Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лип 7, 2023

Електронні сигарети, одноразки та поди без нікотину: які бувають?

Навколо теми вейпів без нікотину, трав'яних сигарет, безнікотинових подів, вітамінних електронних сигарет існує безліч міфів. Розказуємо про безнікотинові продукти для курців: які бувають продукти без нікотину, чи допоможуть вони кинути палити, чи є електронні сигарети без нікотину менш шкідливими за нікотинові та інше.

Поди без нікотину

Під подами зазвичай мають на увазі одноразові картриджі з рідиною, необхідні для використання под-систем. Іноді подами скорочено називають под-системи як клас пристроїв. Рідина в подах складається з води, гліцерину, пропіленгліколю, ароматизаторів та сольового нікотину. Чи існують поди та одноразові електронні сигарети без нікотину?Так, існують електронні сигарети та под-системи, які нагрівають і випаровують ароматизовану рідину, що не містить нікотин. Такі пристрої та рідини до них зустрічаються не дуже часто, але все ж існують.

Наприклад, в асортименті IQOS є картриджі для IQOS VEEV з рідиною без нікотину. Також, раніше у портфелі пристроїв IQOS була представлена гібридна система нагрівання тютюну lil HYBRID, що працювала з безнікотиновими смаковими подами.

Найчастіше курці та користувачі електронних сигарет, які хочуть скоротити споживання нікотину, обирають поди та одноразки з його низьким вмістом. Найпоширеніша концентрація нікотину в подах та одноразових електронних сигаретах – 5%, але можна знайти менш концентровані рідини. Наприклад, серед картриджів для IQOS VEEV можна підібрати поди із вмістом нікотину від 0,9% до 3,5% нікотину.

0% нікотину VEEVПоди VEEV 0% нікотину

Лінійка безнікотинових подів дублює смаки основної лінійки для IQOS VEEV, але з нульовим вмістом нікотину: Island Cascade (кавун з м’ятою), Mauve (маракуя), Red Mix (червоні ягоди), Classic Mint (солодка м’ята), Classic Blond (солодкий тютюн). Поди з 0% нікотину дещо відрізняються за складом рідини від інших подів VEEV, оскільки не містять не лише нікотин, а й молочну і бензойну кислоти, що є складовими сольового нікотину.

Дізнатися більше: Поди VEEV без нікотину: кавун з ментолом, маракуя, ягоди, м’ята, тютюн в ароматі пари.

поди VEEV

Поди 0% нікотину для lil HYBRID

lil HYBRID завдяки гібридній технології нагріває тютюн у стіку, додаючи до нього рідину з пода. Картриджі в lil HYBRID відіграють роль арома-капсул, як у сигаретах. Стік дає тютюновий аромат і нікотин, а под додає аромат і робить аерозоль більш насиченим. При цьому рідина в поді HYBRID не містить нікотин.

Одноразки без нікотину

Одноразки (або одноразові електронні сигарети) схожі за принципом роботи на под-системи. Ключова відмінність – батарея одноразок розрахована на один цикл використання і не підлягає перезарядці та повторному використанню. Також одноразки не перезаправляють. Коли рідина закінчилася чи сіла батарея, просто береш нову одноразку. В Україні найпоширеніший вміст нікотину в одноразках складає 5%, також можна знайти рідини з нижчою концентрацією 1,5-3%. Безнікотинові одноразки зустрічаються рідко, в країнах західної Європи – трохи частіше.

Рідина для вейпу без нікотину

Серед рідин для вейпів, мабуть, найпростіше знайти безнікотинові. По-перше, існує багато готових безнікотинових жиж для вейпів. По-друге, якщо робиш самозаміс для вейпа самостійно, то маєш можливість регулювати рівень нікотину. Зокрема, замішувати вейпінгові рідини без нікотину, взявши безнікотинову основу (базу).

Вітамінні електронні сигарети

Вітамінні електронні сигарети – це одноразові чи багаторазові електронні сигарети, рідина яких не містить нікотин, але містить рідкі вітаміни та/або ефірні олії. Виробники вітамінних електронних сигарет пояснюють, що з використанням цих продуктів в організм людини потрапляють вітаміни, або інші поживні речовини, такі як амінокислоти і колаген. Проте ми не маємо жодних підтверджень щодо безпечності чи корисності таких продуктів. Ми вважаємо, що використання будь-яких електронних продуктів не виключає ризиків для здоров’я.

Навіщо потрібні електронні сигарети без нікотину?

Електронні сигарети без нікотину з'явилися ще в середині 20 століття. Їх вигадали як менш шкідливу альтернативу курінню цигарок. Передбачалося, що такі е-сигарети збережуть «курильний» ритуал, але суттєво зменшать шкоду здоров'ю внаслідок відсутності продуктів горіння та нікотину. Іноді електронні сигарети без нікотину розглядають як «помічника», щоб кинути палити. Про це далі.

Читати більше: Історія гаджетів для куріння: е-сигарети, системи нагрівання тютюну, міні-вейпи.

Чи допоможуть електронні сигарети без нікотину кинути палити?

Іноді курці розглядають електронні сигарети, що містять нікотин, і системи нагрівання тютюну як спосіб кинути палити. Найчастіше ці електронні гаджети не можуть стати підмогою на шляху до відмови від куріння, оскільки в їхній парі чи аерозолі все одно є нікотин, що викликає залежність. Перехід на бездимні (що виключають горіння) альтернативи сигаретам – це кращий і менш шкідливий вибір, ніж курити. Але не слід розглядати їх як спосіб кинути палити.

А як же рідини із 0% нікотину? Безнікотинові електронні сигарети не викликають залежність, оскільки не містять нікотин. Чи можна кинути палити за допомогою електронної сигарети без нікотину? Правильна відповідь – така е-сигарета не допоможе кинути палити, але й не завадить. Дослідження не підтверджують ефективність безнікотинових електронних сигарет як способу кинути палити. В рівній мірі електронну сигарету або вейп без нікотину можна замінити на жувальну гумку, льодяники або не замінювати нічим.

Тобі може бути цікаво: Чи можна за допомогою IQOS кинути палити?

Чи шкідливі електронні сигарети без нікотину?

Ми не володіємо достатньою кількість досліджень на цю тему, щоб надати вичерпну відповідь на це запитання. Відсутність нікотину у складі рідини не виключає інших ризиків, пов’язаних із вмістом, походженням і якістю інших речовин у складі безнікотинової рідини, а також процесом виробництва чи умовами зберігання та навіть самим процесом вживання.

Чи існують звичайні сигарети без нікотину?

Так, існують, але не зовсім коректно називати їх сигаретами. За визначенням сигарета – це виріб із тютюну, а тютюн від природи містить нікотин.

Те, що називають сигаретами без нікотину – це інші продукти, які традиційно поширені в країнах Азії. Однак, в побуті їх продовжують називати сигаретами (трав'яними сигаретами, безнікотиновими сигаретами або сигаретами на травах), оскільки вони нагадують звичайні сигарети з тютюном за формою, розміром, зовнішнім виглядом та способом використання.

Цигарки на травах, хоч і не містять нікотин, не вважаються менш шкідливими, ніж звичайні сигарети. В результаті горіння трав, як і при горінні тютюну, утворюються шкідливі речовини – продукти горіння.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.