Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лип 2, 2024

Енциклопедія нагрівання тютюну. ТОП-100 популярних, маловідомих і навіть неочікуваних понять

Даємо визначення популярних, маловідомих та навіть неочікуваних термінів про системи нагрівання тютюну, що тільки могли тебе зацікавити. Нагадуємо: системи нагрівання тютюну призначені для повнолітніх споживачів, які у будь-якому випадку продовжували б вживати продукти з нікотином.

 1. BLENDS — (читається як Блендс або Блендз), тютюнові стіки для систем нагрівання тютюну BONDS. Зовні BLENDS нагадують вкорочені сигарети, проте їх не можна підпалювати і курити як сигарети. Всередині стіків натуральний тютюн, нарізаний як для сигарет, проте зволожений гліцерином для легшого випаровування аерозолю. Стік Блендс з обох боків закритий ацетатними фільтрами-заглушками, завдяки чому тютюн не контактує з девайсом. Стіки призначені виключно для використання з BONDS із нагріванням по контуру від стінок нагрівальної камери.
 2. BONDS — (читається як Бондс або Бондз), система нагрівання тютюну у моноформаті «все в одному», що працює за технологією нагрівання RoundHeat (нагріває тютюн від стінок нагрівальної камери по контуру стіка) з батареєю, якої вистачає на 20 стіків. Працює лише зі спеціальними стіками BLENDS.
 3. DELIA — (читається як Деліа або Делія), тютюнові стіки для систем нагрівання тютюну IQOS ILUMA з індукційним нагріванням. За конструкцією і складом стіки схожі на стіки TEREA для IQOS ILUMA, проте мають менше смаків і коштують дещо дешевше. Поки що не представлені в Україні. 
 4. Dual Heat — (читається як Дуал Хіт), технологія нагрівання, за якою працюють пристрої lil SOLID. Нагрівальна голка у ліл Солід розігрівається у двох точках — у основи та ближче до кінчика. Завдяки такому розташуванню контактів уся голка прогрівається рівномірно та так само рівномірно нагріває тютюн по всій довжині стіка до випаровування з нього аерозолю. 
 5. Fiit — (читається як Фіт), тютюнові стіки для систем нагрівання тютюну lil SOLID. Зовні Fiit нагадують вкорочені сигарети. Проте їх не можна підпалювати і курити як сигарети, лише нагрівати за допомогою ліл Солід. За конструкцією і складом Фіт схожі на стіки Хітс для Айкос, проте мають менше смаків і коштують дещо дешевше. 
 6. Heat not burn — (перекладається як «нагріває, а не спалює»), назва технології або класу пристроїв, що сконструйовані на її основі — полягає у нагріванні спеціально обробленого тютюну до випаровування аерозолю замість підпалювання. Пристрої для нагрівання тютюну протиставляються традиційним сигаретам, у яких тютюн згорає, утворюючи при цьому дим, що містить близько 6000 різних хімічних сполук разом із канцерогенними смолами. 
 7. Heated tobacco product — (перекладається як «тютюновий продукт для нагрівання»), стіки з тютюном, призначені для використання із системами нагрівання тютюну.
 8. HeatControl — технологія нагрівання тютюну, за якою працюють пристрої IQOS. Нагрівальний елемент у вигляді плаского леза пронизує стік і розігріває тютюн до 350°С до випаровування з нього аерозолю. Завдяки цій технології користувачі IQOS отримують смак справжнього тютюну без горіння, диму та попелу.
 9. HEETS — (читається як Хітс), тютюнові стіки для систем нагрівання тютюну IQOS (тих моделей, що мають нагрівальне лезо). Зовні HEETS нагадують вкорочені сигарети. Проте їх не можна підпалювати і курити як сигарети, лише нагрівати за допомогою Айкос. Тютюн для стіків, на відміну від сигаретного, зволожують гліцерином для кращого випаровування. Замість звичайного сигаретного фільтру використовують біополімерний, задача якого охолоджувати аерозоль і поглинати надлишок вологи.
 10. HEETS Dimensions — (читається як Хітс Дайменшнс), колекція тютюнових стіків для пристроїв IQOS, з комбінованими смаками, що були створені в колаборації з шеф-кухарем Хуан Амадором та міксологом і бартендером Рене Соффнером. Вже не продаються в Україні.
 11. IQOS — (читається як Айкос), система нагрівання тютюну, розроблена компанією Philip Morris International та представлена світу у 2014 році. На відміну від сигарет IQOS нагріває тютюн, а не спалює, утворюючи при цьому ароматний тютюновий аерозоль замість диму. IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами.* 
  Важливо: це не обов'язково дорівнює зниженню ризику на 95%. IQOS не виключає усіх ризиків.
  *На "95% менше" означає середнє зниження рівнів 9 хімічних речовин, рекомендованих для зниження в сигаретному димі Всесвітньою організацією охорони здоров'я, які не включають нікотин. Перегляньте Важливу інформацію на IQOS.com.
 12. IQOS 2.2 — (читається як Айкос 2.2), перше покоління систем нагрівання тютюну IQOS, що з’явилося в Японії та Італії у 2014 році. Це перший з пристроїв IQOS, наближений до того вигляду, яким ми його знаємо зараз — з тримачем і зарядним пристроєм. IQOS 2.2, як і інші наші пристрої старіших поколінь, нагрівав тютюн за допомогою нагрівального леза. На зміну цьому девайсу вже прийшли сучасніші моделі.
 13. IQOS 2.4 — (читається як Айкос 2.4), друге покоління систем нагрівання тютюну IQOS у світі та перша система нагрівання тютюну IQOS в Україні, яку презентували у 2016 році. Пристрій схожий свій прототип моделі 2.2, проте з плавнішим силуетом і деякими технічними покращеннями.
 14. IQOS 2.4 Plus — (читається як Айкос 2.4 Плюс), система нагрівання тютюну IQOS, схожа за дизайном на попередню модель 2.4, але з контрастною золотистою кнопкою на тримачі та новими функціями. Це перший пристрій IQOS із вібросигналами, вбудованим модулем Bluetooth для підключення до мобільного додатку та автоочисткою.
 15. IQOS 3 — (читається як Айкос 3), система нагрівання тютюну IQOS, що прийшла на зміну моделі 2.4+. У повністю новому дизайні зі скругленими контурами, бічними дверцятами на магнітах і ударостійким покриттям ProtectPlus. На відміну від попередніх моделей, з Айкос 3 не треба задумуватися, як правильно розмістити тримач у зарядному пристрої, він вставляється будь-якою стороною. Також тримач цієї моделі Айкос став заряджатися на 40 секунд швидше.
 16. IQOS 360 — (читається як Айкос 360), програма для користувачів IQOS на півроку або рік, що включає різні сервіси: екстра гарантія на один з твоїх девайсів, стіки за ціною для учасників, девайс в користування на 360 днів та інші.
 17. IQOS 3 DUO — (читається як Айкос 3 Дуо), перша з систем нагрівання тютюну IQOS із тримачем, розрахованим на 2 стіки поспіль без підзарядки, а також з вбудованим NFC-чіпом для автоматичної реєстрації девайсу.
 18. IQOS 3 MULTI — (читається Айкос 3 Малті або Мульті), перша система нагрівання тютюну IQOS у форматі «два в одному», без класичного поділу на тримач і зарядний пристрій, з батареєю розрахованою на 10 використань поспіль без підзарядки. 
 19. IQOS App — (читається як Айкос Еп), додаток для користувачів IQOS, за допомогою якого можна змінити налаштування IQOS та скористатися додатковими функціями: оновити прошивку, знайти загублений пристрій, налаштувати смарт жести, вібросигнали, перевірити статистику використанння тощо. 
 20. IQOS CarePlus — (читається як Айкос Кеар Плюс), у деяких країнах використовується як загальна назва усієї сервісної підтримки, яку можуть отримати користувачі IQOS. Наприклад, безкоштовна заміна несправного девайсу за гарантією, міжнародна гарантія, служба підтримки, тощо.
 21. IQOS Club — (читається як Айкос Клаб), програма лояльності для користувачів IQOS, що діє у деяких країнах. Учасники клубу Айкос отримують доступ до різних сервісів: безкоштовна заміна пристрою в разі поломки з будь-якої причини, міжнародна підтримка, додаткова гарантія на заміну пристрою тощо. В Україні не діє IQOS Club, проте можна скористатися IQOS 360.
 22. IQOS Connect — (читається як Айкос Конект), стара версія мобільного додатку для IQOS. Зараз додаток називається IQOS App.
 23. IQOS Cube — (читається як Айкос Куб), науково-дослідний центр Philip Morris International у Швейцарії, де над розробкою бездимних технологій працюють 930 вчених та інженерів.
 24. IQOS Friendly — (читається як Айкос Френдлі), особливий статус місця або закладу, що означає дружнє середовище для користувачів IQOS. У таких закладах можуть продаватися IQOS та стіки, пропонуватися додаткові сервіси, на літньому майданчику (відповідно до закону) може бути дозволено використовувати IQOS.
 25. IQOS ILUMA — (читається як Айкос Ілюма), інноваційна лінійка пристроїв IQOS, що працюють на основі індукційного нагрівання, без вбудованого нагрівального леза. Нагрівальний елемент розташований всередині стіків TEREA. При використанні Айкос Ілюма електромагнітне поле нагріває металеву пластинку, а та розігріває тютюн до випаровування аерозолю. Завдяки тому, що стіки Тереа з обох боків закриті фільтрами-заглушками, IQOS ILUMA зовсім не потрібно чистити. Також, це назва однієї з моделей девайсів у одноіменній лінійці: із зарядним пристроєм (схожим за формою на IQOS DUO) і алюмінієвим тримачем, розрахованим на 2 стіки поспіль без підзарядки.
 26. IQOS ILUMA i — (читається як Айкос Ілюма Ай), нове покоління девайсів IQOS ILUMA; серія з трьох систем нагрівання тютюну IQOS ILUMA i Prime, IQOS ILUMA i та IQOS ILUMA i One, представлених у Японії в 2023 році. Як і попередні моделі Айкос Ілюма, нагріває тютюн індукційно і працює зі стіками TEREA. На тримачі IQOS ILUMA i PRIME та IQOS ILUMA i з’явився сенсорний екран, що показує статус нагріву, час до кінця сеансу та кількість використань, що залишилися до підзарядки. Девайси отримали нову функцію Flex Battery, що дозволяє зробити 4 додаткових затяжки до встановлених 14-ти протягом одного сеансу. Поки що пристрої не представлені в Україні.
 27. IQOS ILUMA ONE — (читається як Айкос Ілюма Ван), системи нагрівання тютюну у моноформаті з інноваційної лінійки IQOS ILUMA. Має потужну батарею, якої вистачає на 20 стіків без підзарядки. Нагріває тютюн індукційно за допомогою електромагнітного поля, без вбудованого нагрівального леза. Нагрівальний металевий елемент вбудований в середину стіків TEREA. При використанні Айкос Ілюма Ван він нагріває стік зсередини до випаровування аерозолю. Оскільки стіки Тереа з обох боків закриті фільтрами-заглушками, IQOS ILUMA ONE, як і інші девайси серії, не потребує чистки.
 28. IQOS ILUMA PRIME — (читається як Айкос Ілюма Прайм), флагманська модель бренду IQOS і лінійки пристроїв IQOS ILUMA. IQOS ILUMA PRIME нагріває тютюн індукційно, без вбудованого нагрівального леза, а за допомогою електромагнітного поля. Зарядний пристрій і тримач мають незвичний для IQOS новий дизайн та зроблені з алюмінію. Зарядний пристрій має прямокутну форму та змінну відкидну кришку-накладку. Тримач розрахований на 2 стіки поспіль. До девайса випустили серію нових аксесуарів: кільця, шкіряні і текстильні накладки, чохли.
 29. IQOS ORIGINALS DUO — (читається як Айкос Оріджиналс Дуо), система нагрівання тютюну IQOS із зарядним пристроєм і тримачем, розрахованим на 2 стіки поспіль, що нагріває тютюн за допомогою нагрівального леза. По суті — модель IQOS 3 DUO, але з новими кольорами та акцентною бірюзовою кнопкою.
 30. IQOS ORIGINALS ONE — (читається як Айкос Оріджиналс Ван), система нагрівання тютюну IQOS у моноформаті «все в одному» з потужною батареєю, розрахованою на 20 стіків без підзарядки. Айкос Оріджиналз Ван нагріває тютюн за допомогою нагрівального леза. 
 31. IQOS Refreshed — (читається як Айкос Рефрешд), загальна назва систем нагрівання тютюну IQOS, які після покупки відкривали, можливо, деякий час використовували, але повернули назад (не підійшов колір, вирішили взяти іншу модель тощо). Для цих девайсів проводиться повний цикл відновлення: професійна чистка, дезінфекція, оновлення прошивки, діагностика і перевірка батареї. Після чого IQOS запаковують у заводське пакування з позначкою Refreshed/Відновлений та продають, але дешевше за новий. 
 32. IQOS Space — (читається як Айкос Спейс), брендові магазини IQOS по всьому світі. У магазинах Айкос зазвичай не лише можна купити девайси, стіки та аксесуари, а й скористатися повним набором сервісів від бренду: діагностика несправностей, гарантійне обслуговування, професійна чистка, оновлення прошивки, принти чи гравіювання, тощо.
 33. IQOS Апгрейд — (читається як Айкос Апгрейд), програма для користувачів IQOS, lil та BONDS, що працює за принципом розширеної гарантії та дозволяє апгрейднути систему нагрівання IQOS, lil або BONDS, з моменту покупки якої минуло 3 місяці, до новішого девайса. 
 34. IQOS бот — офіційні чат-боти IQOS у Viber або Telegram для цілодобової підтримки користувачів IQOS. Тут можна купити системи нагрівання тютюну IQOS, стіки, аксесуари до них, скористатися програмами для користувачів IQOS, зв’язатися зі службою підтримки, знайти найближчий магазин або сервісний центр тощо.
 35. LEVIA — (читається як Левіа або Левія), стіки без тютюну для систем нагрівання тютюну IQOS ILUMA. Зовні стіки LEVIA нагадують стіки TEREA для IQOS ILUMA. Проте замість тютюну в стіках Левіа — целюлозний наповнювач рослинного походження, просочений ароматизованою рідиною з нікотином. Всередині наповнювача розташована металева пластинка (як у TEREA), що нагріває целлюлозу до випаровування аерозолю. Поки що стіки представлені лише у деяких країнах — наприклад, Японії, Румунії, Чехії.
 36. lil HYBRID — (читається як ліл Хайбрід), система нагрівання тютюну з гібридною технологією, що працює одночасно зі стіком і подом із рідиною. Пара від рідини проходить крізь розігрітий тютюновий стік, утворюючи густий та ароматний тютюновий аерозоль. Для використання Ліл Хайбрід потрібні спеціальні поди та стіки MiiX. Ця модель вже не продається в Україні.
 37. lil SOLID — (читається як ліл Солід), бренд систем нагрівання тютюну у компактному моноформаті, представлених в результаті колаборації південнокорейської технологічної компанії KT&G та PMI. Має моделі lil SOLID Es, lil SOLID 2.0, lil SOLID 1.0.
 38. lil SOLID 1.0 — (читається як ліл Солід 1.0), перша модель системи нагрівання тютюну lil SOLID у форматі «все в одному», представлена в Україні. Нагріває тютюн за допомогою нагрівальної голки. Розрахована на 20 стіків без підзарядки. Ліл Солід розроблений для використання зі стіками Fiit, сумісний з Fiit і HEETS.
 39. lil SOLID 2.0 — (читається як ліл Солід 2.0), друге покоління системи нагрівання тютюну lil SOLID. Має потужну батарею, якої вистачає на 25 стіків без підзарядки, спрощену конструкцію та оновлений дизайн зі змінними бічними панелями на магнітах. Розроблений для використання зі стіками Fiit, сумісний з Fiit і HEETS.
 40. lil SOLID Es — (читається як ліл Солід Ес), наступне після lil SOLID 2.0 покоління системи нагрівання тютюну lil. Має таку ж потужну батарею на 25 стіків без підзарядки, як і у lil SOLID 2.0, а також оновлений дизайн з плавними, заокругленими формами, прихованою під корпус кнопкою та змінним ковпачком на магнітах. Розроблений для використання зі стіками Fiit, сумісний з Fiit і HEETS.
 41. lil SOLID Ez — (читається як ліл Солід Ез), інша назва системи нагрівання тютюну lil SOLID Es, під якою ця модель випускається у більшості країн світу.
 42. Marlboro for IQOS — (читається як Мальборо для Айкос), бренд стіків для систем нагрівання тютюн IQOS, що продається в Японії. Ідентичні до стіків Хітс. Не представлені в Україні.
 43. MIIX — (читається як Мікс), тютюнові стіки для систем нагрівання тютюну lil HYBRID. Стіки MiiX з обох боків закриті ацетними фільтрами, тож тютюн зі стіка не контактує з девайсом напряму і не забруднює його. Оскільки ліл Хайбрід працює за гібридною технологією з подом і стіком одночасно, у нижній заглушці стіка є виїмка для проходження пари з пода крізь тютюн для утворення насиченого і густого аерозоля. Стіки Мікс вже не продаються в Україні. 
 44. MRTP — modified risk tobacco product, тютюновий продукт з модифікованим ризиком — особливий статус наданий системі нагрівання тютюну IQOS американською FDA, що авторизує продаж і просування IQOS в США як продукту зі зниженим впливом шкідливих речовин.
 45. MyIQOS — (читається як Май Айкос), сервісна платформа, що об’єднує усі можливі сервіси та послуги для користувачів IQOS: програми IQOS Апгрейд, IQOS 360, міжнародну гарантію, онлайн-діагностику несправностей, безкоштовну доставку, ресайклінг та інші.
 46. Protect Plus — (читається як Протект Плюс), система захисту у деяких моделях пристроїв для нагрівання тютюну (IQOS 2.4 Plus, 3, DUO) для надійності та міцності: посилений зовнішній корпус, надійний механізм відкривання бічних дверцят, а також збільшений термін служби акумулятора.
 47. Round Heat — (читається як Раунд Хіт), технологія нагрівання тютюну, за якою працюють пристрої BONDS. Електричний струм від батареї подається на контакти стінок нагрівальної камери, тож вони розігріваються. Нагрівання тютюну відбувається по контуру стіка від стінок нагрівальної камери, внаслідок чого випаровується аерозоль. 
 48. SENTIA — (читається як Сентіа або Сентія), бренд тютюнових стіків для пристроїв IQOS ILUMA з індукційним нагріванням, що продається в Японії. За конструкцією, вмістом і смаками Сентіа ідентичні стікам Тереа. Не продаються в Україні.
 49. Smart core induction system — технологія індукційного нагрівання тютюну, за якою працюють пристрої IQOS ILUMA. Індукційна спіраль генерує електромагнітне поле, що розігріває металеву пластину, вбудовану у стік TEREA. Та, в свою чергу, нагріває тютюн, внаслідок чого утворюється ароматний аерозоль. 
 50. TEEPS — (читається як Тіпс), бездимний тютюновий продукт, призначений для нагрівання тютюну без девайсу. Візуально Тіпс нагадує сигарету. На кінчику стіка TEEPS розташований крихітний шматочок вугілля (схожого до кальянного, але такого, що розпалюється швидше). Це вугіллячко підпалюють запальничкою, ніби сигарету. Але завдяки особливій конструкції TEEPS, тютюн при цьому не загорається. Замість цього тепло від вугільного блоку нагріває металеву пластинку, розташовану всередині тютюнової частини стіка. Таким чином тютюн не горить, а нагрівається та випаровує аерозоль. За ритуалом використання Тіпс дуже схоже на сигарети, але без горіння, диму та попелу. TEEPS тестово продавалися у деяких країнах Європи.
 51. TEREA — (читається як Тереа або Терея), стіки для систем нагрівання тютюну IQOS ILUMA з індукційним нагріванням. Стіки TEREA наповнені натуральним тютюном, обробленим за спеціальною технологією та зволоженим гліцерином. В середині стіків вбудований нагрівальний елемент у вигляді тонкої металевої пластини, що під дією електромагнітного поля розігріває тютюн зсередини до випаровування аерозолю. Завдяки індукційному нагріванню і тому, що стіки Тереа з обох боків закриті фільтрами-заглушками, девайс не контактує з тютюном. Тож, IQOS ILUMA взагалі не потрібно чистити. 
 52. Автозапуск — функція автоматичного початку нагрівання (без натискання кнопок), коли вставляєш стік, у девайсах IQOS ILUMA PRIME та IQOS ILUMA.
 53. Автоочистка — функція автоматичного очищення в системах нагрівання тютюну за допомогою нагрівання леза до високих температур. Є у моделях IQOS ORIGINALS DUO, IQOS ORIGINALS ONE, IQOS 3, IQOS DUO, IQOS MULTI, lil SOLID 2.0, lil SOLID Es.
 54. Автостоп — функція автоматичної зупинки нагрівання при діставанні стіка у девайсах IQOS ILUMA PRIME, IQOS ILUMA та IQOS ILUMA ONE.
 55. Акциз або акцизний збір — це непрямий податок, що включається у вартість деяких продуктів масового споживання (наприклад, сигарет, стіків, рідин для електронних сигарет, алкоголю, бензину). У тютюнових виробах акцизний збір може складати понад половину вартості продукту.
 56. Акцизна марка — спеціальна позначка, якою маркуються підакцизні товари (тютюнові вироби, алкогольні напої). Наявність марок акцизного збору для такої продукції є обов’язковою згідно із Законом України, а також підтверджує сплату акцизного збору в повному обсязі та легальність ввезення товару. 
 57. Ацетатний фільтр — найпоширеніший тип фільтру у сигаретах; у стіках фільтр, виготовлений в ацетилцелюлози (речовини, що утворюється в результаті обробки деревної чи бавовняної целюлози спиртами і кислотами), виконує роль фіксатора тютюнової частину, а не фільтруючу, оскільки при нагріванні стіків немає диму. 
 58. Бездимні продукти — продукти, що дозволяють отримувати нікотин без необхідності вдихати дим, як з традиційними продуктами для курців (сигаретами, сигарами, сигарилами, кальянами, люльками, самокрутками). Бездимні продукти доставляють нікотин без диму (звідси і назва), за допомогою пари, аерозолю або рідини. Найпоширеніші бездимні продукти — це системи нагрівання тютюну та стіки, електронні сигарети, вейпи, нікотинові паучі, снюс.
 59. Берлей — сорт тютюну, що відрізняється високою міцністю, насиченістю смаку і вмістом нікотину. Найчастіше вирощується в США, Бразилії, Азії, Аргентині та Індії.
 60. Блоки стіків — набори з десяти пачок стіків одного смаку.
 61. Буст режим — також іноді називають турбо режимом; режим прискореного нагрівання стіка у деяких системах нагріву тютюну. Під час цього режиму температура нагрівання підвищується, тож стік прогрівається швидше. Проте батарея витрачає більше заряду, тому сеанс використання триває менше.
 62. Вірджинія — сорт тютюну золотистого кольору із солодкуватим смаком, що вирощують в США, Бразилії, Індії, Танзанії, Китаї та Аргентині. 
 63. Зарядний пристрій — зовнішній зарядний блок у класичних двокомпонентних моделях IQOS, призначений для підзарядки тримача між сеансами.
 64. Індукційне нагрівання тютюну — технологія нагрівання тютюну за допомогою електромагнітного поля, більш досконалий спосіб нагрівання за резистивний. Коли пристрій вмикається, індукційна намотка або спіраль генерує електромагнітне поле, яке починає розігрівати нагрівальний елемент, а той, у свою чергу, нагріває тютюн. Усі пристрої IQOS ILUMA працюють на основі індукційного нагрівання.
 65. Інструмент для чистки — щіточки для чистки IQOS або lil з різними насадками (шліфувальна, лопатка, щіточка з щетинками або пластиковими лопатями, тощо), що потрібні для очищення нагрівальної камери і ковпачка тримача від залишків тютюну.
 66. Контейнер для стіків — ємність для зберігання використаних стіків, що має вигляд стильного елементу декору. На відміну від повністю відкритої попільнички, контейнер для використаних стіків має лише невеликий отвір для стіків. Завдяки цьому він краще утримує запах всередині та виглядає естетичніше за сигаретну попільничку.
 67. Максимальна роздрібна ціна (МРЦ) — ціна на підакцизний товар (наприклад, стіки, сигарети, рідини для електронних сигарет) з урахуванням усіх податків, що встановлюється виробником або імпортером шляхом декларування. Підакцизні вироби заборонено продавати дорожче цієї ціни. МРЦ виконує роль державного інструменту для контролю сплати акцизного податку у повному обсязі. Максимальну роздрібну ціну вказують на пачках стіків та сигарет разом із датою виробництва.
 68. Міжнародна гарантія IQOS — гарантія на пристрої IQOS, що дозволяє користувачам Айкос обміняти несправний пристрій на новий за гарантією в будь-якій країні, де бренд офіційно представлений (незалежно від країни, де був придбаний девайс). 
 69. Мініблоки стіків — набори з кількох (зазвичай 3-5) пачок стіків одного смаку. 
 70. Монодевайс — система нагрівання тютюну у форматі «все в одному», що поєднує в собі тримач і зарядний пристрій. Наприклад, IQOS ILUMA ONE, IQOS ORIGINALS ONE, IQOS 3 Multi, lil SOLID 1.0/2.0/Es, lil HYBRID, BONDS. 
 71. Нагрівальна голка — нагрівальний елемент у системах нагрівання тютюну lil SOLID, що пронизує тютюновий стік зсередини і нагріває тютюн до випаровування аерозолю.
 72. Нагрівальна камера — простір навколо нагрівального елементу (леза або голки), куди вставляється стік.
 73. Нагрівальне лезо — тонка керамічна пластина з золотими і платиновими контактами, що виконує роль нагрівального елементу в системах нагрівання тютюну IQOS (окрім IQOS ILUMA). Пронизує тютюновий стік зсередини і нагріває тютюн до випаровування аерозолю.
 74. Нагрівальний елемент — металевий елемент у системах нагрівання тютюну, задача якого розігрівати тютюн у стіку до випаровування аерозолю. Може мати різний вигляд: леза, голки, пластинки чи навіть стінок нагрівальної камери. Може нагріватися індукційно (під дією електромагнітного поля) або резистивно (від подачі струму на контакти). 
 75. Нагрівання тютюну — альтернативний спосіб споживання тютюну (та нікотину) шляхом його нагрівання до випаровування аерозолю. Протиставляється традиційному споживанню через спалювання тютюну. Лежить в основі роботи однойменного класу продуктів для курців — систем нагрівання тютюну та стіків.
 76. Нікотин — хімічна сполука (алкалоїд), що від природи міститься у стеблах, листі і плодах тютюну та багатьох інших рослин родини пасльонових. Нікотин входить до складу усіх тютюнових продуктів (сигарет, сигар, стіків для нагрівання тютюну, снюсу, тощо), а також деяких інших продуктів без тютюну: рідин для вейпів та електронних сигарет, нікотинових подушечок. Нікотин, незалежно від способу вживання, викликає залежність.
 77. Орієнтал — сорт тютюну з м’яким кисло-солодким смаком та пряним ароматом, що найчастіше вирощується з Туреччині і Греції. 
 78. Охолоджувальна камера(повітряна камера) — міні-тубус з ацетат целюлози, вбудований у фільтр стіка, з дрібними отворами для вентиляції по контуру. Під час затяжки повітря проходить крізь ці отвори, тим самим охолоджуючи аерозоль до комфортної для вдихання температури.
 79. Палички для чистки — тонкі палички для чистки IQOS та lil з ватними голівками, злегка зволоженими спиртово-гліцериновим розчином. 
 80. Полілактидний фільтр — тип фільтру в стіках HEETS і Fiit з полілактиду (біополімеру, отриманого від переробки цукрової тростини і кукурудзяного крохмалю), який поглинає надлишок вологи та охолоджує аерозоль до комфортної для вдихання температури. Має вигляд тонкої щільно спресованої плівки. 
 81. Попереднє нагріваннястіка — нагрівання стіка перед початком використанням системи нагрівання тютюну. Зазвичай триває 10-25 секунд, в залежності від бренду і моделі.
 82. Пошук загубленого IQOS — функція в додатку IQOS App, що працює через Bluetooth-підключення та підказує вібрацією, де IQOS знаходиться зараз (якщо Айкос знаходиться в радіусі 10 метрів), або показує місце, де пристрій був підключений до телефону востаннє (якщо пристрій знаходиться далі, ніж 10 метрів).
 83. Продукти горіння — сукупність всіх речовин, газоподібних, рідин або твердих частинок, що утворюються в результаті згоряння будь-якого горючого матеріалу, зокрема сигарети (чадний газ, смоли, частинки попелу, формальдегід, аміак тощо).
 84. Режим автоохолодження — режим охолодження в моносистемах нагрівання тютюну (IQOS ILUMA ONE, IQOS ORIGINALS ONE, lil та BONDS), що автоматично вмикається після використання кількох стіків поспіль. Протягом кількох хвилин, поки триває охолодження, не можна скористатися пристроєм. Якщо спробувати його увімкнути, індикатор блиматиме кілька разів і гаснути. 
 85. Резистивне нагрівання тютюну — технологія нагрівання тютюну, за якої утворення теплової енергії відбувається завдяки подачі електричного струму на контакти нагрівального елементу або нагрівальної камери. Таким чином температура нагрівального елементу підвищується до необхідного рівня, щоб з тютюну в стіках почав випаровуватися аерозоль.
 86. Система нагрівання тютюну — електронний пристрій, що нагріває тютюн у спеціальних стіках, не підпалюючи його (як це відбувається у сигаретах). В результаті нагрівання утворюється тютюновий аерозоль, а не сигаретний дим. 
 87. Смарт жести — функції управління системами нагрівання тютюну за допомогою рухів у IQOS ILUMA PRIME та IQOS ILUMA. Наприклад, перевірка заряду простим нахилом тримача. 
 88. Стіки — тютюновий виріб для використання із системами нагрівання тютюну, візуально стіки нагадують вкорочені сигарети, але не призначені для підпалювання та куріння. Тютюн для стіків обробляють за іншою технологією, ніж сигаретний. Його сильніше подрібнюють (для кращого прогрівання) та зволожують гліцерином (для випаровування аерозолю). Фільтри у стіках виконують не фільтруючу функцію (оскільки дима від стіків немає), а усувають надлишок вологи з аерозолю та охолоджують його до комфортної для вдихання температури.
 89. Стіки без тютюну — стіки для систем нагрівання, що не містять тютюну. Наприклад, стіки LEVIA, в яких замість тютюну знаходиться целлюлоза, просочений ароматизованою нікотиновмісною рідиною, яка при нагріванні дає аерозоль. Або стіки, в яких в ролі наповнювача замість тютюну використовують трав’яну чи чайну суміш, просочену синтетичним нікотином. 
 90. Стіки з капсулою — стіки для систем нагрівання тютюну з вбудованою у фільтр арома-капсулою. Коли натискаєш на капсулу та лускаєш її, рідина насичує тютюновий аерозоль тим чи іншим ароматом. 
 91. Стіки у демі форматі — формат тютюнових стіків для деяких систем нагрівання тютюну (з діаметром 22 мм і довжиною 75 мм), більш товсті стіки за нано формат.
 92. Стіки у нано форматі — формат тютюнових стіків для деяких систем нагрівання тютюну (з діаметром 17 мм і довжиною 83 мм), більш тонкі стіки ніж демі формат. Схожі на сигарети слімс. 
 93. Стіки у слімс форматі — ймовірно, маються на увазі стіки формату нано. На відміну від сигарет, розмір стіків обумовлений діаметром і глибиною нагрівальної камери, тож в межах однієї марки зазвичай немає стіків формату slims, king’s size чи інших.
 94. ТВЕН — тютюновмісні вироби для електричного нагрівання; визначення, що використовується у Податковому кодексі з метою оподаткування типу бездимних тютюнових виробів, які нагріваються за допомогою підігрівача з електронним управлінням, тобто для стіків.
 95. Тест-драйв IQOS — сервіс прокату системи тютюну IQOS на кілька тижнів. 
 96. Тримач — складова класичних двокомпонентних систем нагрівання тютюну IQOS, яка власне нагріває стік. Має вигляд мініатюрного мундштука, який зручно тримати в пальцях, а не долонею. 
 97. Турбо режим — також іноді називають буст режимом; режим пришвидшеного нагріву стіка у деяких системах нагрівання тютюну. Пристрій збільшує температуру нагрівання, щоб стік прогрівся скоріше, але витрачає на це додатковий заряд, тож такий сеанс використання буде коротшим.
 98. Тютюн — однорічна родина пасльонових, стебла, листя і плоди якої містять нікотин. Висушене листя тютюну після спеціальної обробки подрібнюють і використовують для виготовлення сигарет, стіків для нагрівання тютюну, самокруток, сигар, тощо. 
 99. Тютюновий аерозоль (тютюнова пара) — нікотиновмісна пара з ароматом тютюну, що утворюється при нагріванні тютюнового стіка та випаровуванні з нього води і гліцерину.
 100. Фільтр у стіку — частина стіка, візуально схожа на сигаретний фільтр, але призначена для зручності використання та для охолодження аерозолю та поглинання надлишку вологи (на відміну від фільтру в сигареті, що очищає сигаретний дим від сажі, попелу і смол). Не виконує фільтруючу функцію, адже горіння у системах нагрівання тютюну відсутнє. Зазвичай складається з колечок-фіксаторів (найчастіше з ацетат целюлози), що утримують тютюнову частину, та охолоджувального елементу (у вигляді повітряної камери чи плівчастого біополімерного фільтру).

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.