Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Черв 19, 2023

З чого зроблений фільтр в стіках HEETS для IQOS?

Судячи з питань користувачів, багатьох цікавлять питання про фільтр у стіках для Айкос: З чого зроблений фільтр в стіках для IQOS? Чи є в складі фільтра пластик? Чи може фільтр в стіках плавитися в процесі використання? Чи виділяє фільтр шкідливі речовини? Навіщо взагалі потрібен фільтр в стіках, якщо при використанні IQOS немає горіння? Давайте розбиратися.

Більше про склад HEETS: з чого зроблені стіки для IQOS?

З чого зроблений фільтр стіків для IQOS?

Якщо ти відламаєш фільтр від стіка і знімеш обгортковий папір, то побачиш, що він складається з трьох елементів.

фільтр айкос

Найбільша частина нагадує тонку, щільно спресовану плівку. Коли користувачі питають, чи є пластик у фільтрі стіків для Айкос, вони найчастіше мають на увазі саме цю частину.

Насправді це не пластик, не плівка, не поліетилен. Фільтр зроблений з органічного матеріалу — полілактиду.

Полілактид — це біополімер, який отримують в результаті переробки цукрової тростини і кукурудзяного крохмалю.

Оскільки полілактид синтезують з речовин природного походження, він повністю біорозкладний.

При компостуванні полілактид повністю розпадається на воду і вуглекислий газ за 20-90 днів. У природному середовищі полілактид розкладається до півтора року. Для порівняння, фільтри від звичайних сигарет, якщо їх не утилізувати належним чином, потрапивши в землю, можуть залишатися там до 10 років.

Полілактид використовується для виробництва біорозкладаної, екологічно чистої упаковки і посуду, хірургічних ниток, штифтів, трубок для крапельниць.

По обидва боки полілактидного фільтра знаходяться два білих ацетатних кілечка (матеріал схожий з фільтрами в сигаретах). Їхнє завдання щільно фіксувати біополімерний фільтр в стіках.

Для чого потрібен фільтр в стіках для IQOS?

У звичайних сигаретах фільтр потрібен для того, щоб хоча б частково очистити дим від сажі, попелу, смол і частинок горілого паперу.

IQOS нагріває тютюн, а не підпалює. Тому IQOS виділяє в середньому на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* А попіл та дим відсутні.
Важливо: IQOS не виключає усіх ризиків.*Зниження рівнів ряду шкідливих хімічних речовин (крім нікотину) порівняно з еталонною сигаретою.

стіки айкос склад

Фільтр в стіках виконує два завдання:

Перша і головна задача фільтра — охолодити аерозоль до комфортної для вдихання температури і поглинути зайву вологу.

Друга — зробити процес використання Айкос схожим на те, до чого курці звикли з сигаретами. А вони звикли торкатися губами до пружного фільтру, а не до чистого тютюну (як в сигарах) або пластикового/ металевого мундштука (як в електронних сигаретах).

Чому у використаному стіку фільтр темніє і твердіє?

При використанні IQOS, тютюн в стіках нагрівається приблизно до 350 ֯С. Із стіка випаровуються вода і аерозоль, утворюючи ароматний тютюновий аерозоль.

Коли гарячий аерозоль проходить крізь фільтр, полілактид поглинає частину вологи, тим самим знижуючи температуру аерозолю. На виході аерозоль набуває температури комфортної для вдихання.

Фільтр, крізь який пройшов гарячий аерозоль, трохи темніє, твердіє і ущільнюється. Це природна реакція полілактиду на високу температуру (до 130 ֯С) і вологу.

фільтр айкос

Які фільтри у сигаретах? Чим вони відрізняються від фільтрів у стіках?

Почнемо з того, з чого зроблений фільтр у сигаретах, та які види сигаретних фільтрів існують. Зазвичай сигаретний фільтр виробляють з ацетату целюлози (або ацетатного волокна), іноді додають інші фільтруючі елементи. В залежності від конструкції виділяють такі найпоширеніші типи сигаретних фільтрів:

  1. Паперовий або картонний фільтр. Картонні фільтри (їх ще називають тіпси) зазвичай використовуються у самокрутках. Листок щільного паперу скручується у маленький циліндрик і вставляється у сигаретну гільзу. Тіпси не мають фільтруючих властивостей, оскільки це просто кілька вертикальних шарів картону, крізь які проходить дим. Паперовий фільтр потрібен для того, щоб самокрутка тримала форму, а також для зручності і гігієни — щоб саморобну цигарку було зручніше тримати, а губи курця не торкалися б тютюну напряму.
  2. Моноацетатний фільтр. Ацетатний фільтр — це найпростіший і найпоширеніший вид сигаретних фільтрів. Виготовляється з ацетилцелюлози (ацетату целюлози) — це речовина, що утворюється в результаті обробки деревної чи бавовняної целюлози спиртами і кислотами. Ацетат целюлози використовується не лише для сигаретних фільтрів, а також для виготовлення штучного шовку, безосколкового скла, вогнетривкої кіноплівки, тощо.
  3. Карбоновий або вугільний фільтр. Іноді його також називають подвійним фільтром або фільтром подвійної очистки. Карбоновий фільтр — це звичайний ацетатний фільтр, у який додається так званий вугільний прошарок, що являє собою ацетатні волокна з часточками вугілля. Задача карбонового фільтра — забезпечувати вищий рівень очистки завдяки абсорбуючим властивостя вугілля.
  4. Вугільний фільтр з повітряною камерою (або потрійний фільтр). Це вдосконалений варіант карбонового фільтру. До ацетної частини і вугільного прошарку додається повітряна камера на кінчику фільтра. Повітряна камера (англійською recessed фільтр) в першу чергу виконує гігієнічну роль. Завдяки її наявності курець не торкається губами забрудненої смолами частини фільтру.
фільтр айкос

Усі види сигаретних фільтрів (окрім паперових) призначені для того, щоб зменшувати кількість шкідливих речовин (в першу чергу сажі і крупних часток продуктів горіння з диму), які вдихаються. Також наявність фільтрів у сигаретах не дає курцеві обпекти пальці чи губи та захищає від прямого контакту з тютюновою начинкою цигарки.

Отже, очевидно, що зі спільного у сигаретних і стікових фільтрів тільки назва — фільтр. Конструкція і функція фільтрів повністю обумовлена специфікою продукту, у якому вони використовуються. У сигаретах тютюн згорає, при цьому утворюється дим, насичений продуктами горіння, які потрібно хоча б частково відфільтрувати. При використанні IQOS горіння відсутнє. Пристрій не підпалює, а нагріває тютюн, випаровуючи з нього аерозоль, який не потребує очистки, а лише охолодження до комфортної для вдихання температури.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Для отримання доступу до інформації, що містить цей веб-сайт, Вам повинно виповнитись 18 або більше.

Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.