Черв 14, 2023

Склад HEETS: з чого зроблені стіки для IQOS

Підготували розгорнутий матеріал про стіки HEETS для IQOS. Відповідаємо на найбільш поширені і важливі питання про стіки. Який тютюн всередині Хітс? Який вміст нікотину в стіках? Що ще є в складі HEETS? Чи є пластик в фільтрі і чи може він розплавитися? Відповідаємо на ці та інші питання нижче.

  1. Що таке Heets і чим вони відрізняються від сигарет
  2. З чого складаються стіки для IQOS
  3. Який тютюн використовується в Heets
  4. Навіщо в тютюн у стіках додають гліцерин
  5. Чому в стіках тютюну менше, ніж в сигаретах
  6. Навіщо в стіках фільтр
  7. Що всередині стіків з ароматизацією
  8. Скільки нікотину в стіках Heets
  9. Склад Heets
  10. Що робити з використаними стіками

Що таке HEETS і чим вони відрізняються від сигарет?

HEETS (Хітс) – це тютюнові стіки, розроблені спеціально для використання з системою нагрівання тютюну IQOS. Завдяки технології HeatControl™ IQOS не підпалює тютюн, а нагріває його. IQOS виділяє в середньому на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.*
Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків.*Зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з еталонною сигаретою.

Головна відмінність стіків від сигарет полягає в тому, що їх не потрібно підпалювати за допомогою сірників або запальнички, тому що в Айкос відсутній процес горіння. При згорянні тютюну в сигаретах виділяється більше 6000 різних хімічних речовин і сполук. Як мінімум 1% з них (чадний газ, канцерогенні смоли та інші) є шкідливими і небезпечними для здоров'я.

Усередині IQOS знаходиться спеціальне керамічне лезо, яке нагріває тютюн в стіках до чітко регульованої температури (300-350℃). Завдяки цьому IQOS виділяє значно нижчі рівні шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* Замість диму виділяється аерозоль з тютюновим ароматом. Так, цей смак відрізняється від сигаретного, оскільки в ньому відсутній присмак диму, попелу і гару паперу.
*Зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з еталонною сигаретою. ПерегляньтеВажливу інформацію.

З чого складаються стіки для IQOS?

Якщо розламати стік, то побачимо всередині дві частини: тютюн і фільтр. Тютюнова частина – це добірний, подрібнений тютюн, оброблений за спеціальною технологією для нагрівання з IQOS.

Фільтр складається з біополімерного фільтра для охолодження і двох ацетатних кілець-фіксаторів (такий самий матеріал використовується в сигаретних фільтрах).

стіки айкос склад

Папір, в який обгорнутий тютюн, раніше мав металізоване напилення на внутрішній поверхні, але ми змінили технологію і прибрали алюмінієву фольгу. Тепер тютюн в стіках має обгортку з паперу. При цьому склад тютюнової суміші, процес використання, запах та смак аерозолю від стіків — не змінились.

У стіках HEETS використовується натуральний тютюн. Тому після закінчення сеансу нагрівання паперова обгортка може забарвлюватися у темний (коричневатий) колір через контакт конденсату із тютюном. Використаний стік може здаватися вологим та мати темніше забарвлення. Це пов’язано з тим, що аерозоль IQOS на 76% складається з водяної пари, тому у процесі використання мікро-краплинки конденсату осідають на внутрішній поверхні стіка. А паперовий шар обгортки більш схильний вбирати вологу під час використання, через що обгортковий папір може здаватися трохи вологим.

Який тютюн використовується в HEETS?

У стіках HEETS використовується тютюн тих самих сортів, що і в сигаретах, сигарах або сигарилах. Відрізняється процес відбору і технологія обробки. Всередині стіка – суміш з трьох основних сортів тютюну: Вірджинія (Virginia), Бьорлей (Burley) і Орієнтал (Oriental).

Вірджинія – один з найпоширеніших сортів тютюну. На нього припадає близько 70% всього виробленого тютюну в світі. Має трохи солодкуватий смак завдяки високому вмісту цукру. Вирощується в теплому кліматі в США, Бразилії, Індії, Танзанії, Китаї та Аргентині.

Бьорлей – відрізняється міцністю, насиченістю аромату і високим вмістом нікотину. У смаку відчувається гірчинка. Бьорлей вирощують в США, Бразилії, Аргентині, Італії та Малаві.

Орієнтал – пряний і пікантний сорт тютюну. При порівняно невисокій міцності і меншій, в порівнянні з Вірджинією, солодкості, Орієнтал має насичені і яскраво виражені смак і аромат. Кращі сорти тютюну вирощують в Туреччині і Греції – з м'яким кисло-солодким смаком і трав'янистим ароматом.

тютюн айкос

Після сушки для стіків відбирають тютюнове листя, що відповідає стандартам якості (це лише 13% всього врожаю тютюну). Для стіків використовується тільки листова м'якоть, без стебел і прожилок. Якщо при обробці сигаретний тютюн просто дрібно нарізають, то тютюн для стіків перемелюють до консистенції порошку. Перемелений тютюн зволожують гліцерином і сушать під пресом.

Навіщо в тютюн у стіках додають гліцерин?

Гліцерин у стіках потрібен для того, щоб при нагріванні з тютюну легше випаровувся аерозоль.

Так як тютюн в стіках нагрівається, а не горить, при використанні IQOS виділяється не дим, а аерозоль, що утворюється в результаті випаровування з тютюну води і гліцерину. Аерозоль Айкос на 76% складається з водяної пари та на 9% з гліцерину.

Гліцерин – це нетоксична харчова добавка, що широко використовується в фармацевтичній, косметичній та харчовій промисловості. Гліцерин входить до переліку харчових добавок, дозволених в Євросоюзі. У медицині гліцерин використовується для пом'якшення слизових оболонок. Наприклад, у складі сиропів від кашлю або рідин для інгаляції.

Чому в стіках тютюну менше, ніж в сигаретах?

Різниця між сигаретою і стіком помітна відразу – стік значно коротший. Довжина стандартної сигарети king size – 8,4 см, стіка HEETS – 4,5 см.

Чому так? Коли підпалюєш сигарету, кисень в повітрі підтримує горіння тютюну. У процесі горіння 2/3 сигарети просто перетворюються в теплову енергію, дим і попіл. І тільки приблизно 1/3 тютюну конвертується у смак.

Оскільки тютюн в стіках при використанні IQOS не згорає, 2/3 його не витрачаються даремно. Завдяки технології нагрівання, IQOS дозволяє більш ефективно вилучати смак з тютюну. Тому і тютюну потрібно менше.

Навіщо в стіках фільтр?

У сигаретах фільтр потрібен, щоб очистити дим від великих частинок продуктів горіння (попелу, сажі, горілого паперу) і абсорбувати частину смол, але в IQOS фільтрувати в класичному розумінні нічого. Тютюн в ньому не горить, а нагрівається, відповідно, диму немає. Головне завдання фільтра в IQOS – охолоджувати аерозоль до комфортної температури для вдихання і усувати з нього надлишок вологи.

Фільтр в HEETS складається з трьох елементів: біополімерний фільтр (схожий на плівку) з полілактиду і 2 ацетатних колечка з повітряною камерою для фіксації.

фільтр айкос

Полілактид – це біополімер, який отримують з полімолочної кислоти. А її, в свою чергу, виробляють з кукурудзяного крохмалю і цукрової тростини. Полілактид біорозкладний, оскільки має природне походження. Цей матеріал широко використовується в медицині і харчовій галузі. Полілактидний фільтр не містить пластик і не має нічого спільного з ним.

Якщо розібрати стік після використання, можна помітити, що біополімерна плівка ущільнюється і темніє. Це нормально. Фільтр не плавиться, так полілактид реагує на контакт з гарячою вологою, яку поглинає з аерозолю.

фільтр айкос

Що в складі стіків з ароматизацією?

В усіх ментольних смаках (HEETS Purple, Green Zing, Turquoise, Tropical Swift, Summer Breeze) тютюн просочується спеціальною сумішшю з ментолом ще на етапі ароматизації. І лише після цього — додається до стіка. Завдяки цьому весь стік рівномірно насичується ментолом і смак аерозолю виходить однаково свіжим від першої до останньої затяжки.

Стіки з ментолізованити ароматами навіть важать трохи більше: вага тютюну в пачці стіків з ментолом — 5,4 г, натомість вага усіх інших смаків — 5,3 г.

Скільки нікотину в стіках HEETS?

Всі стіки HEETS містять однаковий рівень нікотину — приблизно на рівні сигарет середньої міцності (0,4-0,6 мг). Кількість нікотину, що потрапляє в організм, варіюється в залежності від глибини затяжок. Отже, в середньому, використання IQOS не скорочує споживання нікотину в порівнянні з сигаретами. Тому перехід на Айкос і стіки HEETS не є способом кинути палити.

Склад HEETS

Один блок HEETS = 10 пачок.
Одна пачка HEETS = 20 стіків.
В одній пачці стіків HEETS міститься 5,3 г тютюну (5,4 г в смаках з ментолом).

У складі однієї пачки стіків HEETS (на прикладі Heets Turquoise) компоненти та інгредієнти займають таку частку:
Тютюн – 23,7%
Гліцерин – 5,5%
Вода – 4,2%
Целюлоза – 1,2%
Гуарова камідь – 0,7%
Пропіленгліколь – 0,2%
Фільтр – 44,5%
Обгортковий папір – 2,3%

Що робити з використаними стіками?

Ти знаєш, що стіки можна не викидати у смітник, а віддавати на переробку? Це безкоштовно. Ми приймаємо використані стіки в будь-якому фірмовому магазині IQOS Space. До речі, ми також робимо ресайклінг старих девайсів, використаних подів, аксесуарів та одноразок будь-яких брендів. Побачиш спеціальні ресайклінг-бокси в магазинах IQOS Space. Більше про ресайклінг та еко-ініціативи IQOS.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.