гліцерин?

Гліцерин у стіках потрібен для того, щоб при нагріванні з тютюну легше випаровувся аерозоль.

Так як тютюн в стіках нагрівається, а не горить, при використанні IQOS виділяється не дим, а аерозоль, що утворюється в результаті випаровування з тютюну води і гліцерину. Аерозоль Айкос на 76% складається з водяної пари та на 9% з гліцерину.

Гліцерин – це нетоксична харчова добавка, що широко використовується в фармацевтичній, косметичній та харчовій промисловості. Гліцерин входить до переліку харчових добавок, дозволених в Євросоюзі. У медицині гліцерин використовується для пом'якшення слизових оболонок. Наприклад, у складі сиропів від кашлю або рідин для інгаляції.

Чому в стіках тютюну менше, ніж в сигаретах?

Різниця між сигаретою і стіком помітна відразу – стік значно коротший. Довжина стандартної сигарети king size – 8,4 см, стіка HEETS – 4,5 см.

Чому так? Коли підпалюєш сигарету, кисень в повітрі підтримує горіння тютюну. У процесі горіння 2/3 сигарети просто перетворюються в теплову енергію, дим і попіл. І тільки приблизно 1/3 тютюну конвертується у смак.

Оскільки тютюн в стіках при використанні IQOS не згорає, 2/3 його не витрачаються даремно. Завдяки технології нагрівання, IQOS дозволяє більш ефективно вилучати смак з тютюну. Тому і тютюну потрібно менше.

Навіщо в стіках фільтр?

У сигаретах фільтр потрібен, щоб очистити дим від великих частинок продуктів горіння (попелу, сажі, горілого паперу) і абсорбувати частину смол, але в IQOS фільтрувати в класичному розумінні нічого. Тютюн в ньому не горить, а нагрівається, відповідно, диму немає. Головне завдання фільтра в IQOS – охолоджувати аерозоль до комфортної температури для вдихання і усувати з нього надлишок вологи.

Фільтр в HEETS складається з трьох елементів: біополімерний фільтр (схожий на плівку) з полілактиду і 2 ацетатних колечка з повітряною камерою для фіксації.

фільтр айкосПолілактид – це біополімер, який отримують з полімолочної кислоти. А її, в свою чергу, виробляють з кукурудзяного крохмалю і цукрової тростини. Полілактид біорозкладний, оскільки має природне походження. Цей матеріал широко використовується в медицині і харчовій галузі. Полілактидний фільтр не містить пластик і не має нічого спільного з ним.

Якщо розібрати стік після використання, можна помітити, що біополімерна плівка ущільнюється і темніє. Це нормально. Фільтр не плавиться, так полілактид реагує на контакт з гарячою вологою, яку поглинає з аерозолю.

фільтр айкосЩо в складі стіків з ароматизацією?

В усіх ментольних смаках (HEETS Purple, Green Zing, Turquoise, Tropical Swift, Summer Breeze) тютюн просочується спеціальною сумішшю з ментолом ще на етапі ароматизації. І лише після цього — додається до стіка. Завдяки цьому весь стік рівномірно насичується ментолом і смак аерозолю виходить однаково свіжим від першої до останньої затяжки.

Стіки з ментолізованити ароматами навіть важать трохи більше: вага тютюну в пачці стіків з ментолом — 5,4 г, натомість вага усіх інших смаків — 5,3 г.

Скільки нікотину в стіках HEETS?

Всі стіки HEETS містять однаковий рівень нікотину — приблизно на рівні сигарет середньої міцності (0,4-0,6 мг). Кількість нікотину, що потрапляє в організм, варіюється в залежності від глибини затяжок. Отже, в середньому, використання IQOS не скорочує споживання нікотину в порівнянні з сигаретами. Тому перехід на Айкос і стіки HEETS не є способом кинути палити.

Склад HEETS

Один блок HEETS = 10 пачок.
Одна пачка HEETS = 20 стіків.
В одній пачці стіків HEETS міститься 5,3 г тютюну (5,4 г в смаках з ментолом).

У складі однієї пачки стіків HEETS (на прикладі Heets Turquoise) компоненти та інгредієнти займають таку частку:
Тютюн – 23,7%
Гліцерин – 5,5%
Вода – 4,2%
Целюлоза – 1,2%
Гуарова камідь – 0,7%
Пропіленгліколь – 0,2%
Фільтр – 44,5%
Обгортковий папір – 2,3%

Що робити з використаними стіками?

Ти знаєш, що стіки можна не викидати у смітник, а віддавати на переробку? Це безкоштовно. Ми приймаємо використані стіки в будь-якому фірмовому магазині IQOS Space. До речі, ми також робимо ресайклінг старих девайсів, використаних подів, аксесуарів та одноразок будь-яких брендів. Побачиш спеціальні ресайклінг-бокси в магазинах IQOS Space. Більше про ресайклінг та еко-ініціативи IQOS.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.