Please note this website is intended for Ukraine, in order to ensure compliance with local legal requirements we need to redirect you to the country you are located in.

Лип 4, 2023

Чи можна повторно використовувати стіки для IQOS? Що буде, якщо використати стік вдруге?

IQOS та інші системи нагрівання тютюну працюють зі спеціальними стіками (HEETS, Fiit, TEREA, BLENDS та інші), наповненими тютюном. Кожен такий стік розрахований на одне використання: після сеансу використаний стік викидають та беруть новий. Втім, багатьох користувачів все одно цікавить питання: а що ж буде, якщо запустити Айкос з використаним стіком вдруге? Чи можна «курити» стіки повторно, — як кажуть деякі користувачі? Саме на це питання ми і дамо відповідь у статті.

Відповідаємо одразу. Якщо коротко, то IQOS, IQOS ILUMA, BONDS або lil SOLID, з повторно вставленим у нього використаним cтіком, увімкнеться і працюватиме як завжди. Але аерозоль при нагріванні випаровуватися не буде, оскільки тютюн у стіку пересох після першого використання. Як результат, при затягуванні не буде ні аерозолю, ні аромату, ні нікотину. Буде тягнутися просто повітря, що проходить крізь стік.

Чому при повторному використанні стіка немає аерозолю?

Усі стіки для IQOS наповнені натуральним тютюном, але технологія обробки тютюну для нагрівання відрізняється від сигаретного тютюну. При виготовленні стіків тютюн подрібнюють, просочують гліцерином, підсушують під пресом і нарізають смужками. Завдяки цьому при нагріванні тютюн легко віддає аерозоль з ароматом тютюну та нікотину. Більше про те, з чого складаються стіки для IQOS: Склад HEETS: з чого зроблені стіки для IQOS.

Стік після використання зберігає цілісність (на відміну від сигарети, де тютюн згорає до лінії фільтра). Це наштовхує на думку, що, можливо, стік для Айкоса можна використовувати вдруге. Це не так. Більш того, якщо використані стіки Хітс та Фіт з відкритою тютюновою частиною легше відрізнити від нових (паперова обгортка матиме темний коричневатий колір, а сам стік здаватиметься вологим), то зі стіками Тереа для Айкос Ілюма і Блендс для Бондз дещо складніше. Вони з обох боків мають фільтри-заглушки, що закривають тютюнову частину. Тому не одразу видно чи використаний стік (паперова обгортка буде злегка прим'ята та з ледь темними слідами від тютюнового аерозолю).

Хоча тютюн усередині стіку і залишається, він стає сухим. Адже води та гліцерину, які відповідають за аерозоль та розкривають аромат тютюну, вже недостатньо. У нормі аерозоль IQOS на 76% складається з водяної пари та на 9% — з гліцерину. Саме тому, якщо спробувати використати стік вдруге, він не буде тягнутися та давати аерозоль, смак і нікотин.

Більше того, використаний стік, вставлений у девайс повторно, може навіть завдати йому шкоди. Висушений після першого використання тютюн, буде крихким та ламким. Відповідно, дрібні частинки тютюну будуть висипатися в девайс, забруднюючи нагрівальну камеру, ковпачок та лезо (у стіках HEETS та Fiit з відкритою тютюновою частиною).

Тож радимо використовувати IQOS (й інші системи нагрівання тютюну) та стіки до них правильно та за призначенням. Стік розрахований на одне використання, тобто на 12-14 затяжок чи 4-6 хвилин (в залежності від моделі). Після закінчення сеансу стік потрібно витягнути та утилізувати, а для наступного — взяти новий.

Чи можна «докурювати» розпочатий, але не закінчений стік IQOS?

Бувають ситуації, коли тобі не вдалося використати стік до кінця. Наприклад, поспішав і змушений був вимкнути девайс, не закінчивши свої 14 затяжок. Або випадково натиснув кнопку тримача під час використання, або вийняв стік і передчасно вимкнув IQOS. Не варто повторно використовувати розпочатий стік. У тютюні залишилося недостатньо гліцерину для повноцінного сеансу. Ти отримаєш розріджений аерозоль та ненасичений смак.

Якщо ти все ж таки не повірив нам на слово і вирішив провести власні експерименти з використаним стіком, рекомендуємо якісно почистити тримач відразу після того як дістанеш стік. Якщо частинки тютюну залишаться всередині, при черговому нагріванні вони видаватимуть неприємний запах і смак. Аерозоль IQOS гірчитиме. Згодом частинки тютюну збиратимуться біля основи нагрівального леза, що може порушити нормальне тепловідведення. Часте перегрівання основи леза може зробити його крихким і вразливим до поломок.

Інструкція з чистки IQOS: Як правильно чистити IQOS.

Інформація про продукцію на цій сторінці надається за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

logo

Ви старше 18 років і курите або використовуєте інші продукти з нікотином? Вкажіть місяць і рік народження.

select
select
Натискаючи «Підтвердити» ви також надаєте згоду на отримання інформації про продукцію, що представлена на сайті, за допомогою засобів дистанційного зв'язку згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Ми про все подбаємо.

Цей веб-сайт містить інформацію про продукти без тютюнового диму, призначені для повнолітніх, які так чи інакше продовжили б курити або вживати інші нікотиновмісні продукти в Україні. Бездимні продукти PMI не є альтернативою відмови від куріння та не розроблені як такі, що сприяють його припиненню.